بازدید سایت : ۵۷۲۶۱

تدوین نقشه راه ساماندهی تایید صلاحیت سازندگان سازه‌ های فولادی

سرپرست مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی بر ضرورت تشکیل کمیته های کارشناسی برای کیفی سازی تولید سازه های فولادی و برقراری تعامل و اخذ نظرات کارشناسی متخصصان حوزه صنعت فولاد و تولیدکنندگان تاکید کرد و این امر را در پذیرش ساماندهی کیفیت سازه ها از سوی صنعت موثر دانست.

تدوین نقشه راه ساماندهی تایید صلاحیت سازندگان سازه‌ های فولادی
تین نیوز

سرپرست مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی بر ضرورت تشکیل کمیته های کارشناسی برای کیفی سازی تولید سازه های فولادی و برقراری تعامل و اخذ نظرات کارشناسی متخصصان حوزه صنعت فولاد و تولیدکنندگان تاکید کرد و این امر را در پذیرش ساماندهی کیفیت سازه ها از سوی صنعت موثر دانست.

به گزارش تین نیوز به نقل از وزارت راه و شهرسازی، با هدف ایجاد هماهنگی های لازم برای تدوین نقشه راه ساماندهی تایید صلاحیت سازندگان سازه های فولادی در جلسه ای با حضور محمدمهدی حیدری سرپرست مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی، انجمن جوشکاری و آزمایش های غیرمخرب ایران، انجمن سازه های فولادی ایران و انجمن خوردگی ایران از سوی متخصصان و صاحب نظران مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

 سرپرست مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی، گفت: در حال حاضر ابرپروژه نهضت ملی مسکن در دستور کار وزارت راه و شهرسازی قرار دارد و این وزارتخانه به عنوان بزرگترین کارفرما برای سازه های فولادی، کیفیت را مورد توجه قرار داده و این موضوع، جزو اولویت ها و الزامات قرارگرفته است.

حیدری افزود: در حوزه قیر این تجربه را در تعامل با بخش علمی و همچنین با بخش های اجرایی و تولیدی داشته ایم، به گونه ای که در حال حاضر شرکتی می تواند در پروژه های وزارت راه و شهرسازی تولید قیر کند که توسط مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی کنترل کیفیت شده، دارای گواهینامه فنی باشد و با توجه به پروسه پیوسته فرایند تولید قیر، باید مجهز به آزمایشگاه PG شده باشد.

کمیته کیفی سازی برای تولید سازه های فولادی تشکیل می شود

وی بر ضرورت تشکیل کمیته های کارشناسی برای کیفی سازی تولید سازه های فولادی و برقراری تعامل و اخذ نظرات کارشناسی متخصصان حوزه صنعت فولاد و تولیدکنندگان تاکید کرد و این امر را در پذیرش ساماندهی کیفیت سازه ها از سوی صنعت موثر دانست. 

علیرضا برکتین مشاور سرپرست مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی نیز با اشاره به اینکه ساماندهی تایید صلاحیت سازندگان فولادی بیش از یک سال است که در دستور کار مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی قرار دارد و در این خصوص رایزنی و بررسی هایی با انجمن های علمی و همچنین انجمن صنفی سازندگان سازه های فولادی و فعالان در حوزه تولید انجام شده است، گفت: در حوزه های فنی، اجرایی، دانشگاهی و همچنین فعالان حوزه تولید، جلسات مکرر برگزار شده است و تاکنون به سند اولیه ای رسیدیم که بتواند سازماندهی لازم را داشته باشد.

برکتین خاطر نشان کرد: با توجه به تعدد پروانه ها و مجوزهای ساختی که برای سازندگان اسکلت فلزی ایجاد شده است، باید بتوانیم مجموعه هایی که از نظر کیفی متناسب هستند را ساماندهی کنیم. در این باره، انجمن های علمی نقش موثر و مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی، نقش محوری دارد و در تلاش هستیم تا نقش حاکمیتی خود را ایفا کرده و در جهت رسیدن به اجماع نظر متخصصان این حوزه، تدوین نقشه راه ساماندهی تایید صلاحیت سازندگان سازه های فولادی سرعت بیشتری گیرد.

در ادامه این جلسه تخصصی، نقش ها و وظایف در نقشه راه ساماندهی کیفیتی و کمیتی سازندگان سازه های فولادی به عنوان سند اولیه پیشنهادی با سرفصل های مقررات ملی سازه های فولادی، استانداردهای الزامات تایید صلاحیت سازندگان سازه های فولادی، طرح گواهی کردن سازه ها، روش اجرایی مدیریت طرح گواهی کردن سازندگان سازه های فولادی و روش اجرایی صدور پروانه نشان مرکز برای سازندگان سازه ها مورد بحث و تبادل نظر اعضا قرار گرفت .

آخرین اخبار حمل و نقل را در پربیننده ترین شبکه خبری این حوزه بخوانید
ارسال نظر
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تین نیوز در وب منتشر خواهد شد.
  • تین نیوز نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی‌کند.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
  • انتشار مطالبی که مشتمل بر تهدید به هتک شرف و یا حیثیت و یا افشای اسرار شخصی باشد، ممنوع است.
  • جاهای خالی مشخص شده با علامت {...} به معنی حذف مطالب غیر قابل انتشار در داخل نظرات است.