بازدید سایت : ۳۱۴۰۵

پرداخت تسهیلات ودیعه مسکن به بیش از ۴۰ هزار متقاضی در ۶ ماه

همکاری در پرداخت تسهیلات ودیعه مسکن، پیگیری برای کاهش هزینه های بیمه تامین اجتماعی و مالیات پروژه های نهضت ملی مسکن، پیگیری و همکاری با مجلس شورای اسلامی در تدوین طرح تنظیم و ساماندهی بازار زمین، مسکن و اجاره بها بخشی از این تسهیل گری هاست.

تین نیوز

معاونت مسکن و ساختمان با اشاره به اقدامات صورت گرفته برای تسهیل گری مجموعه وزارت راه و شهرسازی در بخش مسکن اعلام کرد: در ۶ ماه ابتدای امسال به بیش از ۴۰ هزار متقاضی تسهیلات ودیعه مسکن پرداخت شده است که این روند ادامه دارد.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، معاونت مسکن و ساختمان در گزارشی به برخی از تسهیل گری های مجموعه وزارت راه و شهرسازی در اجرای طرح نهضت ملی مسکن پرداخت.

همکاری در پرداخت تسهیلات ودیعه مسکن، پیگیری برای کاهش هزینه های بیمه تامین اجتماعی و مالیات پروژه های نهضت ملی مسکن، پیگیری و همکاری با مجلس شورای اسلامی در تدوین طرح تنظیم و ساماندهی بازار زمین، مسکن و اجاره بها بخشی از این تسهیل گری هاست.

پرداخت تسهیلات ودیعه مسکن به بیش از ۴۰ هزار متقاضی در ۶ ماه ابتدای امسال

بر اساس این گزارش، برنامه پرداخت تسهیلات ودیعه مسکن به متقاضیان واجد شرایط در مراحل اجراست و در ۶ ماه ابتدای امسال به بیش از ۴۰ هزار متقاضی تسهیلات ودیعه مسکن پرداخت شد.

در خصوص پیگیری برای کاهش هزینه های بیمه تامین اجتماعی و مالیات پروژه های نهضت ملی مسکن، قانون ماده ۵ بیمه کارگران ساختمانی اصلاح شده و هزینه های این بخش کاهش یافته است.

این گزارش حاکی است که برای کاهش هزینه های مالیات پروژه های حمایتی مسکن و به استناد بند الف تبصره ۱۱ ماده واحده قانون بودجه امسال (۱۴۰۲) مالیات طرح (پروژه)های مسکن مهر برای هر واحد مسکن مهر و واحدهای احداثی قانون جهش تولید مسکن شامل ساخت، آماده سازی، محوطه سازی، زیربنایی و روبنایی برای سال های ۱۳۹۰۸ تا ۱۴۰۲ در طرح (پروژه)های تفاهم نامه سه جانبه با سازندگان، تعاونی ها و پیمانکاران فرعی طرف قرارداد با آن ها با هر نوع قرارداد و با معرفی وزارت راه و شهرسازی معادل ۳۰۰ هزار تومان برای هر واحد تعیین شده است. بنابراین هیچگونه مالیات دیگری به غیر از مالیات بر ارزش افزوده برای خرید مصالح به این طرح (پروژه)ها تعلق نمی گیرد.

تدوین و پیگیری اجرای طرح تنظیم و ساماندهی بازار زمین، مسکن اجاره بها

مجموعه وزارت راه و شهرسازی همکاری را با مجلس در تدوین طرح تنظیم و ساماندهی بازار زمین، مسکن و اجاره بها انجام داد. در این بخش به منظور تنظیم و ساماندهی بازار زمین، مسکن و اجاره، همکاری گسترده ای برای تدوین طرح با مجلس انجام شد. اهم محورهای این طرح شامل ساماندهی مشاوران املاک، اخذ مالیات از اراضی بایر، توسعه سامانه ملی املاک و اسکان کشور، ارایه مشوق به موجران، تعین حداکثر نرخ افزایش اجاره بها توسط شورای عالی مسکن در شرایط اضطرار، کشف بازه قیمت مسکن و اجاره بها، پرداخت تسهیلات کمک ودیعه مسکن، ایجاد سکوهای ثبت رسمی اسناد و املاک و سازماندهی، خرید و فروش امتیازهای طرح های حمایتی تامین مسکن است.

 

آخرین اخبار حمل و نقل را در پربیننده ترین شبکه خبری این حوزه بخوانید
ارسال نظر
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تین نیوز در وب منتشر خواهد شد.
  • تین نیوز نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی‌کند.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
  • انتشار مطالبی که مشتمل بر تهدید به هتک شرف و یا حیثیت و یا افشای اسرار شخصی باشد، ممنوع است.
  • جاهای خالی مشخص شده با علامت {...} به معنی حذف مطالب غیر قابل انتشار در داخل نظرات است.