بازدید سایت : ۳۵۸۹۲

تغییر ساعت کاری ادارات از ۱۸ شهریور

معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان اداری و استخدامی کشور گفت: ساعت کاری ادارات از شنبه هفته آینده (۱۸ شهریور) به حالت قبل برمی گردد و بر اساس تصویب نامه هیات وزیران در زمستان ۱۴۰۱ خواهد بود.

تین نیوز

معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان اداری و استخدامی کشور گفت: ساعت کاری ادارات از شنبه هفته آینده (۱۸ شهریور) به حالت قبل برمی گردد و بر اساس تصویب نامه هیات وزیران در زمستان ۱۴۰۱ خواهد بود.

به گزارش ایرنا از سازمان اداری و استخدامی کشور، «میثم لطیفی» در گفت وگویی با اشاره به اینکه تغییر ساعت کاری ادارات در تابستان به جهت مصرف بهینه برق بود، افزود: با همکاری همه ادارات و کارکنان دستگاه های اجرایی توانستیم فصل گرما را با حفظ و پایداری بهتر انرژی پشت سر بگذاریم. بر این اساس با عبور از این شرایط، ساعت کاری ادارات از هجدهم شهریور به حالت قبل برمی گردد و بر اساس تصویب نامه هیئت وزیران در زمستان ۱۴۰۱ خواهد بود.

وی گفت: بنا بر این، ساعات آغاز به کار ادارات دستگاه های اجراییِ ملیِ مستقر در شهر تهران از هفت الی ۹ صبح به صورت شناور و ادارات واحدهای استانی و شهرستانی هفت صبح آغاز به کار خواهند کرد. در واحدهای نظامی، انتظامی و امنیتی ۶ و ۳۰ دقیقه صبح و در واحدهای صنعتی هفت صبح خواهد بود.

لطیفی درباره ساعت آغاز به کار مدارس، دانشگاه ها و مراکز درمانی نیز خاطرنشان کرد: مدارس مقطع متوسطه اول و دوم نیز از هفت و ۳۰ دقیقه صبح و مدارس ابتدایی هشت صبح باز خواهند شد. مراکز آموزش عالی و پژوهشی و بخش های آموزشی وزارت بهداشت اعم از دانشگاه ها و بیمارستان ها هم از هشت صبح فعالیت خود را آغاز خواهند کرد.

رئیس سازمان اداری و استخدامی کشور با تاکید بر اینکه بانک ها نیز بر اساس این مصوبه از هفت صبح آغاز به کار می کنند، بیان داشت: شورای هماهنگی بانک ها نیز بر همین اساس اطلاعیه ای به بانک ها داده که زمان خدمات دهی به مشتریان در شعب بانک ها در روزهای شنبه تا چهارشنبه از ساعت هفت و ۳۰ دقیقه صبح الی ۱۳ و ۳۰ دقیقه و ساعات حضور کارکنان در این ایام از ساعت هفت صبح الی ۱۴ و ۳۰ دقیقه خواهد بود.

وی ادامه داد: همچنین در روزهای پنجشنبه، زمان خدمات دهی به مشتریان در شعب بانک ها از ساعت هفت و ۳۰ دقیقه الی ۱۲ و ۳۰ دقیقه و ساعات حضور کارکنان در شعب از ساعت هفت صبح الی ۱۳ خواهد بود.

لطیفی درباره ساعت شروع به کار مادران یا پدران کارمندی که فرزندان خردسال یا محصل در مقطع ابتدایی دارند، گفت: ساعت آغاز به کار دستگاه های اجرایی ملی مستقر در شهر تهران، به صورت شناور از هفت تا ۹ صبح است و مشکل این خانواده ها را حل خواهد کرد؛ اما به واحدهای استانی که ساعت آغاز به کار آنها هفت صبح است نیز تاکید شده که با شناور شدن ساعت آغاز به کار بانوان یا یکی از والدینی که فرزند زیر هفت سال دارند و مهد کودکی هستند، مساعدت کنند.

وی با اشاره به آیین نامه سال ۱۳۸۹ افزود: دستگاه ها مکلفند که با دورکاری بانوان یا یکی از والدینی که فرزند به ویژه فرزندان زیر هفت سال دارند و مهد کودکی هستند، مساعدت کنند.

این مقام مسوول در پایان گفت: به موجب مصوبه هیات وزیران، استانداران این اختیار را دارند که متناسب با گرمی و سردی هوا و طول روز نسبت به جابجایی ساعات شروع کاری تا سقف یک ساعت در استان، تصمیمات مقتضی را اتخاذ و در استان اعمال کنند.

آخرین اخبار حمل و نقل را در پربیننده ترین شبکه خبری این حوزه بخوانید
ارسال نظر
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تین نیوز در وب منتشر خواهد شد.
  • تین نیوز نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی‌کند.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
  • انتشار مطالبی که مشتمل بر تهدید به هتک شرف و یا حیثیت و یا افشای اسرار شخصی باشد، ممنوع است.
  • جاهای خالی مشخص شده با علامت {...} به معنی حذف مطالب غیر قابل انتشار در داخل نظرات است.