| کد خبر: 255083 |

جزئیات و میزان تخفیف بلیت مترو برای مسافران

افزایش قیمت کرایه های حمل و نقل عمومی از روز اول اردیبشهت 1402 آغاز شده اما با این حال مترو برای برخی مسافران تخفیفاتی در نظر گرفته است، بدین صورت که مسافرانی که در ساعات غیر پیک از مترو استفاده کنند از ۱۰ درصد و مسافرانی که از حساب کاربری هوشمند شخصی سازی شده استفاده کنند نیز از همین میزان تخفیف برخوردار هستند.

تین نیوز

افزایش قیمت کرایه های حمل و نقل عمومی از روز اول اردیبشهت 1402 آغاز شده اما با این حال مترو برای برخی مسافران تخفیفاتی در نظر گرفته است، بدین صورت که مسافرانی که در ساعات غیر پیک از مترو استفاده کنند از ۱۰ درصد و مسافرانی که از حساب کاربری هوشمند شخصی سازی شده استفاده کنند نیز از همین میزان تخفیف برخوردار هستند.

به گزارش تین نیوز به نقل از مهر ، مطابق با آنچه که اعضای شورای شهر تهران در یکصد و سی و هشتمین جلسه شورای شهر تهران به تصویب رساندند و از امروز نرخ جدید ناوگان حمل و نقل عمومی شامل بلیت مترو و اتوبوس و کرایه تاکسی در شهر تهران اعمال خواهد شد.

قیمت بلیت مترو در سال ۱۴۰۲ چقدر است؟

بر اساس تصمیم اعضای شورای شهر تهران کمترین بهای کارت بلیت مبلغ دار برای مسافران داخل شهری و با مسافت طی شده تا ۲ کیلومتر مبلغ ۲ هزار و ۸۵۰ تومان است یعنی برای ورود به مترو باید بلیت با این قیمت پایه خریداری شود.

همچنین از آنجایی که بهای بلیت مترو به صورت پیمایشی محاسبه می شود در صورت پیمایش هر کیلومتر بیشتر، ۱۴۷ ریال به نرخ کرایه اضافه خواهد شد.

همچنین بر اساس مصوبه تصویب شده نرخ کرایه سفرهای با مسافت بالاتر از ۳۴ کیلومتر برای سال ۱۴۰۲ معادل نرخ کرایه سفر با مسافت تا ۳۴ کیلومتر خواهد بود.

علاوه بر تعیین بهای بلیت مترو داخل تهران شورای شهر بهای بلیت مترو هشتگرد و فرودگاه امام خمینی (ره) را نیز تعیین کرده است که بر این اساس مسافران این ایستگاه ها باید بدانند از امروز بهای بلیت برای مسافران ایستگاه شهید سپهبد قاسم سلیمانی (هشتگرد) ۸ هزار و ۲۰۰ تومان و برای مسافران ایستگاه فرودگاه امام خمینی (ره) ۱۳ هزار و ۶۵۰ تومان است.

تخفیف مترو برای مسافران

بر اساس مصوبه شورای شهر قیمت انواع بلیت تک سفره ۱۰ درصد بیشتر از نرخ کارت بلیت مبلغ دار تعیین شده است اما در مصوبه قیمت بلیت مترو در سال ۱۴۰۲ تخفیفات متنوعی برای شهروندان در نظر گرفته شده است، به طوری که برای مسافرانی که در ساعات غیر پیک از مترو استفاده کنند، ۱۰ درصد و برای مسافرانی که از حساب کاربری هوشمند شخصی سازی شده استفاده کنند نیز ۱۰ درصد تخفیف در نظر گرفته شده است.

میزان افزایش بی آرتی و اتوبوس های معمولی اعلام شد

علاوه بر قیمت بلیت مترو، بهای بلیت اتوبوس نیز از امروز با رشد مواجه است به طوری که در خطوط اتوبوس تندرو بخش عمومی نرخ پایه ورودیه مبلغ هزار و ۸۰۰ تومان تا پیمایش ۵ کیلومتر است و به ازای هر ۵ کیلومتر ۴۰۰ تومان اضافه خواهد شد.

همچنین در خطوط عادی بخش خصوصی مبلغ ورودیه هزار و ۸۰۰ تومان تا پیمایش ۲ و نیم کیلومتر است که به ازای هر ۲ و نیم کیلومتر ۴۰۰ تومان اضافه خواهد شد.

کرایه تاکسی در سال جدید چگونه محاسبه می شود؟

قیمت کرایه خطوط تاکسی نیز از امروز حداقل ۴۵ درصد و حداکثر ۶۰ درصد افزایش خواهد داشت.

البته بر اساس مصوبه شورای شهر به شهرداری تهران اجازه داده می شود در مسیرهای دارای شیب تا سقف ۱۰ درصد به کرایه تاکسی های خطی اضافه کند همچنین در ساعات اوج ترافیک نیز تا سقف ۲۵ درصد به کرایه ها اضافه خواهد شد و ساعات اوج ترافیک توسط شهرداری تهران سازمان حمل و نقل و ترافیک تهران مشخص خواهد شد.

افزایش بهای کرایه ناوگان حمل و نقل عمومی در سال گذشته چقدر بود؟

این در حالی است که بر اساس تصویب اعضای شورای شهر تهران از اول اردیبهشت ۱۴۰۱ نرخ کرایه وسایل حمل و نقل عمومی ۲۵ درصد افزایش داشت و دو نرخ کرایه تاکسی به دلیل شرایط کرونایی دریافت می شد اما امسال دیگر کرایه دو نرخی وجود ندارد و رانندگان تاکسی موظف به دریافت یک نرخ کرایه و بر پایه ظرفیت ۴ مسافر هستند.

همچنین در سال گذشته نیز بهای کرایه تاکسی ۳۵ درصد و بهای مترو ۲۵ درصد افزایش داشت.

 

آخرین اخبار حمل و نقل را در پربیننده ترین شبکه خبری این حوزه بخوانید

اخبار مرتبط

خواندنی ها

ارسال نظر

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تین نیوز در وب منتشر خواهد شد.

  • تین نیوز نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی‌کند.

  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

  • انتشار مطالبی که مشتمل بر تهدید به هتک شرف و یا حیثیت و یا افشای اسرار شخصی باشد، ممنوع است.

  • جاهای خالی مشخص شده با علامت {...} به معنی حذف مطالب غیر قابل انتشار در داخل نظرات است.

آخرین عناوین پربازدیدترین پربحث ترین
    0 رویداد‌های ۱۰ روز آینده