بازدید سایت : ۳۸۹۸۹

خدمات رایگان اتوبوسرانی و مترو در اربعین حسینی

مدیرکل حمل ونقل عمومی و امور مناطق شهرداری تهران از خدمات رایگان اتوبوسرانی و مترو به شرکت کنندگان در مراسم جاماندگان اربعین در تهران خبر داد.

خدمات رایگان اتوبوسرانی و مترو در اربعین حسینی
تین نیوز

مدیرکل حمل ونقل عمومی و امور مناطق شهرداری تهران از خدمات رایگان اتوبوسرانی و مترو به شرکت کنندگان در مراسم جاماندگان اربعین در تهران خبر داد.

به گزارش تین نیوز  بنابراعلام روابط عمومی و امور بین الملل معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران، مهدی گلشنی در جلسه هماهنگی مراسم راهپیمایی جاماندگان اربعین حسینی در پایتخت گفت: طبق روال سال های گذشته، مراسم راهپیمایی جاماندگان اربعین از میدان امام حسین (ع) تا حرم حضرت عبدالعظیم (ع) برگزار می شود و معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران با هماهنگی و همکاری پلیس راهور و شهرداری های مناطق ۷، ۱۲، ۱۳، ۱۴، ۱۵، ۱۶ و ۲۰، به مدیریت حمل و نقل و ترافیک مراسم و مسیرهای درگیر با آن می پردازد.

وی ادامه داد: در مراسم راهپیمایی جاماندگان اربعین حسینی و دیگر مناسبت هایی که در پایتخت برگزار می شود، معاونت حمل و نقل و ترافیک و  شهرداری های مناطق، امور محوله را به نحو احسن مدیریت کرده اند و این بار هم از همکاران مان در شهرداری تهران و همچنین از پلیس راهور، انتظار داریم با تعامل و تلاش بیش از پیش، برای برگزاری هر چه باشکوه تر این مراسم تلاش کنند. 

وی با درخواست از پلیس راهور مبنی بر تهیه نقشه ترافیکی، اِعمال محدودیت ها و انسداد معابر منتهی به خیابان های ۱۷ شهریور، شوش و فداییان اسلام و هماهنگی و همکاری لازم با معاونان حمل و نقل و ترافیک شهرداری های مناطق مرتبط، اظهارکرد: این مناطق، نسبت به شناسایی پارکینگ ها و محل های پارک حاشیه ای معابر اقدام کرده و اطلاع رسانی لازم را از طریق رسانه ها و به صورت محلی و میدانی انجام دهند، ضمن اینکه از ۲۴ ساعت قبل تا پایان مراسم، اجازه حفاری را در معابر مذکور نمی دهند. 

گلشنی، بازسازی و بهسازی تابلوهای راهنما و علائم ترافیکی، تهیه تجهیزات مورد نیاز برای انسداد و بازگشایی مسیرهای راهپیمایی و استقرار اکیپ های ترافیکی تعمیر و نگهداری در نقاط مهم و اطلاع رسانی درباره محل استقرار اتوبوس ها و تاکسی ها را از جمله اقدامات معاونان حمل و نقل و ترافیک مناطق ذیربط با هماهنگی و همکاری مستمر با پلیس راهور برشمرد و تصریح کرد: شرکت واحد بر اساس نیازسنجی های سنوات گذشته، نسبت به تأمین اتوبوس های مورد نیاز برای انتقال مسافران به مسیر راهپیمایی اقدام می کند. 

وی از ارائه خدمات رایگان شرکت واحد به شرکت کنندگان در این مراسم و استقرار اتوبوس ها در محل های مناسب با هماهنگی پلیس راهور، خبر داد و گفت: خودروهای امدادی برای انتقال اتوبوس های از کار افتاده در چند نقطه، مستقر خواهند شد و شرکت واحد با همکاری شهرداری های مناطق، نسبت به اطلاع رسانی به شهروندان در مورد محل استقرار اتوبوس ها نیز اقدام خواهد کرد. 

گلشنی در مورد خدمات سازمان تاکسیرانی در این مراسم از اختصاص ۱۸۵ دستگاه وَن برای انتقال شهروندان تا اولین پایانه اتوبوس یا ایستگاه مترو و هماهنگی مرکز کنترل ترافیک برای اعزام سریع ناوگان به محل های پُرازدحام، خبر داد و افزود: خدمات شرکت بهره برداری مترو به شرکت کنندگان در این مراسم رایگان است، ضمن اینکه نسبت به کاهش سرفاصله حرکت قطارها در مسیرهای منتهی به این مراسم اقدام خواهد شد.

وی با اشاره به اقدامات شرکت کنترل ترافیک در جریان این مراسم از جمله تعمیر دوربین ها و چراغ های راهنمایی و رانندگی واقع در مسیر راهپیمایی و نظارت مستمر تصویری بر معابر و اطلاع رسانی اخبار مربوط به وضعیت ترافیکی مراسم از طریق تابلوهای متغیر خبری، اظهارکرد: چراغ های راهنمایی و رانندگی مسیر راهپیمایی با توجه به شرایط موجود، تنظیم شده و درباره محدودیت های ترافیکی، محل های پارک خودرو و نقاط پرازدحام مسافری، اطلاع رسانی لازم از طریق صدای شهر رادیو تهران انجام می شود.

مدیرکل حمل و نقل عمومی و امور مناطق شهرداری تهران با بیان اینکه این مراسم از طریق مرکز کنترل ترافیک تهران و مراکز نظارت تصویری مناطق، رصد خواهد شد، خاطرنشان کرد: مدیران شهری و سایر مسئولان با حضور در مرکز اصلی و سایر مراکز نظارت تصویری، به صورت لحظه ای از مسائل و مشکلات احتمالی آگاه شده و برای رفع آنها، دستور فوری صادر می کنند. 

 اولین جلسه هماهنگی مراسم راهپیمایی جاماندگان اربعین حسینی با حضور مدیرکل حمل و نقل عمومی و امور مناطق شهرداری تهران، معاون عملیات پلیس راهور تهران بزرگ، معاونان حمل و نقل و ترافیک مناطق ۷، ۱۲، ۱۳، ۱۴، ۱۵، ۱۶ و ۲۰، نمایندگان شرکت واحد اتوبوسرانی، شرکت بهره برداری مترو، شرکت کنترل ترافیک و سازمان تاکسیرانی و روابط عمومی معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران برگزار شد.

آخرین اخبار حمل و نقل را در پربیننده ترین شبکه خبری این حوزه بخوانید
ارسال نظر
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تین نیوز در وب منتشر خواهد شد.
  • تین نیوز نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی‌کند.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
  • انتشار مطالبی که مشتمل بر تهدید به هتک شرف و یا حیثیت و یا افشای اسرار شخصی باشد، ممنوع است.
  • جاهای خالی مشخص شده با علامت {...} به معنی حذف مطالب غیر قابل انتشار در داخل نظرات است.