| کد خبر: 218841 |

به نسبت مدت مشابه سال گذشته

در مردادماه سال جاری به نسبت مدت مشابه سال گذشته، اعزام و پذیرش مسافر در پروازهای بین المللی 96 درصد کاهش یافته است.

تین نیوز

در مردادماه سال جاری به نسبت مدت مشابه سال گذشته، اعزام و پذیرش مسافر در پروازهای بین المللی  96 درصد کاهش یافته است.

به گزارش تین نیوز، بنا بر آمار شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران در مرداد امسال در مجموع 22 هزار و 825 نشست و برخاست با جابه جایی حدود دو میلیون و 197 مسافر و حدود 16.5 میلیون کیلوگرم بار در فرودگاه های تحت مالکیت شرکت انجام شد.

این در حالی است که مرداد سال گذشته 31 هزار و 335 نشست و برخاست با جابه جایی حدود سه میلیون و 800 هزار مسافر و ارسال و پذیرش بیش از 33 میلیون کیلوگرم بار در فرودگاه های تحت مالکیت شرکت انجام شد.

کاهش 42 درصدی اعزام و پذیرش مسافر در مردادماه 99

بر اساس این آمار در مرداد ماه 99 نسبت به ماه مشابه سال گذشته در نشست و برخاست 27 درصد، در اعزام و پذیرش مسافر42 درصد و در ارسال و پذیرش بار و پست 50 درصد کاهش یافته است.

در همین راستا، در مرداد امسال نسبت به مرداد سال گذشته، پروازهای داخلی فرودگاه‌های تحت مالکیت شرکت در نشست و برخاست 22 درصد، در اعزام و پذیرش مسافر 36 درصد و در ارسال و پذیرش بار و پست 42 درصد کاهش یافته است.

کاهش 96 درصدی مسافران پروازهای بین المللی

همچنین پروازهای بین المللی فرودگاه‌های تحت مالکیت شرکت در نشست و برخاست 84 درصد، در اعزام و پذیرش مسافر 96 درصد و در ارسال و پذیرش بار و پست 80 درصد کاهش یافته است.

در مرداد امسال حداقل 80 درصد نشست و برخاست کل پروازها به ترتیب در ده فرودگاه مهرآباد، مشهد، شیراز، اهواز، کیش، اصفهان، بندرعباس، تبریز، خلیج فارس و یزد انجام شده است. همچنین حداقل 80 درصد نشست و برخاست پروازهای بین‌المللی در پنج فرودگاه شیراز، لارستان، مشهد، اصفهان، بندرعباس انجام شده است.

رشد 13 درصدی مسافران در مردادماه به نسبت تیرماه

وی ادامه داد: نحوه توزیع پروازها در ساعات شبانه روز و روزهای هفته در مرداد ماه امسال نشان می‌دهد که اوج پروازها در 24 ساعت شبانه روز، ساعت 18 و در روزهای چهارشنبه بوده است. از سوی دیگر شاخص‌های فرودگاهی مرداد نسبت به تیر ماه در نشست و برخاست 5 درصد، در اعزام و پذیرش مسافر 13 درصد و در ارسال و پذیرش بار و پست 16 درصد افزایش داشته است.

پروازهای داخلی فرودگاه‌های تحت مالکیت شرکت در مرداد نسبت به تیرماه در نشست و برخاست چهار درصد، در اعزام و پذیرش مسافر 13 درصد و در ارسال و پذیرش بار و پست 17 درصد افزایش داشته است. پروازهای بین المللی فرودگاه های تحت مالکیت شرکت در مرداد 99 نسبت به تیر ماه در نشست و برخاست 87 درصد، در اعزام و پذیرش مسافر 75 درصد و در ارسال و پذیرش بار و پست دو درصد افزایش داشته است.

آخرین اخبار حمل و نقل را در پربیننده ترین شبکه خبری این حوزه بخوانید
خواندنی ها

ارسال نظر

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تین نیوز در وب منتشر خواهد شد.

  • تین نیوز نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی‌کند.

  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

  • انتشار مطالبی که مشتمل بر تهدید به هتک شرف و یا حیثیت و یا افشای اسرار شخصی باشد، ممنوع است.

  • جاهای خالی مشخص شده با علامت {...} به معنی حذف مطالب غیر قابل انتشار در داخل نظرات است.

آخرین عناوین پربازدیدترین پربحث ترین
معرفی کتاب معرفی نشریه حمل ونقل روزنامه تین