| کد خبر: 204911 |

مدیرکل عمران و توسعه فرودگاه‌های شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران از افتتاح ۹ پروژه عمرانی فرودگاهی به ارزش ۲۳۷ میلیارد تومان در دهه فجر امسال خبر داد.

تین نیوز

مدیرکل عمران و توسعه فرودگاه‌های شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران از افتتاح ۹ پروژه عمرانی فرودگاهی به ارزش ۲۳۷ میلیارد تومان در دهه فجر امسال خبر داد.

به گزارش تین‌نیوز به نقل از مهر، محمدرضا زحمتکشان  از افتتاح ۹ پروژه عمرانی فرودگاهی به ارزش ۲۳۷ میلیارد تومان در دهه فجر امسال خبر داد.

وی اظهار کرد: با بهره برداری از این طرح‌ها، شاهد افزایش ۱۱ هزار و ۹۰۰ مترمربع فضای ترمینالی و ۱۲۳ هزار و ۷۵۰ مترمربع فضای اپرون فرودگاهی خواهیم بود.

زحمتکشان در معرفی این پروژه‌ها گفت: از این طرح‌ها، پروژه تکمیل و بهسازی سطوح عوامل میدان پروازی فرودگاه رامسر با مساحت ۳۷۶ هزار و ۷۰۰ مترمربع و اعتباری بالغ بر هزار و ۱۰۰ میلیارد ریال به بهره برداری خواهد رسید.

مدیرکل عمران و توسعه فرودگاه‌های شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران با اشاره به رشد ۹۷ درصدی پروژه احداث خط انتقال فاضلاب و ایستگاه پمپاژ فرودگاه شیراز گفت: این پروژه با اعتبار ۲۵ میلیارد ریال به طول ۴۷۰۰ متر انجام شده است.

وی افزود: پروژه توسعه و تکمیل ترمینال خارجی و احداث موتورخانه مرکزی به همراه ساختمان تشریفات خصوصی ترمینال داخلی فرودگاه اصفهان با مساحت ۸۰۰۰ مترمربع با اعتبار ۴۱۰ میلیارد ریال تا پایان دهه فجر به بهره برداری خواهد رسید. همچنین دیگر پروژه فرودگاه اصفهان، توسعه اپرون و تاکسی‌وی‌های ارتباطی با مساحت ۹۳ هزار و ۲۰۰ مترمربع است که با اعتبار ۴۲۰ میلیارد ریال تا پایان دهه فجر به اتمام خواهد رسید.

زحمتکشان عنوان کرد: یکی دیگر از پروژه‌های قابل افتتاح طرح توسعه اپرون فرودگاه ساری با مساحت ۱۳ هزار و ۳۰۰ مترمربع است که در سال ۹۷ شروع شده و با اعتبار ۴۵ میلیارد ریال تکمیل شده است. طرح بازسازی اپرون فرودگاه لارستان با مساحت ۱۷ هزار و ۲۵۰ مترمربع نیز سال ۹۶ با اعتبار ۹۰ میلیارد ریال شروع شده و تا پایان دهه فجر به اتمام خواهد رسید.

مدیرکل عمران و توسعه فرودگاه‌های شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران گفت: توسعه ترمینال فرودگاه شاهرود با مساحت ۱۷۰۰ مترمربع سال گذشته با اعتبار ۱۳۰ میلیارد ریال شروع شده و به رشد ۹۷ درصدی رسیده است. همچنین عملیات توسعه و بهسازی سطوح عوامل میدان پروازی این فرودگاه با مساحت ۱۷۷ هزار و ۶۰۰ مترمربع سال گذشته با اعتباری بالغ بر ۳۵۰ میلیارد ریال شروع شده و تا پایان دهه فجر به اتمام خواهد رسید.

وی همچنین از رشد ۸۷ درصدی احداث ترمینال فرودگاه جهرم با مساحت ۲۲۰۰ مترمربع خبر داد و افزود: عملیات این پروژه سال ۹۷ شروع شده و اعتبار آن ۱۵۰ میلیارد ریال است که تا پایان دهه فجر به اتمام خواهد رسید.

آخرین اخبار حمل و نقل را در پربیننده ترین شبکه خبری این حوزه بخوانید

اخبار مرتبط

خواندنی ها

ارسال نظر

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تین نیوز در وب منتشر خواهد شد.

  • تین نیوز نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی‌کند.

  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

  • انتشار مطالبی که مشتمل بر تهدید به هتک شرف و یا حیثیت و یا افشای اسرار شخصی باشد، ممنوع است.

  • جاهای خالی مشخص شده با علامت {...} به معنی حذف مطالب غیر قابل انتشار در داخل نظرات است.

آخرین عناوین پربازدیدترین پربحث ترین
معرفی کتاب معرفی نشریه حمل ونقل روزنامه تین