| کد خبر: 267578 |

افتتاح طرح زیرگذر راه آهن زیباشهر زاهدان تا ۲۲ بهمن

سرپرست اداره کل راه آهن جنوب شرق گفت: موافقت با ساخت طرح زیرگذر زیبا شهر ورودی ایستگاه راه آهن زاهدان در سال ۹۹ انجام و در ابتدای کار مقرر شد این طرح بزرگ را راه آهن با همکاری و مشارکت شهرداری شروع و به اتمام برساند.

تین نیوز

سرپرست اداره کل راه آهن جنوب شرق گفت: موافقت با ساخت طرح زیرگذر زیبا شهر ورودی ایستگاه راه آهن زاهدان در سال ۹۹ انجام و در ابتدای کار مقرر شد این طرح بزرگ را راه آهن با همکاری و مشارکت شهرداری شروع و به اتمام برساند.

به گزارش تین نیوز به نقل از ایسنا، حمید بهادری اظهار کرد: در تمام نقاط کشور اجرای طرح هایی که قرار است جاده از زیر ریل راه آهن عبور کند بر عهده شهر و شهرداری است اما در زاهدان راه آهن قصد کمک در این طرح را داشت تا کمکی به پیشرفت سیستان و بلوچستان و این شهر کند.

وی ادامه داد: بعد از موافقت هیات مدیره شهرداری اعلام کرد منابع مالی لازم را نداشته و امکان مشارکت در این طرح وجود ندارد؛ بنابراین طرح موضوع فوق، شروع این عملیات بزرگ را با وقفه مواجه کرد.

سرپرست اداره کل راه آهن جنوب شرق اظهار کرد: این طرح توسط مشاور تهیه و برای تایید کمیته های راه آهن ارجاع شد؛ اما بعد از مدتی شهرداری اعلام کرد همزمان با اجرای طرح باید خودروهای شهری هم تردد کنند و اجرای کار با وقفه مواجه شد.

وی گفت: بار دیگر مجبور شدیم تا مشاور طرح دیگری را تهیه و برای تاییدیه به هیات مدیره ارجاع دهیم و این اقدام یعنی بودجه و مناقصه جدید برگزار و پیمانکار طرح مجدد مشخص شود که اختلافات موجود یک سال در اجرای کار تاخیر ایجاد کرد.

بهادری ادامه داد: جابجایی دکل های برق و خط فشار قوی هم حدود چهار ماه کار را متوقف کرد و مجبور شدیم در کنار این طرح، ۲ کنار گذر ایجاد کنیم که این اقدام نیز از محل بودجه پروژه تامین شد.

وی افزود: در تمام نقاط کشور چنین گذرگاه هایی وقتی ساخته می شود تردد خودروها کاملاً متوقف و از مسیرهای جایگزین استفاده می شود؛ اما نمی دانیم چرا در این طرح و در شهر زاهدان این کار انجام نشد که اگر این اتفاق می افتاد یک سال گذشته طرح زیرگذر زیبا شهر به اتمام می رسید.

سرپرست اداره کل راه آهن جنوب شرق بیان کرد: با این وجود حدود ۲ ماه گذشته که ۹۳ درصد کار انجام شده بود و سقف قرارداد اجازه انجام کار بیشتر را به راه آهن نمی داد و قانوناً باید طرح متوقف و برای ادامه کار قرارداد و مناقصه جدید و پیمانکار در نظر گرفته می شد، به علت اینکه در ماه های پایانی سال به سر می بریم اگر این اتفاق رخ می داد قطعاً یک سال دیگر پروژه زمان می برد؛ بنابراین تصمیم به مذاکره با معاون عمران استانداری سیستان و بلوچستان گرفتیم و قرار شد هفت درصد باقی مانده از کار را شهرداری انجام دهد.

به گزارش ایسنا به نقل از راه آهن جنوب شرق بهادری گفت: حدود ۲۰ روز گذشته کار از سوی راه آهن تحویل شهرداری شده، امید است با بازدیدی که از طرح زیرگذر زیباشهر داشتیم تا ۲۲ بهمن آسفالت زیرگذر و پیاده رو آن انجام و این طرح بزرگ به بهره برداری برسد.

آخرین اخبار حمل و نقل را در پربیننده ترین شبکه خبری این حوزه بخوانید

اخبار مرتبط

خواندنی ها

ارسال نظر

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تین نیوز در وب منتشر خواهد شد.

  • تین نیوز نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی‌کند.

  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

  • انتشار مطالبی که مشتمل بر تهدید به هتک شرف و یا حیثیت و یا افشای اسرار شخصی باشد، ممنوع است.

  • جاهای خالی مشخص شده با علامت {...} به معنی حذف مطالب غیر قابل انتشار در داخل نظرات است.

نظرسنجی
آیا جلسات اخیر مدیرعامل راه آهن با مدیران شرکت‌های مالک لوکوموتیو و واگن و تأکید ایشان بر حمایت از بخش خصوصی، تا کنون در بهبود وضعیت این شرکت ها مؤثر بوده است؟