| کد خبر: 265488 |

تحویل ۵۰ کانتینر محموله لجستیکی به بندرعباس

مدیرعامل کشتیرانی جنوب-خط ایران از تحویل ۵۰ دستگاه کانتینر محموله لجستیکی در پایانه کانتینری شرکت کشتیرانی جنوب-خط ایران در بندرعباس خبر داد.

تین نیوز

مدیرعامل کشتیرانی جنوب-خط ایران از تحویل ۵۰ دستگاه کانتینر محموله لجستیکی در پایانه کانتینری شرکت کشتیرانی جنوب-خط ایران در بندرعباس خبر داد.

به گزارش تین نیوز به نقل از مهر، عبدالناصر نیازی مدیرعامل کشتیرانی جنوب-خط ایران با اشاره به استراتژی گروه کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران مبنی بر تبدیل شدن به یک شرکت حمل ونقل چندوجهی گفت: برای دستیابی به این هدف، مجموعه اقدامات گسترده ای از سوی کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران در حال برنامه ریزی است؛ ضمن اینکه در این راستا، به تازگی ۵۰ دستگاه کانتینر محموله لجستیکی در پایانه کانتینری شرکت کشتیرانی جنوب-خط ایران در بندرعباس تحویل شده است.

وی افزود: این محموله صادراتی متعلق به بخش خصوصی، از سوی شرکت کشتیرانی جنوب- خط ایران به عنوان یکی از شرکت های تابعه گروه کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران، از مرکز کشور تا مقصد صادراتی خود حمل شده است. کل فرآیند از تحویل کانتینر خالی به صاحب کالا تا حمل ریلی به محوطه پایانه در بندرعباس و سپس حمل به شناور گروه کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران در این بندر تا رسیدن به مقصد، طی یک عملیات لجستیکی با موفقیت انجام شد.

مدیرعامل کشتیرانی جنوب-خط ایران یکی از ویژگی های ترمینال کانتینری این شرکت در بندر شهید رجایی بندرعباس را مجهز بودن به دو و نیم کیلومتر ریل دانست و ادامه داد: با توجه به امکانات موجود در اختیار کشتیرانی جنوب-خط ایران، مقرر شده که شرکت بخش خصوصی صاحب ۵۰ دستگاه کانتینر، حجم بار صادراتی و وارداتی خود را در این مسیر تا هزار دستگاه در ماه افزایش دهد.

وی همچنین گفت: با اضافه شدن شرکت حمل ونقل ترکیبی گروه کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران به فرآیند یاد شده، شاهد چرخه لجستیکی کامل صادرات و واردات هزاران کانتینر کالا در سال خواهیم بود. شرکت کشتیرانی جنوب-خط ایران دارای بزرگترین پایانه حمل ونقلی کشور در بندر شهید رجایی به وسعت ۵۷ هکتار مجهز به ریل و سوله است که در آن تمام مراحل فرآیند حمل ونقل انواع کالا انجام می شود.

بندر شهید رجایی دروازه طلایی تجارت "ایران"

 منطقه ویژه اقتصادی بندر شهید رجایی به عنوان دروازه طلایی تجارت کشور نگاه کرد که بنادر عمده جهان و با موقعیت منحصر به فرد جغرافیایی و امکان دسترسی به آب های آزاد، در مرکز کریدور ترانزیتی شمال به جنوب و در مجاورت صنایع مادر و قطب های اقتصادی کشور قرار دارد، متصل می کند.بندر شهید رجایی از سال (۱۳۴۹) براساس تصویب نامه شورای عالی وقت در راستای صنایع بزرگ برای توسعه تجارت و نقش ایران در سپهر دنیا تصویب و احداث شد.

منطقه ویژه اقتصادی بندر شهید رجایی در مرکز کریدور ترانزیتی جنوب به شمال قرار دارد که یکی از مهمترین کریدورهای ترانزیتی بین المللی در دنیاست. این کریدور اقیانوس هند و خلیج فارس را از طریق ایران به دریای خزر و سپس از طریق روسیه به سن پترزبورگ و شمال اروپا متصل می کند.

موقعیت ممتاز جغرافیایی، دسترسی به آب های آزاد جهان از طریق خلیج فارس، اتصال به شبکه بین المللی راه آهن و جاده ابریشم، برخورداری از تجهیزات و امکانات مدرن، نزدیکی به مناطق آزاد کیش و قشم و بنادر حوزه خلیج فارس این مجتمع بندری را به پایگاه راهبردی و منحصر به فرد تبدیل کرده است.

آخرین اخبار حمل و نقل را در پربیننده ترین شبکه خبری این حوزه بخوانید

اخبار مرتبط

خواندنی ها

ارسال نظر

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تین نیوز در وب منتشر خواهد شد.

  • تین نیوز نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی‌کند.

  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

  • انتشار مطالبی که مشتمل بر تهدید به هتک شرف و یا حیثیت و یا افشای اسرار شخصی باشد، ممنوع است.

  • جاهای خالی مشخص شده با علامت {...} به معنی حذف مطالب غیر قابل انتشار در داخل نظرات است.

نظرسنجی
آیا جلسات اخیر مدیرعامل راه آهن با مدیران شرکت‌های مالک لوکوموتیو و واگن و تأکید ایشان بر حمایت از بخش خصوصی، تا کنون در بهبود وضعیت این شرکت ها مؤثر بوده است؟