| کد خبر: 264079 |

سیاست های توسعه دریامحور رهبری با تمام توان پیگیری خواهد شد

سیاست های ابلاغی مقام معظم رهبری برای توسعه دریامحور در سه محور زیرساخت ها، بسته های نرم افزاری و مردمی سازی اقتصاد دریا با تشکیل کارگروه های تخصصی و به کار گرفتن تمام توان پیگیری خواهد شد.

تین نیوز

استاندار هرمزگان گفت: سیاست های ابلاغی مقام معظم رهبری برای توسعه دریامحور در سه محور زیرساخت ها، بسته های نرم افزاری و مردمی سازی اقتصاد دریا با تشکیل کارگروه های تخصصی و به کار گرفتن تمام توان پیگیری خواهد شد.

به گزارش تین نیوز به نقل از ایمنا، مهدی دوستی در نشست شورای برنامه ریزی استان اتمام پروژه های نیمه تمام را جزو تکالیف ابلاغی هیأت دولت دانست و اظهار کرد: بخش عمده اعتبارات باید صرف پروژه هایی شود که پیشرفت فیزیکی بالایی دارند و می توانیم با تأمین اعتبار، آن ها را به اتمام برسانیم تا مردم زودتر از منافع طرح های نیمه تمام برخوردار شوند.

وی افزود: بر اساس تخصیص جدیدی که به استان انجام شده است، میزان ۴,۰۳۲ میلیارد ریال از منابع محرومیت زدایی برای تکمیل شبکه آبرسانی به ۴۸ روستا در نظر گرفته شده که با آن ۱۲ هزار و ۴۶۱ خانوار دیگر هم از نعمت آب آشامیدنی سالم و پایدار برخوردار خواهند شد.

استاندار هرمزگان، تصریح کرد: حدود ۴۰ میلیارد تومان جدید هم برای ساماندهی رودخانه ها و دایکت های حفاظتی اختصاص پیدا کرده است.

نماینده عالی دولت در استان از تخصیص اعتباراتی برای تکمیل پل های ماشنگی، سرخنگی و کرمون خبر داد و اضافه کرد: در این جلسه برای تکمیل پل شریفی، بازسازی محور سیاهو، بازسازی معابر آسیب دیده میناب و رودان در سیلاب نیز اعتبارات تخصیص پیدا کرد.

دوستی تاکید کرد: به هیچ عنوان هیچ دستگاهی حق دریافت و استفاده از سهم مسئولیت های اجتماعی صنایع را ندارد و برای این امر باید با اطلاع، نظارت و تصویب شورای برنامه ریزی استان، طرح تعریف شود.

وی با اشاره به در پیش رو بودن دور دوم سفر ریاست جمهوری، ادامه داد: همه مدیران باید تلاش کنند در زمان باقی مانده درصد تحقق مصوبات دور اول سفر را بالا ببرند و ضرورت دارد سازمان برنامه و بودجه استان در راستای تحقق این امر نهایت همکاری را داشته باشد.

استاندار هرمزگان گفت: حدود ۲۰۰ مدرسه، هشت هزار هکتار مزارع پرورش میگو، شش هزار تن ظرفیت جدید ماهی در قفس، واحد قیر سازی در خلأ، آغاز واحد آمونیاک، هزار میلیارد تومان اصلاح شبکه خطوط برق رسانی، آغاز شهرهای جدیدی مانند خلیج فارس، نیروگاه اتمی سیریک، افتتاح و کلنگ زنی بسته های فاضلاب، آبرسانی به ۱۵۰ روستا و غیره کارهای بزرگی است که در سفر دوم رئیس جمهور محقق خواهد شد.

دوستی افزود: کاشت ۶.۵ میلیون درخت، بهره برداری از ۴۰ سازه آبخیزداری، افتتاح بیش از ۵۰۰ کیلومتر راه و افتتاح بیمارستان های کودکان بندرعباس و فارابی بستک نیز از جمله طرح هایی است که در سفر رئیس جمهور به بهره برداری خواهند رسید اما با این وجود ضرورت دارد بسته سفر رئیس جمهور را از اینکه هست نیز قوی تر کنیم .

وی برنامه ریزی در سه سرفصل توسعه سخت افزاری، نرم افزاری و مردمی سازی را به عنوان اولویت های مدیران استان معرفی و تاکید کرد: بزرگترین بهره ای که مردم می توانند از استقرار دولت سیزدهم ببرند، مردمی سازی اقتصاد است از این رو باید تا می توانیم تلاش کنیم تا شکاف ایجاد شده بین توسعه صنعتی استان و مردم از بین برود ضمن اینکه برای سفر رئیس جمهور باید بسته نرم افزاری و اصلاح قوانین موردنیاز نیز آماده شود.

استاندار هرمزگان با تاکید بر لزوم تدوین بسته مطالعاتی برای استان، ادامه داد: ضرورت دارد در طرح ها و تصمیمات نظر بخش خصوصی و اتاق بازرگانی استان نیز اخذ شود و در پیشنهادات نیز فقط به حوزه خودتان اکتفا نکنید و اگر نیازی را خارج از حوزه خود دیدید آن را هم برای طرح در مصوبات جدید سفر ریاست جمهوری اعلام کنید.

دوستی با بیان اینکه مصوبات سفر رئیس جمهور در حکم مصوبات هیئت دولت است بر لزوم طرح مسائل بر زمین مانده استان و نیازهای اساسی در سفر رئیس جمهور تاکید کرد و اشاره ای نیز به هماهنگ سازی سیاست ها داشت.

وی با اشاره به ابلاغ سیاست های کلی اقتصاد دریا پایه توسط رهبر معظم انقلاب، خاطرنشان کرد: از امروز یکی از اصلی ترین وظایف و شاخص های ارزیابی تمامی مدیران استان میزان تمرکز و عملیاتی سازی این سیاست ها است؛ تمامی دستگاه های استان موظفند ظرف یک ماه آتی نقش خود را در اجرای این دستور حضرت آقا مشخص و برنامه اولیه خود را ارائه کنند چرا که بزرگترین جایی که می تواند این ابلاغیه را اجرا کند، استان هرمزگان است از این رو این مسئله نیز باید با حساسیت دنبال شود و مدیران نگاه ویژه ای به آن داشته باشند و بسته توسعه جزایر استان برای رونمایی در سطح ملی تدوین شود.

آخرین اخبار حمل و نقل را در پربیننده ترین شبکه خبری این حوزه بخوانید

اخبار مرتبط

خواندنی ها

ارسال نظر

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تین نیوز در وب منتشر خواهد شد.

  • تین نیوز نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی‌کند.

  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

  • انتشار مطالبی که مشتمل بر تهدید به هتک شرف و یا حیثیت و یا افشای اسرار شخصی باشد، ممنوع است.

  • جاهای خالی مشخص شده با علامت {...} به معنی حذف مطالب غیر قابل انتشار در داخل نظرات است.