| کد خبر: 260208 |

عملکرد بنادر ایران با وجود فشار تحریم ها بسیار مطلوب است

بنادر یکی از اصلی ترین زیرساخت های کشور برای انجام فعالیت های صادراتی و وارداتی به شمار می روند و به طور حتم انجام فعالیت های تولیدی در پسکرانه بنادر موجب خواهد شد تا شاهد بهبود فعالیت های اقتصادی در کشور باشیم.

تین نیوز

محمدرضا نجفی منش  در مورد ضرورت انجام فعالیت های تولید و صنعتی در پسکرانه بنادر و رفع موانع تولید در این مناطق، اظهار داشت: بنادر یکی از اصلی ترین زیرساخت های کشور برای انجام فعالیت های صادراتی و وارداتی به شمار می روند و به طور حتم انجام فعالیت های تولیدی در پسکرانه بنادر موجب خواهد شد تا شاهد بهبود فعالیت های اقتصادی در کشور باشیم.

توجه ویژه به فعالیت های تولیدی و صنعتی در پسکرانه بنادر

وی ادامه داد: در عین حال رفع موانع تولید در پسکرانه بنادر و ایجاد تسهیلات و بهبود شرایط، یکی از مهم ترین مواردی است که باید با توجه به نگاه مسئولان ارشد کشور در دستورکار قرار گیرد و بتوانیم به بهترین شکل ممکن شاهد انجام فعالیت های تولیدی و صنعتی در پسکرانه بنادر باشیم.

برای هر بندر یک کارکرد تخصصی تعریف شود

رئیس کمیسیون بهبود محیط کسب وکار و رفع موانع تولید اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران با بیان اینکه باید اقدامات بسیاری صورت گیرد تا شاهد رسیدن به جایگاه واقعی بنادر و حمل و نقل دریایی کشور باشیم، عنوان کرد: باید بتوانیم بنادر را با کارکرد تخصصی تعریف کنیم؛ به طور مثال برای هر بندر یک کارکرد مشخص تعریف شود و هر بندری بتواند در یک بخش مشخص فعالیت کند.

عملکرد مطلوب بندری و دریایی نیازمند توسعه شبکه ریلی و جاده ای

نجفی منش با تاکید بر اینکه عملکرد مطلوب بندری و دریایی کشور نیازمند توسعه و دسترسی به سایر شقوق حمل و نقل است، بیان کرد: باید بتوانیم در بخش ریلی و جاده ای دسترسی مناسبی برای بنادر ایجاد کنیم تا شبکه لجستیک بتواند در زنجیره تامین به بهترین شکل عمل کند و اگر هر کدام از مدهای حمل و نقل شرایط مطلوبی نداشته باشد به طور حتم به بهترین نتیجه دست نخواهیم یافت.

سواحل و صنایع آب بر هم پیوند هستند

وی با اشاره به اینکه باید صنایع آب بر به نزدیکی سواحل منتقل شوند یا اینکه صنایع آب بر جدید حتم در نزدیکی سواحل فعالیت خود را آغاز کنند، گفت: صنایع آب بر و سواحل هم پیوند هستند و به طور مثال حجم تولیدی فولاد در کشور بیش از نیاز مصرف است و باید در راستای صادرات فولاد در نزدیکی بنادر اقدام شود.

آخرین اخبار حمل و نقل را در پربیننده ترین شبکه خبری این حوزه بخوانید

اخبار مرتبط

خواندنی ها

ارسال نظر

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تین نیوز در وب منتشر خواهد شد.

  • تین نیوز نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی‌کند.

  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

  • انتشار مطالبی که مشتمل بر تهدید به هتک شرف و یا حیثیت و یا افشای اسرار شخصی باشد، ممنوع است.

  • جاهای خالی مشخص شده با علامت {...} به معنی حذف مطالب غیر قابل انتشار در داخل نظرات است.