| کد خبر: 261452 |

رکورد طولانی‌ ترین افتتاح جاده‌ ای در ۱۰ سال اخیر شکسته می‌ شود

با افتتاح آزادراه ۲۱۰ کیلومتری شیراز- اصفهان رکورد طولانی ترین افتتاح جاده ای حداقل در ۱۰ سال اخیر شکسته می شود؛ چراکه در دهه ۹۰ در بخش جاده ای بیشتر افتتاحیه های آزادراهی در محدوده ۱۰۰ تا حدود ۱۶۰ کیلومتر بوده است.

تین نیوز

 با افتتاح آزادراه ۲۱۰ کیلومتری شیراز- اصفهان رکورد طولانی ترین افتتاح جاده ای حداقل در ۱۰ سال اخیر شکسته می شود؛ چراکه در دهه ۹۰ در بخش جاده ای بیشتر افتتاحیه های آزادراهی در محدوده ۱۰۰ تا حدود ۱۶۰ کیلومتر بوده است.

به گزارش تین نیوز به نقل از ایرنا، افتتاح آزادراه اصفهان- شیراز که مرتغ ترین پل آزادراهی را داراست تا پایان شهریور ماه محقق می شود.

پل شهید قاسم سلیمانی مرتفع ترین پل آزادراهی کشور که حدود ۱۲۰ متر ارتفاع دارد، یکی از ویژگی های خاص این آزادراه است. همچنین طولانی ترین رویه بتنی به طول ۵۰ کیلومتر در این آزادراه ساخته شده است.

از این نظر که در دهه ۹۰ در بخش جاده ای بیشتر افتتاحیه های آزادراهی در محدوده ۱۰۰ تا حدود ۱۶۰ کیلومتر بوده است، با بهره برداری از این آزادراه، رکورد طولانی ترین افتتاح جاده ای حداقل در ۱۰ سال اخیر شکسته می شود.

در چند دهه اخیر در بحش ریلی در چندین مسیر افتتاحیه های تا ۲۳۰ کیلومتری هم داشتیم اما بخش جاده ای از افتتاح همزمان راه به طول بیش از ۲۰۰ کیلومتر محروم بوده است.

این آزادراه که تا پایان شهریور ماه افتتاح خواهد شد موجب کاهش مصرف سوخت بین ۸۰ تا ۱۳۰ میلیون لیتر خواهد شد و همزمان کاهش زمان سفر از اصفهان به شیراز را تا ۲ ساعت کوتاه می کند.

این آزادراه بخشی از کریدور شمال جنوب کشور است که در صورت جذب سرمایه گذار می تواند تا بوشهر ادامه پیدا کند.

محمود ملازینل سرپرست معاونت آزادراه های شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور پیش تر با اشاره به برنامه افتتاح طولانی ترین آزادراه کشور در یک مرحله به طول ۲۱۰ کیلومتر، گفته بود: البته آزادراه زنجان- تبریز طول بیشتری دارد و حدود ۲۴۵ کیلومتر است، اما در چهار مرحله به بهره برداری رسید و آزادراه مذکور از این حیث که در ۶ قطعه در یک مرحله به بهره برداری می رسد، عنوان طولانی ترین افتتاح آزادراهی را به خود گرفته است.

آخرین اخبار حمل و نقل را در پربیننده ترین شبکه خبری این حوزه بخوانید

اخبار مرتبط

خواندنی ها

ارسال نظر

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تین نیوز در وب منتشر خواهد شد.

  • تین نیوز نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی‌کند.

  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

  • انتشار مطالبی که مشتمل بر تهدید به هتک شرف و یا حیثیت و یا افشای اسرار شخصی باشد، ممنوع است.

  • جاهای خالی مشخص شده با علامت {...} به معنی حذف مطالب غیر قابل انتشار در داخل نظرات است.