| کد خبر: 267508 |

میدان سپاه زیر زمین می رود

شهردار منطقه ۷ از آغاز اجرای پروژه زیرگذر میدان سپاه در این منطقه تا اوایل اسفند ماه با هدف روان‌سازی بار ترافیکی این میدان خبر داد.

تین نیوز

شهردار منطقه ۷ از آغاز اجرای پروژه زیرگذر میدان سپاه در این منطقه تا اوایل اسفند ماه با هدف روان‌سازی بار ترافیکی این میدان خبر داد.

 به گزارش تین نیوز به نقل از اکوایران، نصراله آبادیان شهردار منطقه ۷  درباره آخرین وضعیت پروژه زیرگذر میدان سپاه گفت: پروژه زیرگذر میدان سپاه برای اتصال خیابان خواجه نصیر غربی به بزرگراه شهید صیاد شیرازی و به منظور کاهش زمان سفر و تاخیرات طولانی ناشی از بار ترافیکی سنگین که تقاطعات و معابر دیگر از جمله شریعتی، طالقانی، بهار و شهید مفتح را تحت تاثیر قرار می دهد و در راستای کاهش بار ورودی به میدان سپاه و تسهیل تردد شهروندان از غرب به شمال در دستور کار قرار گرفته است.

وی یادآور شد: مطالعات تکمیلی ترافیکی توسط مشاور ذی صلاح انجام و پس از ارائه و تصویب در کمیته شبکه معابر معاونت حمل و نقل و ترافیک و تصویب آن توسط سازمان مشاور فنی و مهندسی شهر تهران در دستور کار قرار گرفت و اکنون پس از اتمام فاز صفر و یک آن، وارد فاز دوم شده است.

شهردار منطقه۷ عنوان کرد: در فاز نخست تمامی زیرساخت ها از قبیل خطوط آب رسانی، مخابرات و ...، مترو و پروژه احداث تونل شهید متوسلیان بررسی شد تا تداخلی در مسیر این خطوط و پروژه ها با این طرح نباشد و پس از بررسی طرح توسط کارشناسان مربوطه و متولیان امر، طرح به سازمان فنی و مهندسی عمران شهر تهران که متولی اجرای این طرح خواهد بود ابلاغ شد.

وی با اشاره به اینکه منطقه ۷ به عنوان بهره بردار این طرح خواهد بود، افزود: در حال حاضر شناسایی معارض های طبیعی اشجار و اصلاح هندسی های پیرامون میدان انجام و تایید های لازم از واحدهای ذی ربط اخذ شده است.

آبادیان تاکید کرد: با درنظر گرفتن زمینی به مساحت ۳ هزار متر مربع در جنب این پروژه، عملیات تجهیز کارگاه از اوایل اسفندماه آغاز و به امید پروردگار ظرف مدت ۹ ماه به اتمام خواهد رسید و در اختیار شهروندان قرار می گیرد.

وی خاطرنشان کرد: در برنامه ریزی ها در نظر گرفته شده پیش بینی شده که عملیات کندو پوش و شمع کوبی آن در روزهای ابتدای سال ۱۴۰۳ که کمترین بار ترافیکی را در این معبر خواهیم داشت آغاز شود تا کمترین مشکل در تردد برای شهروندان ایجاد کند.

 شهردار منطقه ۷ با اشاره به عملیات بهسازی میدان سبلان در این منطقه، تصریح کرد: باتوجه به اینکه میادین سبلان و سپاه در بزرگراه شهید صیاد شیرازی قرار دارد، بهسازی و اجرای این دو پروژه به روان سازی و کاهش ترافیک در این معبر کمک شایانی خواهد کرد.

وی با تاکید بر اینکه طرح بزرگ و فرامنطقه‌ای بهسازی میدان سبلان با هدف برطرف کردن معضل ترافیکی شرق و شمال شرق تهران در حال اجراست، گفت: با توجه به وضع موجود در میدان سبلان و میزان تردد وسایل نقلیه در محور بزرگراه شهید صیاد شیرازی مسیر جنوب به شمال و بالعکس و ورود به شیب راه (رمپ) میدان، مسیر شرق به غرب و بالعکس در مسیر خیابان شهید قدوسی و خیابان جانبازان شاهد تداخل حرکتی، راهبندان‌های طولانی و ترافیک سنگین در این محور هستیم که با اتمام این طرح شاهد برطرف شدن این معضلات خواهیم بود.

آخرین اخبار حمل و نقل را در پربیننده ترین شبکه خبری این حوزه بخوانید
خواندنی ها

ارسال نظر

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تین نیوز در وب منتشر خواهد شد.

  • تین نیوز نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی‌کند.

  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

  • انتشار مطالبی که مشتمل بر تهدید به هتک شرف و یا حیثیت و یا افشای اسرار شخصی باشد، ممنوع است.

  • جاهای خالی مشخص شده با علامت {...} به معنی حذف مطالب غیر قابل انتشار در داخل نظرات است.

نظرسنجی
آیا جلسات اخیر مدیرعامل راه آهن با مدیران شرکت‌های مالک لوکوموتیو و واگن و تأکید ایشان بر حمایت از بخش خصوصی، تا کنون در بهبود وضعیت این شرکت ها مؤثر بوده است؟