بازدید سایت : ۲۹۸۸۱

چرا کلیات لایحه بودجه رد شد؟

در حالی امروز نمایندگان مجلس در صحن علنی به بررسی کلیات لایحه بودجه 1403 پرداختند که در نهایت این لایحه با ۱۲۷ رای مخالف در برابر ۹۰ رای موافق رد شد.

چرا کلیات لایحه بودجه رد شد؟
تین نیوز

در حالی امروز نمایندگان مجلس در صحن علنی به بررسی کلیات لایحه بودجه 1403 پرداختند که در نهایت این لایحه با ۱۲۷ رای مخالف در برابر ۹۰ رای موافق رد شد.

به گزارش تین نیوز به نقل از تجارت نیوز، مشاهدات از روند بررسی لایحه بودجه 1403 در صحن علنی مجلس حکایت از این دارد که علت رد کلیات به همسان سازی حقوق بازنشستگان برمی گردد.

در جریان بررسی کلیات لایحه بودجه در صبح امروز، اعلام شد که نگرانی هایی درباره منابع همسان سازی حقوق وجود دارد. در همین باره هم نماینده مردم شیراز در زمان بررسی کلیات بودجه گفت که باید در سال اول اجرای بودجه 40 درصد همسان سازی حقوق بازنشستگان و شاغلان اجرا شود.

نماینده دیگری نیز اظهار کرد که همسان سازی حقوق بازنشستگان و شاغلان در بودجه دیده نمی شود.

همچنین، جواد نیک بین نیز اعلام کرد که همسان سازی حقوق بازنشستگان به دلیل نداشتن پول اجرا نخواهد شد.

بعد از این سخنان بود که رئیس سازمان برنامه و بودجه در دفاع از لایحه پیشنهادی دولت و در پاسخ به انتقاد نمایندگان مبنی بر بی توجهی دولت به متناسب سازی حقوق بازنشستگان، گفت: دولت خود را ملزم می داند تا منابع مورد نیاز برای متناسب سازی حقوق را تامین کند.

قالیباف به منظور چه گفت؟

آنگونه که خبرنگار تسنیم گزارش داده قالیباف، رئیس مجلس در واکنش به اظهارات منظور گفت: سازمان برنامه و بودجه طی نامه ای کتبی به شورای نگهبان اعلام کرده است که به دلیل نبود منابع، با مصوبه متناسب سازی حقوق بازنشستگان در برنامه هفتم مخالف است و این با صحبت های امروز شما در تناقض است.

وی افزود: بنابراین سازمان برنامه و بودجه باید در نامه ای کتبی به مجلس، تصریح کند که دولت با تامین منابع متناسب سازی حقوق بازنشستگان موافق است.

به دنبال همین اظهارات بود که اکثر نمایندگان مجلس به رد کلیات لایحه بودجه 1403 رای دادند و موافقت حاجی بایی راه به جایی نبرد.

کلیات لایحه بودجه با ۱۲۷ رای مخالف در برابر ۹۰ رای موافق رد شد.

آخرین اخبار حمل و نقل را در پربیننده ترین شبکه خبری این حوزه بخوانید
ارسال نظر
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تین نیوز در وب منتشر خواهد شد.
  • تین نیوز نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی‌کند.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
  • انتشار مطالبی که مشتمل بر تهدید به هتک شرف و یا حیثیت و یا افشای اسرار شخصی باشد، ممنوع است.
  • جاهای خالی مشخص شده با علامت {...} به معنی حذف مطالب غیر قابل انتشار در داخل نظرات است.