| کد خبر: 259593 |

تقاضا در حمل ونقل هوایی پنج برابر عرضه است

وزیر راه و شهرسازی با تاکید بر به ضرورت توسعه ناوگان هوایی، گفت: الان تقاضا پنج برابر عرضه در حمل ونقل هوایی است، از این رو باید همه زیرساخت ها را ارتقا دهیم و همین امسال تعداد قابل توجهی به ناوگان هوایی اضافه می شود.

تین نیوز

مهرداد بذرپاش در آیین تکریم از دست اندرکاران حج ۱۴۰۲ با اشاره به اینکه تقاضا در حمل ونقل هوایی پنج برابر عرضه است، اظهار کرد: امروز کار ما بیشتر دقت در صنعت هوانوردی به عنوان صنعتی بزرگ و عظیم است. شاید روزانه از این صنعت بیشتر نقد شنیده می شود که یکی از منتقدان خود بنده هستم و دلیل آن هم معلوم است؛ وقتی درباره این صنعت حرف می زنیم یعنی از یک صنعت فناورانه و مردم پایه توام با هم صحبت می کنیم. در حالی که ایران مقابل شدیدترین تحریم ها در این بخش مقابله می کند.

به گزارش تین نیوز به نقل ایسنا، بذرپاش با بیان اینکه اولین اشتباه در این صنعت، آخرین اشتباه است، افزود: در صنعت هوانوردی ایمنی در راس است و فعالان این بخش در مرز دانش حرکت می کنند، همه مردم باید بتوانند از حمل ونقل هوایی استفاده کنند، اما قصاوت درباره این بخش را همه مردم انجام می دهند. وقتی یک هواپیما تاخیر می خورد یا در خدمت رسانی آن وقفه ای صورت می گیرد همه درباره آن حرف می زدند. پایه ارزیابی صنعت هوایی خود مردم هستند و لحظه ای آن را رصد کرده و تحت تاثیر اخبار آن قرار می گیرند.

وزیر راه و شهرسازی با اشاره به تصویب ۲۷ نقطه برای ایجاد شهر ساحلی، گفت: در حال بررسی هستیم که آیا همه این شهرها نیازمند فرودگاه هستند یا خیر؛ زیرا نمی توانیم درباره توسعه یک زون حرف بزنیم و صنعت هوایی و فرودگاه را نبینیم.

دست سوداگران حمل ونقل هوایی را قطع می کنیم

بذرپاش با بیان اینکه روزانه در کشور ۱۲۰۰ پرواز انجام می شود، اظهار کرد: بیش از ۵۰ هزار نفر به صورت مستقیم به مردم خدمات رسانی می کنند و ما دست سوداگران حمل و نقل هوایی را قطع می کنیم، ظلم همین است. ظلم که شاخ و دُم ندارد.

وی با بیان این که توسعه ناوگان هوایی یکی از اولویت هاست، اضافه کرد: الان تقاضا پنج برابر عرضه در حمل ونقل هوایی است، از این رو باید همه زیرساخت ها را ارتقا دهیم و همین امسال تعداد قابل توجهی به ناوگان هوایی اضافه می شود. برای ایران ایر هم همین است؛ تعداد پرنده های زمینگیر این شرکت به دلیل مشکلاتی افزایش یافته است و باید تعداد ناوگان فعال ایران ایر را افزایش دهیم.

وزیر راه و شهرسازی گفت: مردم نظم کشور را با سیستم  فرودگاه می سنجند شاید هم ارتباطی نداشته باشد اما این کار را می کنند. بنده هم در تاخیرات اذیت می شوم و این را پیگیری می کنم. البته خیلی از تاخیرات غیرقابل پیش بینی است و عوامل انسانی خیلی در آن دخالت نداشته اند.

بذرپاش تاکید کرد: وقتی خدمات فرودگاهی ساده ارائه نکنیم، مردم قضاوت می کنند. طرف خدمات فرودگاهی در خارج را با خدمات فرودگاهی در داخل مقایسه می کنند.  لازمه ارتقای خدمات، نظارت است. صنعت یعنی مشتری، بازار و قیمت تمام شده؛ در صنعت هوانوردی روش دستیابی مردم به بلیت پروازها مهم است مانند امنیت پروازها و ... وقتی درباره صنعت حرف می زنیم همه ابعاد آن مهم است.

آخرین اخبار حمل و نقل را در پربیننده ترین شبکه خبری این حوزه بخوانید

اخبار مرتبط

خواندنی ها

ارسال نظر

 • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تین نیوز در وب منتشر خواهد شد.

 • تین نیوز نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی‌کند.

 • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

 • انتشار مطالبی که مشتمل بر تهدید به هتک شرف و یا حیثیت و یا افشای اسرار شخصی باشد، ممنوع است.

 • جاهای خالی مشخص شده با علامت {...} به معنی حذف مطالب غیر قابل انتشار در داخل نظرات است.

 • مشاهوایی 4 0

  سلام
  جناب وزیر! متوجه نشدم نقد شرایط می کنید یا وضعیت موجود را توجیه می کنید.اما چند نکته:
  ۱_ اگر جنابعالی معتقدید هوانوردی در مرز دانش است؛ تعلل در تغیر شرایط در سازمان هواپیمایی کشوری و انتصاب افراد بی سابقه در عملیات هوانوردی و فرودگاه داری در شرکت فرودگاه‌ها(انتصاب یک خلبان به عنوان مدیر عامل) و همینطور سازمان مدیریتی بی تخصص در ایران ایر با کدامین معیار انجام شده است.
  ۲- کدامین اهداف و برنامه ها در هوانوردی توسط سازمان هواپیمایی و وزارت خانه بر پایه دانش روز انجام شد تا روشنگر راه تا مقصد و مرهمی بر دل مردم رنج دیده باشد.
  ۳_ با شما موافقم شرایط صنعت هوایی پیچیده است؛ به خاطر ناتوانایی متولیان در مدیریت و درک معیارهای آن و نیز سیطره رانت‌خواران و نفوذ آنان در نقاط حساس
  عزت زیاد