بازدید سایت : ۴۱۰۲۸

آپارتمان‌ های با تخفیف در بازار مسکن+ جدول

در شرایط موجود که معاملات مسکن کساد شده، برخی سازندگان به دلیل نیاز به نقدینگی، بخشی از واحدهای خود را با قیمت های کمتر از عرف بازار به فروش می رسانند. این موضوع درخصوص واحدهای کلیدنخورده که زمان اتمام ساخت آنها بیش از یک سال قبل بوده نمود بیشتری دارد.

آپارتمان‌ های با تخفیف در بازار مسکن+ جدول
تین نیوز

در شرایط موجود که معاملات مسکن کساد شده، برخی سازندگان به دلیل نیاز به نقدینگی، بخشی از واحدهای خود را با قیمت های کمتر از عرف بازار به فروش می رسانند. این موضوع درخصوص واحدهای کلیدنخورده که زمان اتمام ساخت آنها بیش از یک سال قبل بوده نمود بیشتری دارد.

به گزارش تین نیوز به نقل از ایسنا، نرخ های پیشنهادی در بازار مسکن اگرچه در مسیر کاهش قرار دارد اما هنوز با قیمت های قطعی فاصله ی معناداری دارد. بررسی ها نشان می دهد در هفته های اخیر تحت تاثیر محو انتظارات تورمی، طرف تقاضا اعتنایی به قیمت های غیرمتعارف فروش آپارتمان ندارد. با این حال بررسی ها گویای آن است که بعضا قیمت های اعلامی ۱.۵ تا ۲ برابر نرخ های معاملات است.

به طور مثال مروری بر فایل های عرضه شده به بازار مسکن محله پونک در منطقه ۵ تهران گویای آن است که نرخ های پیشنهادی در محدوده ۱۰۰ تا ۱۰۵ میلیون تومان اعلام می شود؛ در حالی که میانگین قیمت متعارف ۷۷.۵ میلیون تومان است. در محله تهرانپارس غربی نیز بخش قابل توجهی از نرخ های پیشنهادی در محدوده ۱۰۰ میلیون تومان به بالا تعیین شده اما قیمت های متعارف بر اساس معاملات ۷۵.۶ میلیارد تومان است.

به گفته ی مشاوران املاک شهر تهران، تعداد معاملات چنگی به دل نمی زند و بازار مسکن همانند سه ماه گذشته، هفته جاری نیز در رکود قرار داشت؛ رکودی که از اوایل خرداد آغاز و به کاهش قیمت منجر شده است. واسطه های ملکی می گویند ممکن است پس از ماه صفر، معاملات مقداری افزایش پیدا کند اما ایجاد رونق بعید به نظر می رسد.

آپارتمان‌های با تخفیف در بازار مسکن+ حدول

کارشناسان معتقدند تحرک بازار مسکن منوط به تاثیرپذیری از بازارهای موازی است. مهم ترین عامل محرک تغییرات قیمت ارز است که طی چهار ماه گذشته به ثبات رسیده و در کانال کمتر از ۴۹ هزار تومان قرار دارد.

یکی از دلایل ثبات بازار مسکن به افزایش عرضه واحدهای نوساز با تخفیفات ۱۵ تا ۲۰ درصد مربوط می شود. برخی سازندگان به دلیل نیاز به نقدینگی تعدادی از واحدهای پروژه های خود را با قیمت های کمتر از عرف بازار به فروش می رسانند. این موضوع درخصوص واحدهای کلیدنخورده که زمان اتمام ساخت آنها بیش از یک سال قبل بوده نمود بیشتری دارد.

بخش قابل توجهی از آپارتمان های کلیدنخورده که طی دو سال اخیر تکمیل شده از تورم مصالح ساختمانی مصون مانده است. بر این اساس سازندگان این نوع واحدها آنها را بعضا تا ۲۰ درصد پایین تر از قیمت مناطق عرضه کرده اند. البته در این فرآیند سازندگان متضرر نمی شوند بلکه بخشی از حباب قیمتی که در فرآیند دو سال اخیر بازار ایجاد شده بود تخلیه می شود.

آخرین اخبار حمل و نقل را در پربیننده ترین شبکه خبری این حوزه بخوانید
ارسال نظر
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تین نیوز در وب منتشر خواهد شد.
  • تین نیوز نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی‌کند.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
  • انتشار مطالبی که مشتمل بر تهدید به هتک شرف و یا حیثیت و یا افشای اسرار شخصی باشد، ممنوع است.
  • جاهای خالی مشخص شده با علامت {...} به معنی حذف مطالب غیر قابل انتشار در داخل نظرات است.