بازدید سایت : ۲۹۸۸۱

ایستگاه مترو پرند در مراحل پایانی / ساخت متروی پردیس در اولویت قرار دارد

استاندار تهران در خصوص آخرین وضعیت مترو پرند و مترو پردیس گفت: مترو پرند به زودی آغاز به کار می‌کند و ساخت متروی پردیس در اولویت قرار دارد.

ایستگاه مترو پرند در مراحل پایانی / ساخت متروی پردیس در اولویت قرار دارد
تین نیوز

استاندار تهران در خصوص آخرین وضعیت مترو پرند و مترو پردیس گفت: مترو پرند به زودی آغاز به کار می کند و ساخت متروی پردیس در اولویت قرار دارد.

به گزارش تین نیوز به نقل از ایسنا، علیرضا فخاری پیش از ظهر سه شنبه ۱۶ آبان ماه در مورد وضعیت متروی پرند با بیان اینکه ایستگاه مترو پرند مراحل پایانی کار را طی می کند، اظهار کرد: در حوزه های انتقال و تاسیسات مرتبط با برق مشکلاتی پیش آمده که مجری و پیمانکار این طرح به زمان بندی جدیدی رسیدند که احتمالا به پایان رسیده باشد.

وی ادامه داد: به زودی باید متروی پرند زیر بار نقل و انتقال مسافر برود و امیدواریم که این اقدام هرچه زودتر صورت بپذیرد، زیرا این پروژه بیشتر از ۹۶ تا ۹۷ درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

استاندار تهران در مورد وضعیت نامناسب حمل ونقل بین شهری شهروندان پردیسی و نیاز به احداث هرچه سریعتر متروی تهران_پردیس ، عنوان کرد: نیاز اصلی و از عوامل توزیع جمعیت در سطح، حمل و نقل است و قطع به یقین برای مردمی که در شهرستان پردیس زندگی می کنند و کارشان در تهران است، باید ابزار و لوازم لازم حمل و نقل به صورت عمومی فراهم شود.

فخاری گفت: به هر میزان که می توانیم باید در این حوزه کار کنیم تا از ترددهای غیرضروری در جاده های بین شهری کم کنیم و در بحث متروی تهران_پردیس از گذشته برنامه ای دراز مدت وجود داشته و طی پیش مطالعات اولیه مقرر بود این خط از تهران به پردیس و سپس تا دماوند نیز ادامه داشته باشد.

وی تصریح کرد: این پروژه هم اکنون در مرحله مطالعاتی است که طبیعتا به لحاظ موقعیت جغرافیایی و توپوگرافی منطقه پروژه ای قابل تامل است که باید مهندسین در حوزه های مختلف بررسی ها و مطالعات لازم را انجام بدهند، مرحله دوم تامین منابع مالی است که این دو مورد بسیار مهم است اما در حوزه اول کار در مراحل میانی است و مطالعات اولیه انجام و مسیریابی ها مشخص شده است و در ادامه بحث های فنی، ضرایب، مشخصات فنی، همچنین انتقال خطوط باقی مانده است.

استاندار تهران با بیان اینکه در این پروژه، مترو باید از زیر و سطح زمین و در بسیاری از نقاط به وسیله پل های بسیار بزرگ عبور کند که در صورت پایان این مطالعات مباحث تامین مالی آن نیز توسط دولت در دستور کار قرار دارد، افزود: متروی تهران_پردیس به عنوان یک ابزار مهم حمل و نقل برای شرق استان تهران در اولویت قرار دارد و از نظر ما نیز موضوع متروی تهران_پردیس و در ادامه پردیس به دماوند در اولویت است و پیگیری های لازم را انجام خواهیم داد تا به محض اتمام مطالعات کار به سرعت انجام شود.

فخاری خاطر نشان کرد: برخی پیمانکاران پروژه متروی تهران_پردیس مشخص شده اند تا با چه ظرفیت و دستگاه هایی شروع به کار کنند.

آخرین اخبار حمل و نقل را در پربیننده ترین شبکه خبری این حوزه بخوانید
ارسال نظر
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تین نیوز در وب منتشر خواهد شد.
  • تین نیوز نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی‌کند.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
  • انتشار مطالبی که مشتمل بر تهدید به هتک شرف و یا حیثیت و یا افشای اسرار شخصی باشد، ممنوع است.
  • جاهای خالی مشخص شده با علامت {...} به معنی حذف مطالب غیر قابل انتشار در داخل نظرات است.

  • سعید

    نگید مترو پرند بفرمائید لوله کشی آب رحمت آباد