| کد خبر: 195165 |

جلسه مشترک شرکت مترو و ستاد مناسب‌سازی کل کشور؛

مدیرعامل شرکت بهره‌برداری متروی تهران و حومه عصر روز سوم شهریورماه جلسه مشترکی را با رئیس دبیرخانه ستاد هماهنگی و پیگیری مناسب سازی کشور برگزار کرد و در خصوص مناسب‌سازی ایستگاه‌های مترو اعلام آمادگی کردند.

تین نیوز

مدیرعامل شرکت بهره‌برداری متروی تهران و حومه عصر روز سوم شهریور ماه جلسه مشترکی را با رئیس دبیرخانه ستاد هماهنگی و پیگیری مناسب‌سازی کشور برگزار کرد و در خصوص مناسب‌سازی ایستگاه‌های مترو اعلام آمادگی کردند.

به گزارش تین نیوز به نقل از مدیریت ارتباطات و امور بین‌الملل شرکت بهره‌برداری متروی تهران و حومه، فرنوش نوبخت گفت: ما در شرکت بهره‌برداری متروی تهران و حومه روزانه با بیش از دو و نیم میلیون مسافر در ارتباط هستیم و برای رفاه حال مسافران از پیش کمیته‌ای را با عنوان تکریم مشتریان تشکیل داده‌ایم و هر هفته مشکلات، انتقادات و پیشنهاداتی که از سوی شهروندان و مسافران برای شرکت بهره‌برداری متروی تهران ارسال می‌گردد، بررسی و رسیدگی می‌کنند.

نایب رئیس هیات مدیره شرکت بهره‌برداری متروی تهران و حومه گفت شرکت بهره‌برداری متروی تهران آمادگی این را دارد که مطابق با استاندارهای ستاد هماهنگی و پیگیری مناسب‌سازی کل کشور کار مناسب‌سازی ایستگاه‌ها را آغاز کند تا زمینه‌های تردد هرچه بیش‌تر افراد دارای معلولیت در سطح مترو فراهم شود.

وی هم‌چنین با ارائه گزارش اقدامات صورت گرفته در ایستگاه‌های خطوط متروی تهران پراخت و افزود: ما به دنبال رفاه حال تمامی مسافران هستیم و افراد معلول و جانبازان نیز بخشی از این مسافران هستند.

نوبخت با تاکید براین‌که مناسب‌سازی ایستگاه فرصت مناسبی برای خدمت به شهروندان جامعه است تصریح کرد: این یک توفیق است که امروز نصیب اینجانب شده و به‌دنبال اجرای آن هستم تا نواقصی را که اطلاع می‌دهند در خصوص بهسازی هرچه زودتر برطرف کنیم.

در ادامه ابراهیم کاظمی مومن‌سرایی رئیس دبیرخانه ستاد هماهنگی و پیگیری مناسب‌سازی کشور با ابراز خرسندی از برگزاری این جلسه و پیش‌قدمی شرکت بهره‌برداری متروی تهران برای مناسب‌سازی فضاهای در اختیارش عنوان کرد: ستاد هماهنگی و پیگیری مناسب‌سازی کشور یک ستاد ملی است که به منظور سیاست‌گذاری، برنامه ریزی اجرایی، نظارت بر امر مناسب‌سازی و ایجاد بانک جامع اطلاعات مناسب‌سازی در کشور، به ریاست وزیر کشور تشکیل می‌شود.

رئیس دبیرخانه ستاد هماهنگی و پیگیری مناسب‌سازی کشور حضور کم معلولان در سطح شهر یا ایستگاه‌های مترو را نبودن فضای مناسب شهری عنوان کرد و افزود: مناسب‌سازی فقط مختص معلولان و جانبازان نیست و با توجه به این‌که جامعه ما به سوی سالمندی می‌رود و تعداد جوانان برای نگهداری این افراد کم است باید فضا را طوری طراحی کنیم که سالمندان خودشان بتوانند از فضاها استفاده کنند.

وی با اشاره به سابقه کاری جناب دکتر حناچی شهردار تهران در معاونت شهرسازی گفت ایشان یکی از اعضا ستاد مناسب‌سازی بودند و خود صاحب کتاب در این بخش و علاقه‌مند کار مناسب‌سازی هستند هم‌چنین استاندار تهران نیز باتوجه به این‌که قبلا ریاست سازمان بهزیستی را برعهده داشتند همراهان خوبی هستند و برای ما یک ظرفیت محسوب می شوند و تصمیم گرفتیم این کار را از شهر تهران شروع کنیم.

رئیس دبیرخانه ستاد هماهنگی و پیگیری مناسب‌سازی کشور با اشاره به این‌که مناسب سازی معابر و ساختمان‌های سطح‌شهرها تنها مختص به معلولان نمی‌شود و کودکان، زنان باردار و حتی افراد سالمی که در بعضی مواقع با در دست داشتن وسایل توان عبور از معبری را ندارند را در بر خواهد گرفت خاطرنشان کرد مناسب‌سازی برای آحاد جامعه است.

کاظمی مومن‌سرایی از وجود سامانه معبر خبر داد و گفت: تمام مردم از طریق سامانه معبر مشکلات مربوط به مناسب‌سازی را اعلام می‌کنند و ما این اطلاعات را در اختیار شما قرار می‌دهیم تا نسبت به‌رفع آن‌ها اقدام کنید.

رئیس دبیرخانه ستاد هماهنگی و پیگیری مناسب‌سازی کشور با اشاره به این‌که هر قدمی که برای مناسب‌سازی در سطح شهر تهران اتفاق بیفتد خوشایند است عنوان کرد: پیشنهاد می‌شود که کمیته مشترکی در زمینه مناسب‌سازی ایجاد شود تا نتایج کار هرچه زودتر مشخص شود چرا که مناسب‌سازی یک نهضت ملی است امیدواریم که در مترو هرچه زودتر محقق شود.

اخبار مرتبط

خواندنی ها

ارسال نظر

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تین نیوز در وب منتشر خواهد شد.

  • تین نیوز نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی‌کند.

  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

  • انتشار مطالبی که مشتمل بر تهدید به هتک شرف و یا حیثیت و یا افشای اسرار شخصی باشد، ممنوع است.

  • جاهای خالی مشخص شده با علامت {...} به معنی حذف مطالب غیر قابل انتشار در داخل نظرات است.

آخرین عناوین پربازدیدترین پربحث ترین
معرفی کتاب معرفی نشریه حمل ونقل روزنامه تین