| کد خبر: 223070 |

رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای اسلامی شهر تهران گفت: تداوم فعالیت معاونت توسعه منابع انسانی و معاونت فرهنگی و اجتماعی شهرداری غیر قانونی است و شهردار باید نسبت به اصلاح ساختار اقدام کند.

تین نیوز

رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای اسلامی شهر تهران گفت: تداوم فعالیت معاونت توسعه منابع انسانی و معاونت فرهنگی و اجتماعی شهرداری غیر قانونی است و شهردار باید نسبت به اصلاح ساختار اقدام کند.

به گزارش تین نیوز به نقل از خبرنگار مهر، حسن رسولی در دویست و پنجاه و دومین جلسه صبح امروز شورای شهر در تذکر پیش از دستور خود خطاب به پیروز حناچی شهردار تهران گفت: ماده ۱۱۲ قانون استخدام کشوری مقرر می‌دارد که شهرداری‌ها مکلف اند نسبت به کلیه قوانین استخدامی قبلاً موافقت سازمان اداری استخدامی جلب کنند. قانون اصلاح پاره از مواد شهرداری اختیارات وزارت کشور را به انجمن شهر یعنی شورای شهر واگذار کرده است. به علاوه ماده ۴ آئین نامه استخدامی شهر تهران مصوب ۱۳۵۹ مقرر می‌دارد سازمان تفصیلی شهرداری با رعایت ماده ۱۱۲ قانون استخدام کشوری باید به تصویب شورای شهر برسد.

رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر تاکید کرد: بر اساس الزامات قانونی مذکور، به آقای حناچی تذکر می‌دهم که ضروری در جهت رفع ایرادات قانونی سازمان شهرداری چندین اقدام را انجام دهند.

وی تصریح کرد: اولین اقدام تعیین تکلیف معاونت توسعه منابع انسانی شهرداری است. تفکیک این معاونت از معاونت امور اداری بدون رعایت ماده ۱۱۲ بوده است و تداوم فعالیت این واحد سازمانی در ستاد شهرداری و زیر مجموعه‌های آن در مناطق غیر قانونی است و باید نسبت به آن اقدام شود.

رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر افزود: موضوع بعدی تشکیل معاونت فرهنگی و اجتماعی بدون توجه به ماده ۱۱۲ بوده و تداوم فعالیت آن فاقد وجاهت قانونی است و باید برای آن اقدام شود. معاونت هماهنگی امور مناطق نیز ازجمله همین موارد است و بقای سازمانی این واحد مخالف قوانین است. به علاوه ۴۵ درصد واحدهای سازمانی معاونت هماهنگی امور مناطق اطباق قانونی ندارد و رسیدگی به آن در شورا تحت رسیدگی بوده که به زودی طرح آن تقدیم شورا می‌شود.

رسولی ابراز داشت: با توجه به لایحه اصلاح ساختار شهرداری و نامه رئیس شورای شهر انتظار دارم تا شهردار تهران حسب وظیفه نسبت به قانون مندی سازمان شهرداری اقدام کند.

 

آخرین اخبار حمل و نقل را در پربیننده ترین شبکه خبری این حوزه بخوانید

اخبار مرتبط

خواندنی ها

ارسال نظر

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تین نیوز در وب منتشر خواهد شد.

  • تین نیوز نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی‌کند.

  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

  • انتشار مطالبی که مشتمل بر تهدید به هتک شرف و یا حیثیت و یا افشای اسرار شخصی باشد، ممنوع است.

  • جاهای خالی مشخص شده با علامت {...} به معنی حذف مطالب غیر قابل انتشار در داخل نظرات است.

آخرین عناوین پربازدیدترین پربحث ترین
معرفی کتاب معرفی نشریه حمل ونقل روزنامه تین