| کد خبر: 219928 |

عضو شورای اسلامی شهر تهران، در مخالفت با طرح الزام نتایج مطالعات ترافیک قبل از صدور پروانه گفت: این موجب گردش کار اضافی، ایجاد بازار کاذب و طولانی شدن صدور پروانه‌ها می شود.

تین نیوز

عضو شورای اسلامی شهر تهران، در مخالفت با طرح الزام نتایج مطالعات ترافیک قبل از صدور پروانه گفت: این موجب گردش کار اضافی، ایجاد بازار کاذب و طولانی شدن صدور پروانه‌ها می شود.

به گزارش تین نیوز به نقل از خبرنگار مهر، علی اعطا در مخالفت با طرح الزام نتایج مطالعات ترافیک قبل از صدور پروانه ساختمان‌های بزرگ مقیاس اظهار داشت: ظاهر موضوع خوب است چرا ساختمان‌های بزرگ مقیاس را مجبور به مطالعه ترافیکی کنیم اما چند نکته مهم در خصوص این طرح وجود دارد که باعث مخالفت با آن می‌شود. در طرح تفصیلی برای هر پلاک تکلیفی تعیین شده است و سقف تراکم هر پلاک بر اساس طرح تفصیلی روشن است.

اعطا با بیان اینکه طرح امکان سنجی ترافیکی الزام و ضمانت اجرایی ندارد، گفت: شهرداری تهران موظف است بر اساس طرح تفصیلی مصوب کمیسیون ماده ۵ پروانه ساختمانی صادر کند نه بر اساس طرح امکان سنجی که یک شرکت مشاور مهندسی آن را اعلام کرده است.

عضو شورای اسلامی شهر تهران تاکید کرد: آنچه پیش بینی می‌شود این است که این طرح به هیچ عنوان ضمانت اجرایی ندارد و از طریق این طرح اهداف مقدسی که کمیسیون شهرسازی آن را دنبال می‌کند، محقق نمی‌شود.

اعطا با طرح این ایراد که تصویب این طرح موجب شکل‌گیری بازار کاذب می‌شود و فسادزا است، گفت: شرکت‌های مهندسی در این طرح ورود می‌کنند و مطالعات امکان سنجی را بگونه‌ای که مالک تمایل دارد انجام می‌دهند و این طرح موجب فساد می‌شود.

وی ادامه داد: شرکت‌هایی می‌آیند که به ازای دریافت رقمی بالاتر، آنچه کارفرما می‌خواهد را تأمین می‌کنند و از این روش نیز کمیسیون به اهداف خود نمی‌رسد.

عضو شورای اسلامی شهر تهران گفت: اگر مطالعات این شرکت‌های مهندسی بر اساس طرح تفصیلی باشد نیز در حقیقت گردش اضافی در صدور پروانه ایجاد کرده‌ایم. در حالی که اعضای شورا معتقدند که صدور پروانه طولانی ست، با تصویب این طرح گردش اضافه‌ای در صدور پروانه ایجاد خواهد شد.

اعطا تاکید کرد: بر اساس قانون تأسیس شورای عالی شهرسازی، قانون ۵۵ شهرداری‌ها، قانون ۱۰۰ شهرداری، آرای وحدت رویه دیوان عدالت اداری، طرح جامع و ضوابط طرح تفصیلی، شهرداری تهران نمی‌تواند محدودیتی غیر از آنچه طرح تفصیلی اعلام کرده برای مالکان اعمال کند.

وی از اعضای شورای شهر خواست به این طرح رأی ندهند و تاکید کرد: نداشتن ضمانت اجرایی، گردش کار اضافی، ایجاد بازار کاذب، طولانی شدن صدور پروانه‌ها و فساد زا بودن دلایل مهمی است که نباید به این طرح رأی داده شود.

 

آخرین اخبار حمل و نقل را در پربیننده ترین شبکه خبری این حوزه بخوانید
خواندنی ها

ارسال نظر

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تین نیوز در وب منتشر خواهد شد.

  • تین نیوز نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی‌کند.

  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

  • انتشار مطالبی که مشتمل بر تهدید به هتک شرف و یا حیثیت و یا افشای اسرار شخصی باشد، ممنوع است.

  • جاهای خالی مشخص شده با علامت {...} به معنی حذف مطالب غیر قابل انتشار در داخل نظرات است.

آخرین عناوین پربازدیدترین پربحث ترین
معرفی کتاب معرفی نشریه حمل ونقل روزنامه تین