| کد خبر: 180330 |

معاون اجرایی و اداری شورای عالی استان ها گفت: در حالی که بودجه سال 97 شورای عالی استان ها 28 میلیارد تومان بود، در بودجه پیشنهادی سال 98 به رقم 20 میلیارد رسیده است.

تین نیوز

به گزارش ایرنا، منصور روشناسی افزود: بودجه پیشنهادی ما از سوی شورای عالی استان ها 150 میلیارد تومان بود که در بودجه سال 98 به 20 میلیارد تومان رسیده و این در حالی است که حتی بودجه شورای عالی در سال های گذشته نیز جوابگوی نیازهای این شورا نبوده است.

معاون اجرایی شورای عالی استان ها ادامه داد: هزار و 500 دبیرخانه این شورا در سراسر کشور در حال فعالیت هستند و بودجه کنونی این شورا که همواره در تخصیص آن با مشکل مواجه هستیم، جوابگوی این همه نیاز نیست و در عمل نمی شود کاری کرد.

وی ادامه داد: مجلس شورای اسلامی قول همکاری به ما داده است، اما به نظر نمی رسد با این همکاری نیز رقم قابل توجهی را برای افزایش بودجه پیشنهادی سال 98 شاهد باشیم.

معاون اجرایی و اداری شورای عالی استان ها گفت: شورای عالی استان ها جزو شوراهای فرادست است و بودجه پیشنهادی شامل تمام شوراهای اسلامی بخش، شهرستان و استان در کشور و شورای عالی استان ها می شود.

وی با تاکید بر حل مشکلات با برنامه ریزی مدون و کاربردی گفت: بخشی از گلایه های اعضای شوراهای اسلامی استان ها مباحث مالی و بودجه ای است که باید فکر اساسی برای آن صورت گیرد.

معاون اجرایی و اداری شورای عالی استان ها ادامه داد: منابع پایدار برای شورای عالی استان ها برای تخصیص به شورای اسلامی استان ها بعد از 18 سال فعالیت، امری ضروری و مهم است.

وی تاکید کرد: از مجلس می خواهیم که طرح های تامین منابع پایدار مانند مالیات بر ارزش افزوده و بودجه عمومی برای شوراهای فرادست در نظر گرفته شود.

روشناسی تاکید کرد: به نوعی مجلس در زمینه تامین بودجه شورای عالی استان ها باید منبع مشخصی را کارسازی کند و این امر در قالب قانون بیاید و امیدواریم این موضوع مورد توجه ویژه قرار گیرد.

وی خاطرنشان کرد: در حالی که در ماه های آخر سال قرار داریم، بخش عمده ای از رقم 28 میلیارد تومانی بودجه سال 97 هنوز تخصیص نیافته است.

به گزارش ایرنا بودجه شورای عالی استان ها در بودجه سال 97 با 40 درصد افزایش از 20 میلیارد تومان به 28 میلیارد تومان رسیده بود.

شوراهای اسلامی شهر و روستا به طور جداگانه با رأی مردم همان حوزه انتخاب می‌شوند. شروع به کار شوراهای اسلامی از سال 1378بود. پنجمین دوره انتخابات شوراها نیز همزمان با انتخابات دوازدهمین دوره ریاست جمهوری برگزار شد و از اول شهریور سال 96 فعالیت رسمی پنجمین دوره شوراهای شهر و روستا آغاز شد.

شورای عالی استان ها مرکب از نمایندگان شورای استان ها است و در حال حاضر دوره پنجم فعالیت شوراهای فرادست است.

منبع: خبرگزاری ایرنا

اخبار مرتبط

خواندنی ها

ارسال نظر

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تین نیوز در وب منتشر خواهد شد.

  • تین نیوز نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی‌کند.

  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

  • انتشار مطالبی که مشتمل بر تهدید به هتک شرف و یا حیثیت و یا افشای اسرار شخصی باشد، ممنوع است.

  • جاهای خالی مشخص شده با علامت {...} به معنی حذف مطالب غیر قابل انتشار در داخل نظرات است.

آخرین عناوین پربازدیدترین پربحث ترین
معرفی کتاب معرفی نشریه حمل ونقل روزنامه تین