| کد خبر: 244011 |

بررسی آمار پروازهای داخلی در اردیبهشت ‌ماه سال جاری نشان می‌دهد که اعزام پذیرش مسافر از فرودگاه‌های کشور افزایش ۶۴درصدی داشته است و پنج فرودگاه مهرآباد، مشهد، شیراز، کیش و اصفهان بیشترین نشست و برخاست داخلی را داشته اند.

تین نیوز

بررسی آمار پروازهای داخلی در اردیبهشت ‌ماه سال جاری نشان می‌دهد که اعزام پذیرش مسافر از فرودگاه‌های کشور افزایش ۶۴درصدی داشته است و پنج فرودگاه مهرآباد، مشهد، شیراز، کیش و اصفهان بیشترین نشست و برخاست داخلی را داشته اند.

 به گزارش تین نیوز به نقل از وزارت راه و شهرسازی، بر اساس گزارش منتشر شده توسط مرکز اطلاعات و آمار شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران، پرترددترین مسیر در پروازهای داخلی در اردیبهشت ماه سال ۱۴۰۱ مسیر تهران- مشهد با تعداد ۸۹۳ پرواز بوده و بیشترین نشست و برخاست داخلی در اردیبهشت ماه سال جاری در پنج فرودگاه مهرآباد، مشهد، شیراز، کیش و اصفهان انجام شده است.

 بیشترین نشست و برخاست با افزایش ۳۲/۴۵ درصدی متعلق به فرودگاه بین‌المللی مهرآباد تهران و پس از آن مشهد با ۱۵/۷۶، شیراز با ۸/۴۲، کیش ۷/۲۵ و اصفهان ۴/۶۲ درصد است. در این زمینه کمترین نشست و برخاست متعلق به فرودگاه‌های رفسنجان و سنندج با ۰/۰۸ درصد و لامرد با ۰/۰۹ درصد بوده است.

افزایش اعزام و پذیرش مسافر و ارسال و پذیرش بار در اردیبهشت ماه

براساس گزارش شرکت فرودگاه‌ها؛ کل پروازهای فرودگاه‌های تحت مالکیت شرکت فرودگاه‌ها دراردیبهشت ماه  ۱۴۰۱نسبت به ماه مشابه سال گذشته درنشست برخاست۱۰ درصد، در اعزام و پذیرش مسافر ۷۳ درصد و ارسال و پذیرش بار ۸۹ درصد افزایش را نشان می دهد.

همچنین بر اساس آمار پروازهای داخلی فرودگاه‌های تحت مالکیت این شرکت در مدت اعلام شده نسبت به ماه مشابه سال قبل در نشست و برخاست ۵ درصد، در اعزام و پذیرش مسافر ۶۴ درصد و در ارسال و پذیرش بار و پست ۷۶ درصد افزایش وجود داشته است.

طبق گزارش منتشر شده پروازهای چهار فرودگاه اختصاصی ( کیش، قشم، چابهار، ماکو) در اردیبهشت ماه سال جاری  نسبت به ماه مشابه سال گذشته در نشست و برخاست ۱۷ درصد، اعزام و پذیرش مسافر۵۸ درصد و ارسال و پذیرش بار و پست ۶۰ درصد افزایش وجود داشته است.

طبق آمار، کل پروازهای فرودگاه های تحت مالکیت شرکت در اردیبهشت ماه ۱۴۰۱نسبت به ماه گذشته درنشست و برخاست یک درصد ، دراعزام و پذیرش مسافر۵ درصد افزایش و در ارسال و پذیرش بار و پست ۹درصد کاهش وجود داشته است.

پروازهای داخلی فرودگاه‌های تحت مالکیت در اردیبهشت ۱۴۰۱ نسبت به فروردین ماه در نشست و برخاست یک درصد، در اعزام و پذیرش مسافر ۵ درصد افزایش و در ارسال و پذیرش بار و پست ۱۱ درصد کاهش وجود داشته است.

بر اساس گزارش شرکت فرودگاه‌ها؛ پروازهای چهار فرودگاه اختصاصی در اردیبهشت ماه امسال نسبت به ماه قبل در نشست و برخاست ۳۰ درصد، اعزام و پذیرش مسافر۳۲ درصد و ارسال و پذیرش بار و پست۴۲ درصد افزایش وجود داشته است.

در دومین ماه سال جاری حداقل ۸۰ درصد نشست و برخاست کل پروازها به ترتیب در۹ فرودگاه مهرآباد، مشهد، شیراز، کیش، اصفهان، اهواز، بندرعباس، تبریز و یزد انجام پذیرفته است.

افزایش ۶۴ درصدی اعزام و پذیرش مسافر در اردیبشهت ماه / مسیر تهران- مشهد پرترددترین مسیر پروازی /افزایش ۹۷ درصدی پروازهای عبوری از فراز کشور

مسیر تهران- مشهد پرترددترین مسیر پروازی داخلی

بر اساس گزارش منتشر شده در اردیبهشت ماه ۱۴۰۱ حداقل ۸۰ درصد نشست و برخاست پروازهای داخلی به ترتیب در ۹ فرودگاه مهرآباد، مشهد، کیش، شیراز، اهواز، اصفهان، بندرعباس، تبریز و یزد انجام پذیرفته است.

در این ماه مسیر مهرآباد- مشهد با تعداد ۸۹۳ پرواز، پرترددترین مسیر در پروازهای داخلی و بیشترین مسافر نیز در این مسیر گزارش شده است.

طبق آمار منتشر شده، پروازهای داخلی ۹۴ درصد از کل نشست و برخاست پروازهای مسافری را به خود اختصاص داده اند که حدود ۹۴ درصد اعزام و پذیرش مسافر و ۸۵ درصد ارسال و پذیرش بار و پست را شامل می شود.

افزایش ۵۱ درصدی اعزام و پذیرش مسافر در دوماهه سال جاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته

طبق آمار در پروازهای داخلی فرودگاه‌های تحت مالکیت شرکت در دوماهه امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل در نشست و برخاست یک درصد، در اعزام و پذیرش مسافر ۵۱ درصد و در ارسال و پذیرش بار و پست ۵۶ درصد افزایش وجود داشته است.

 بر اساس گزارش منتشر شده از سوی شرکت فرودگاه‌ها، پروازهای چهار فرودگاه  اختصاصی در دوماهه اول سال جاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته در نشست و برخاست ۸ درصد، اعزام و پذیرش مسافر۴۴ درصد و ارسال و پذیرش بار و پست ۴۸ درصد افزایش داشته است.

افزایش ۶۴ درصدی اعزام و پذیرش مسافر در اردیبشهت ماه / مسیر تهران- مشهد پرترددترین مسیر پروازی /افزایش ۹۷ درصدی پروازهای عبوری از فراز کشور

افزایش ۹۷ درصدی پروازهای عبوری از فراز کشور

در دومین ماه ۱۴۰۱ نشست و برخاست های مسافری در فرودگاه کرمان با متوسط ۱۶۸ مسافر درهر پرواز و در فرودگاه جهرم با متوسط ۳۰ مسافر در هر پرواز بیشترین و کمترین تراکم مسافر را شامل  می شوند.

بر اساس گزارش منتشر شده از سوی شرکت فرودگاه‌ها در مورد نحوه توزیع  پروازها در ساعات شبانه روز و نیز روزهای هفته در اردیبهشت ماه امسال در۲۴ ساعت شبانه روز، اوج پروازها درساعت ۶ صبح و در روزهای هفته اوج پروازها در روز یکشنبه بوده است.

در بررسی پروازهای عبوری از فراز کشور در اردیبهشت ماه سال جاری ۹۷ درصد نسبت به ماه مشابه سال گذشته افزایش دیده شده است.

آخرین اخبار حمل و نقل را در پربیننده ترین شبکه خبری این حوزه بخوانید

اخبار مرتبط

خواندنی ها

ارسال نظر

 • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تین نیوز در وب منتشر خواهد شد.

 • تین نیوز نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی‌کند.

 • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

 • انتشار مطالبی که مشتمل بر تهدید به هتک شرف و یا حیثیت و یا افشای اسرار شخصی باشد، ممنوع است.

 • جاهای خالی مشخص شده با علامت {...} به معنی حذف مطالب غیر قابل انتشار در داخل نظرات است.

آخرین عناوین پربازدیدترین پربحث ترین
معرفی کتاب معرفی نشریه حمل ونقل روزنامه تین
  0 رویداد‌های ۱۰ روز آینده
  helptinn

  تین‌نیوز در مدت 12 سال فعالیت مستمر، با رعایت اصل بی‌طرفی رسانه‌ای، اخبار، گزارش‌ها و رویدادهای حمل‌ونقل کشور را تحت پوشش و به‌طور رایگان در اختیار علاقه‌مندان و متخصصین قرار داده است.
  ادامه فعالیت این رسانه علاوه بر حمایت‌های معنوی شما که همواره از آن بهره‌مند بوده‌ایم، نیازمند حمایت مادی شما است.

  از ما حمایت کنید