| کد خبر: 266555 |

بهره برداری از ۲ آزادراه تا پایان ۱۴۰۲

باقیمانده باند رفت آزادراه منجیل رودبار به طول ۸ کیلومتر بخشی از طرح آزادراه قزوین رشت است که ۱۳۰ کیلومتر آن در سنوات قبل و ۳ کیلومتر دیگر در سال گذشته افتتاح شد، نیز در اویل اسفندماه امسال آماده افتتاح می شود.

تین نیوز

معاون ساخت و توسعه آزادراه ها از امکان تکمیل و بهره برداری از ۲۰۰ کیلومتر آزدراه در سال آینده خبر داد و گفت: برای افتتاح این آزادراه ها نیازمند تامین اعتبار ۱۰ هزار میلیارد تومانی هستیم.

به گزارش تین نیوز به نقل از وزارت راه و شهرسازی، محمود ملازینل با اشاره به برنامه های شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل در حوزه آزادراهی برای سال آینده اظهار داشت: آزادراه مراغه-هشترود به طول ۲۹ کیلومتر در دست ساخت قرار دارد و درصورت تخصیص  ۴۰۰ میلیارد تومان دیگر، در ۳ ماهه اول ۱۴۰۳ آماده بهره برداری می شود.

تاکید رئیس جمهوری و کارگروه ملی زیارت بر تکمیل آزادراه گرمسار سمنان

معاون ساخت و توسعه آزادراه های شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل، منطقه ۳ کنارگذر شرق اصفهان با ۳۵ درصد پیشرفت فیزیکی را دیگر پروژه قابل افتتاح در سال آینده نامید و تصریح کرد: در طرح آزادراهی حرم تا حرم، قسمتی از آزادراه گرمسار تا سمنان نه تنها مورد تاکید رئیس جمهوری است، بلکه از سوی کارگروه ملی زیارت نیز در دست پیگیری قرار دارد و اگر این پروژه ۱۵۰۰ میلیارد تومان تامین اعتبار شود، سال آینده به بهره داری می رسد.

وی افزود: آزادراه شمالی کرج که ۷ کیلومتر آن امسال در سفر رئیس جمهوری به استان البرز افتتاح شد، دارای یک بخش ابتدایی به سمت آزادراه همت-کرج و یک بخش پایانی به طرف آزادراه کرج-قزوین در مجموع به طول ۱۸.۶ کیلومتر است و در صورت تامین اعتبار ۳۵۰۰ میلیارد تومانی سهم دولت و همین مقدار از طرف شهرداری کرج است تا تنها آماده بهره برداری شود، بلکه شرایط اتصال ۱۴ استان و رفع گلوگاه غربی استان تهران فراهم شود.

وی در ادامه به آزادراه دیگری حدفاصل قم تا بندر امام خمینی (ره) که در کریدور شمال-جنوب قرار دارد اشاره کرد و گفت: کنارگذر قم به طول ۳۰ کیلومتر و کنارگذر شمالی اراک به طول ۴۶ کیلومتر در کریدور قم-اراک-خرم آباد-بندرامام (ره) نیز جزو برنامه های سال آینده است در صورت تامین اعتبار زیر بار ترافیک می رود.

تکمیل باند برگشت منطقه ۲ آزادراه تهران شمال نیازمند اعتبار ۸۰۰۰ میلیارد تومانی 

ملازینل با اشاره به برنامه تکمیل باند برگشت منطقه ۲ آزدراه تهران-شمال بیان کرد: این پروژه که از سوی بنیاد مستضعفان در حال ساخت است، برای تکمیل به حدود ۸۰۰۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد تا طبق پیشبینی ها امکان بهره برداری در بهار ۱۴۰۴ را داشته باشد.

وی خاطرنشان کرد: در صورت بهره برداری از منطقه ۲ آزادراه تهران- شمال، تمام تلاشمان را برای آغاز عملیات اجرایی قطعه ۳ این آزادراه با هدف اتصال پل زنگوله به مرزن آباد به کار می بندیم.

معاون ساخت و توسعه آزادراه های شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل، مجموع اعتبار مورد نیاز آزادراه های مذکور که باید توسط دولت تامین شود را حدود ۱۸۰۰۰ میلیارد تومان عنوان کرد و گفت: ۸ هزار میلیارد تومان از این مبلغ مربوط به باند برگشت آزادراه تهران شمال است و برای تکمیل ۲۰۰ کیلومتر آزادراه مذکور که سال ۱۴۰۳ امکان بهره دارند،  باید بالغ بر ۱۰ هزار میلیارد تومان از سوی دولت تامین اعتبار شود.

بهره برداری از ۲ آزادراه تا پایان ۱۴۰۲

ملا زینل با اشاره به پروژه هایی که تا پایان امسال آماده بهره برداری می شوند، بیان کرد: باقیمانده باند رفت آزادراه منجیل رودبار به طول ۸ کیلومتر بخشی از طرح آزادراه قزوین رشت است که ۱۳۰ کیلومتر آن در سنوات قبل و ۳ کیلومتر دیگر در سال گذشته افتتاح شد، نیز در اویل اسفند ماه امسال آماده افتتاح می شود.

وی در پایان یادآور شد: آزادراه تبریز مرند به طول ۲۴ کیلومتر از ادامه کنارگذر غربی تبریز به سمت مرند تا صوفیان به شبستر هم اگر برای تجهیز به علائم و اقدامات جانبی، ۳۰۰ میلیارد تومان اعتبار مورد نیاز آن تامین شود، تا پایان امسال قابل بهره برداری است.

 

آخرین اخبار حمل و نقل را در پربیننده ترین شبکه خبری این حوزه بخوانید

اخبار مرتبط

خواندنی ها

ارسال نظر

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تین نیوز در وب منتشر خواهد شد.

  • تین نیوز نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی‌کند.

  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

  • انتشار مطالبی که مشتمل بر تهدید به هتک شرف و یا حیثیت و یا افشای اسرار شخصی باشد، ممنوع است.

  • جاهای خالی مشخص شده با علامت {...} به معنی حذف مطالب غیر قابل انتشار در داخل نظرات است.