ختم پروژه خط ۷ مترو در منطقه ۲

شهردار منطقه ۲ تهران از آغاز ساماندهی رود دره اسلام آباد خبر داد.

ختم پروژه خط ۷ مترو در منطقه ۲
تین نیوز

شهردار منطقه ۲ تهران از آغاز ساماندهی رود دره اسلام آباد خبر داد.

 

به گزارش تین نیوز به نقل از ایسنا، مهدی صالحی در مورد برنامه های آتی این منطقه با بیان اینکه در سال ۱۴۰۳ تمام کاشته هایی که در طول دو سال گذشته برنامه ریزی و طراحی شده است به تدریج ثمر خواهد داد، گفت: با توجه به اینکه از ابتدای این دوره مدیریت شهری تاکید  بر موضوع حمل و نقل عمومی به منظور عبور از گره های ترافیکی  و آلودگی هوا بوده است، چراکه تنها نسخه عبور از این شرایط توسعه حمل و نقل عمومی است.

وی با بیان اینکه در سال گذشته برنامه ریزی های خوبی و زیرساخت های خوبی برای توسعه حمل ونقل عمومی ایجاد شد، گفت: در سال جدید این برنامه ها به تدریج ثمرخواهد داد و وارد چرخه خدمت می شود و مهمترین این برنامه ها توسعه مترو در این منطقه است که عملا در طول دو سال گذشته از اهمیت بالایی برخوردار بود؛ بگونه ای که خط ۷ در منطقه دو تکمیل شده و سطح خدمت رسانی در این منطقه افزایش یافته است.

صالحی ادامه داد: در سال جدید ایستگاه شمال غرب میدان کتاب که در مجاورت پایانه تاکسی و اتوبوس طراحی شده است، تکمیل و تحویل مردم خواهد شد و می توانیم ختم پروژه خط ۷ را اعلام کنیم و همزمان عملیات اجرایی خط ۱۰ مترو در این منطقه از ایستگاه میدان کتاب شروع شده و به تدریج اهالی منطقه دو تجهیز کارگاه های مترو را در سطح منطقه به خصوص در خیابان سرو خواهند دید.

وی با تاکید بر اینکه در بحث تامین اتوبوس، تاکسی و ون برای منطقه دو نیز اتفاقات خوبی رخ داده است، گفت: بخشی از بسته اول اتوبوس های داخلی که تحویل شهرداری تهران شده به منطقه دو داده شده است بگونه ای که ۲۶ دستگاه اتوبوس وارد ناوگان این منطقه شده و سطح خدمات دهی افزایش یافته است. درصدد آن هستیم که سهم منطقه دو از اتوبوس های جدید را با توجه به پشتیبانی مالی به ۲۰۰ دستگاه اتوبوس ارتقا دهیم.

صالحی با اشاره به لزوم توسعه فضاهای فرهنگی و ورزشی در این منطقه از جذب مشارکت بخش خصوصی برای ساخت و بهره برداری ازمجموعه های جدید خبر داد و گفت: در سال جدید موضوع بازچرخانی آب و استفاده از پساب در دستور کار قرار دارد؛ بگونه ای که انتقال پساب از  تصفیه خانه شهرک قدس به منظور آبیاری فضای سبز ساخته شده است که فاز اول آن تا نیمه اول سال  که شروع فصل آبیاری فضای سبز است، تکمیل می شود و  حدود یک سوم از فضای سبز منطقه دو با پساب فاضلاب آبیاری خواهد شد که با توجه به بحران در حوزه آب نسخه قطعی شهرداری در زمینه آبیاری فضای سبز خواهد بود که شهرداری منطقه دو در این زمینه پیشرو بوده است.

شهردار منطقه دو با اشاره به برنامه های حوزه شهرسازی با بیان اینکه با تصویب طرح ساماندهی رود دره اسلام آباد در شورای شهر فرآیند اجرای ساماندهی شروع خواهد شد و اتفاقات خوبی در این زمینه رخ خواهد داد، گفت: ساماندهی فاز اول رود دره فرحزاد نیز تا پایان اردیبهشت ماه تکمیل خواهد شد. البته قرار بود این مهم در بهمن ماه سال گذشته به اتمام برسد اما به دلیل وجود معارضین متعدد کمی تاخیر ایجاد شد که البته کار در حال انجام است.

آخرین اخبار حمل و نقل را در پربیننده ترین شبکه خبری این حوزه بخوانید
ارسال نظر
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تین نیوز در وب منتشر خواهد شد.
  • تین نیوز نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی‌کند.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
  • انتشار مطالبی که مشتمل بر تهدید به هتک شرف و یا حیثیت و یا افشای اسرار شخصی باشد، ممنوع است.
  • جاهای خالی مشخص شده با علامت {...} به معنی حذف مطالب غیر قابل انتشار در داخل نظرات است.