بازدید سایت : ۴۱۰۲۸

بخشنامه‌ ای که مسافران را راهی ترکیه می‌کند!

عضو هیأت مدیره انجمن صنفی کارفرمایی دفاتر سفر هوایی گردشگری و زیارتی استان تهران گفت: ممنوعیت چارتر پروازها، دو مسیر گردشگری قشم و کیش را با چالش جدی مواجه کرده است؛ با اجرای این تصمیم پروازهای داخلی کم و گران شده و مسافر به آنتالیا و استانبول هدایت می شود.

تین نیوز

عضو هیأت مدیره انجمن صنفی کارفرمایی دفاتر سفر هوایی گردشگری و زیارتی استان تهران گفت: ممنوعیت چارتر پروازها، دو مسیر گردشگری قشم و کیش را با چالش جدی مواجه کرده است؛ با اجرای این تصمیم پروازهای داخلی کم و گران شده و مسافر به آنتالیا و استانبول هدایت می شود.

به گزارش تین نیوز به نقل از ایسنا، بهروز صفری با اشاره به بخشنامه ممنوعیت چارتر پروازهای داخلی، اظهار کرد: با اجرای این بخشنامه بیشترین چالش و مسأله در مسیرهای توریستی قشم و کیش پیش آمده است؛ چرا که ۹۵ درصد آنچه در این دو مسیر فروخته می شود تور است، چون مسافران قشم و کیش اغلب انفرادی سفر نمی کنند و هزینه سفر با تور برای آن ها مقرون به صرفه تر است.

عضو هیأت مدیره انجمن صنفی کارفرمایی دفاتر سفر هوایی گردشگری و زیارتی استان تهران ادامه داد: از زمانی که این بخشنامه به اجرا درآمده، درصد اشغال هتل های کیش و قشم هم پایین آمده است و چارترکنندگان هتل های این دو جزیره متحمل ضررهای سنگینی شده اند، وگرنه که این تصمیم برای ایرلاین ها فرقی نمی کند، چون این دستور برای مسیرهای داخلی است و ایرلاین ها پروازهای خود را در این دو مسیر کاهش داده و بیشتر روی نجف و استانبول متمرکز شده اند.

او افزود: از زمان اجرای این تصمیم، کاهش پروازهای داخلی مشهودتر شده است. علاوه بر این، قیمت پرواز در دو مسیر کیش و قشم به نسبت سقف تعیین شده، افزایش یافته و پرواز در برخی مسیرها گران شده است. درحالی که این تصمیم گرفته شد تا قیمت پروازها مدیریت و کنترل شود، نه این که اوضاع برای مسافران هوایی بدتر شود.

نمونه بلیت تهران شیراز

نمونه بلیت تهران شیراز

صفری بیان کرد: سازمان هواپیمایی چند سال پیش هم چنین تصمیمی گرفته بود، اما وزیر وقت میراث فرهنگی و گردشگری واکنش سریع نشان داد و محکم در برابر اجرای آن ایستاد. اکنون هم انتظار می رود آقای ضرغامی به عنوان وزیر میراث فرهنگی و گردشگری واکنش و موضعی نسبت به ممنوعیت چارتر در مسیرهای توریستی و افزایش هزینه سفر هوایی در این مسیرها داشته باشد.

عضو هیأت مدیره انجمن صنفی دفاتر سفر هوایی گردشگری و زیارتی استان تهران یادآور شد: چارتر در مسیرهای توریستی روال دنیاست و دو مسیر کیش و قشم با دیگر مسیرهای هوایی تفاوت دارد و سیاست ها و تصمیم های یکسان در همه مسیرها جواب نمی دهد، باید تبعات این تصمیم را درنظر می گرفتند و نظر مشورتی متولی گردشگری را جویا می شدند.

نامه هواپیمایی کیش

صفری افزود: مسافر تبریز و مشهد می تواند قطار و اتوبوس را جایگزین هواپیما کند، ولی مسافر کیش و قشم چه کار کند؟ طبیعتاً وقتی پرواز کیش و قشم کم و گران شود مسافران این مسیر به سمت آنتالیا و استانبول می روند. برای ایرلاین هم که مهم نیست کجا پرواز داشته باشد، این آژانس دار، هتل دار و مسافر است که از چنین تصمیم هایی آسیب می بیند.

آخرین اخبار حمل و نقل را در پربیننده ترین شبکه خبری این حوزه بخوانید
ارسال نظر
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تین نیوز در وب منتشر خواهد شد.
  • تین نیوز نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی‌کند.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
  • انتشار مطالبی که مشتمل بر تهدید به هتک شرف و یا حیثیت و یا افشای اسرار شخصی باشد، ممنوع است.
  • جاهای خالی مشخص شده با علامت {...} به معنی حذف مطالب غیر قابل انتشار در داخل نظرات است.