| کد خبر: 236839 |

در شهریورماه ۱۴۰۰، ۱۶ درصد از پروازهای برنامه‌ای شرکت‌های هواپیمایی داخلی، دارای تأخیر بوده و همچنین در همین مدت، متوسط زمان تأخیر پروازهای تاخیردار ۸۱ دقیقه بوده است.

تین نیوز

به گزارش تین نیوز به نقل از پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، آمار منتشر شده توسط گروه اطلاعات و آمار شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران نشان می‌دهد که در شهریورماه ۱۴۰۰، ۱۶ درصد از پروازهای برنامه‌ای شرکت‌های هواپیمایی داخلی، دارای تأخیر بوده و همچنین در همین مدت، متوسط زمان تأخیر در پروازهای تاخیردار، ۸۱ دقیقه بوده است. در این ماه از میان ۱۴ هزار و ۴۵ پرواز خروجی، ۲ هزار و ۳۳۱ پرواز با تاخیر انجام شده که این رقم نسبت به ماه پیش از آن، یعنی مرداد ۱۴۰۰، یک درصد کاهش داشته است.

در این ماه هواپیمایی تابان با ۳۲ درصد پرواز تاخیر دار، بیشترین تاخیر و هواپیمایی ماهان با ۴ درصد پرواز تاخیردار، کمترین میزان تاخیر را در بین شرکت‌های هواپیمایی داشته‌اند. همچنین در این ماه میزان تاخیرهای هواپیمایی ساها ۸ درصد رشد و میزان تاخیرهای هواپیمایی ایرتور ۱۱ درصد کاهش داشته است و این دو رقم بالاترین میزان افزایش و کاهش تاخیر در میان شرکت‌های هواپیمایی هستند.

همچنین در شهریور ماه، ۴۷ درصد از پروازهای برنامه‌ای شرکت‌های هواپیمایی، یعنی ۱۳ هزار و ۱۹۹ پرواز باطل شده‌اند که بیشترین میزان ابطال مربوط به شرکت ماهان با ۶۹ درصد و کمترین میزان ابطال مربوط به هواپیمایی ساها با ۱۸ درصد ابطال پرواز است. 

سایر داده‌های این گزارش نشان می‌دهد در شهریور ماه سال ۱۴۰۰ در  شبانه روز، اوج پروازها در ساعت ۶ و در روزهای هفته، اوج پروازها در روز یکشنبه بوده است. در این ماه فرودگاه کرمان با متوسط ۱۲۰ مسافر در هر پرواز و فرودگاه سهند(مراغه) با متوسط ۲۹ مسافر در هر پرواز بیشترین و کمترین تراکم مسافر را شامل می‌شوند. درنهایت لازم به اشاره است که در پروازهای عبوری از فراز کشور در مردادماه سال جاری ۳۱ درصد نسبت به ماه مشابه سـال گذشته افزایش دیده می‌شود.

 

آخرین اخبار حمل و نقل را در پربیننده ترین شبکه خبری این حوزه بخوانید
منبع: پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی

اخبار مرتبط

ارسال نظر

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تین نیوز در وب منتشر خواهد شد.

  • تین نیوز نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی‌کند.

  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

  • انتشار مطالبی که مشتمل بر تهدید به هتک شرف و یا حیثیت و یا افشای اسرار شخصی باشد، ممنوع است.

  • جاهای خالی مشخص شده با علامت {...} به معنی حذف مطالب غیر قابل انتشار در داخل نظرات است.

آخرین عناوین پربازدیدترین پربحث ترین
معرفی کتاب معرفی نشریه حمل ونقل روزنامه تین
helptinn

تین‌نیوز در مدت 12 سال فعالیت مستمر، با رعایت اصل بی‌طرفی رسانه‌ای، اخبار، گزارش‌ها و رویدادهای حمل‌ونقل کشور را تحت پوشش و به‌طور رایگان در اختیار علاقه‌مندان و متخصصین قرار داده است.
ادامه فعالیت این رسانه علاوه بر حمایت‌های معنوی شما که همواره از آن بهره‌مند بوده‌ایم، نیازمند حمایت مادی شما است.

از ما حمایت کنید