بازدید سایت : ۳۱۴۰۵

فرهنگ‌ سازی و آموزش؛ راهکاری موثر در افزایش ایمنی راه‌ ها

رئیس مرکز تدوین مقررات، ایمنی حمل‌ و نقل، پدافند غیرعامل و مدیریت بحران وزارت راه و شهرسازی فرهنگ‌ سازی و آموزش را راهکاری موثر در امر ایمنی راه‌ ها و کاهش تصادفات خواند.

تین نیوز
رئیس مرکز تدوین مقررات، ایمنی حمل ونقل، پدافند غیرعامل و مدیریت بحران وزارت راه و شهرسازی فرهنگ سازی و آموزش را راهکاری موثر در امر ایمنی راه ها و کاهش تصادفات خواند و جزئیات برنامه ریزی برای برگزاری مراسم یادبود قربانیان حوادث ترافیکی را اعلام کرد.

به گزارش تین نیوز به نقل از پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، رضا نفیسی، رئیس مرکز تدوین مقررات، ایمنی حمل ونقل، پدافند غیرعامل و مدیریت بحران وزارت راه و شهرسازی از برگزاری کارگروه آموزش و فرهنگ سازی ایمنی خبر داد و گفت: در این جلسه دو محور آئین نامه انضباط اجتماعی و ایمنی راه ها و نکوداشت روز قربانیان تصادفات رانندگی بررسی و مطرح شد.

وی با اشاره به آئین نامه انضباط اجتماعی و ایمنی راه ها توضیحاتی را ارائه و عنوان کرد: بر اساس این آئین نامه که جزء ب بند چهار ماده ۴۶ قانون احکام دائمی برنامه های توسعه کشور است، مقرر شده هریک از دستگاه ها وظایف خاصی در خصوص فرهنگ سازی مباحث اجتماعی را ارائه کنند و به دولت ارسال کنیم؛ از آنجایی که باید گزارش شش ماهه به دولت ارائه کنیم، در این کارگروه به مرور عملکردها پرداختیم و پس از طرح آن در کمیسیون ایمنی راه ها گزارش نهایی را ارسال خواهیم کرد. 

رئیس مرکز تدوین مقررات، ایمنی حمل ونقل، پدافند غیرعامل و مدیریت بحران وزارت راه و شهرسازی یکی از موارد تاثیرگذار در کاهش تصادفات را آموزش خواند و اظهار کرد: فرهنگ سازی، تبلیغات و آموزش می تواند در امر ایمنی راه ها موثر واقع شود و سازمان ها خصوصا سازمان صدا و سیما باید در این زمینه فعالیت خود را افزایش دهند؛ چراکه مشاهدات مردم در تلویزیون تاثیر بیشتری در رعایت کردن قوانین راهنمایی و رانندگی دارد.

نفیسی با تاکید بر اینکه در این کارگروه مسائل فرهنگی، آموزشی(عمومی و خصوصی)، مطرح شد، گفت: این مباحث جزو وظایف دستگاه های مختلف است که باید با توجه به آئین نامه با کیفیت بیشتری مدنظر قرار گیرد. 

وی افزود: برگزاری مراسم یادبود قربانیان حوادث ترافیکی یکی دیگر از مباحث این کارگروه بود. سومین یکشنبه نوامبر هرسال در تقویم سازمان ملل به عنوان روز قربانیان حوادث تصادفات ترافیکی نامگذاری شده که مصادف با ۲۹ آبان است، ما نیز هرساله مراسمی برگزار و شعاری را انتخاب می کنیم. در این مراسم کنفرانس های خبری، میزگردهای تخصصی در سطح استان و ستاد و طراحی پوستر تمامی دستگاه های عضو کمیسیون در سطح ستاد و استان ها مدنظر قرار می گیرد.

رئیس مرکز تدوین مقررات، ایمنی حمل ونقل، پدافند غیرعامل و مدیریت بحران وزارت راه و شهرسازی خاطرنشان کرد: امسال نیز مقرر شده موضوع در صدا و سیما مطرح شود، برای اولین بار نیز تصمیم گرفته شد کارگروه ویژه روز یاد بود را در کمیسیون ایمنی تشکیل دهیم و سایر مراسم های ایمنی را برنامه ریزی کنیم. همچنین مقرر شده از فداکاران حوزه ایمنی و قهرمانان این حوزه به ویژه در دستگاه های امدادی نیز دعوت و تقدیر شود تا این امر الگوسازی و فرهنگ سازی شود.

 

آخرین اخبار حمل و نقل را در پربیننده ترین شبکه خبری این حوزه بخوانید
ارسال نظر
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تین نیوز در وب منتشر خواهد شد.
  • تین نیوز نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی‌کند.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
  • انتشار مطالبی که مشتمل بر تهدید به هتک شرف و یا حیثیت و یا افشای اسرار شخصی باشد، ممنوع است.
  • جاهای خالی مشخص شده با علامت {...} به معنی حذف مطالب غیر قابل انتشار در داخل نظرات است.