| کد خبر: 232739 |

بررسی‌ها نشان می‌دهد که بیشترین و کمترین متوسط قیمت هر متر خانه متعلق به مناطق ۱و ۱۸ بوده است که مناطق ۵ و ۱۹ نیز به ترتیب بیشترین و کمترین تعداد معاملات در این ماه را داشته‌اند.

تین نیوز

درحالیکه تازه‌ترین آمار بانک مرکزی حکایت از افزایش قیمت و تعداد معاملات مسکن در سومین ماه سالجاری دارد، بررسی‌ها نشان می‌دهد که بیشترین و کمترین متوسط قیمت هر متر خانه متعلق به مناطق ۱و ۱۸ بوده است که مناطق ۵ و ۱۹ نیز به ترتیب بیشترین و کمترین تعداد معاملات در این ماه را داشته‌اند. 

به گزارش تین نیوز به نقل از ایسنا، اعداد و ارقام از قیمت و تعداد معاملات خانه در تهران طی سومین ماه سالجاری حاکی از آن است که بازار مسکن از رکود خارج شده است. 

به گونه‌ای متوسط قیمت یک متر مربع مسکن در شهر تهران طی خرداد ماه به ۲۹ میلیون و ۶۷۰ هزار تومان رسیده که نسبت به ماه قبل و مدت مشابه در سال قبل به ترتیب ۳ و ۵۶.۶ درصد افزایش یافته است.

همچنین، تعداد معاملات انجام شده در این ماه معادل ۵.۱ هزار فقره بوده که در مقایسه با ماه قبل ۲۹.۶ افزایش داشته است. 

در این بین، بررسی جزئیات متوسط قیمت هر متر خانه و تعداد معاملات انجام شده در مناطق ۲۲ گانه شهر تهران نشان می‌دهد که بیشترین قیمت هر متر خانه ۶۶ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان در منطقه یک و کمترین آن با ۱۲ میلیون و ۶۱۰ هزار تومان در منطقه ۱۸ بوده است که هر یک از آنها با افزایش ۶۰.۹ درصدی در منطقه یک و ۴۱.۹ درصدی در منطقه ۱۸ مواجه شده‌اند. 

همچنین، در سومین ماه سال در مناطق ۱ و ۱۸ تهران به ترتیب معادل ۲۵۹ و ۱۳۲ فقره خانه معامله شده است. 

از سوی دیگر، متوسط قیمت هر متر خانه در مناطق ۲، ۳، ۴ و ۵ تهران به ترتیب معادل ۴۵ میلیون و ۲۷۶ هزار و ۶۰۰ تومان، ۵۸ میلیون و ۳۶ هزار و ۱۰۰ تومان، ۲۹ میلیون و ۷۰۴ هزار و ۴۰۰ تومان و ۳۷ میلیون و ۱۹۸ هزار و ۳۰۰ تومان است.

تعداد معاملات انجام شده در هر یک از مناطق بالا نیز به ترتیب معادل ۴۰۴، ۱۷۲، ۴۱۳ و ۷۰۸ فقره است.

همچنین، در مناطق ۶، ۷، ۸ و ۹ تهران نیز هر متر خانه به ترتیب معادل ۴۲ میلیون و ۲۴۰ هزار و ۲۰۰ تومان، ۲۸ میلیون و ۵۵۸ هزار و ۱۰۰ تومان، ۲۷ میلیون و ۸۹۵ هزار و ۵۰۰ تومان و ۲۰ میلیون و ۴۱۱ هزار تومان معامله می‌شود که در هر یک از این مناطق طی سومین ماه سال به میزان ۱۶۸، ۳۲۹، ۲۷۳ و ۹۵ فقره خانه معامله شده است.

 

علاوه براین، هر متر خانه در مناطق ۱۰، ۱۱، ۱۲ و ۱۳ شهر تهران به قیمت ۱۹ میلیون و ۹۰۶ هزار و ۶۰۰ تومان، ۲۱ میلیون و ۲۴۸ هزار و ۲۰۰ تومان، ۱۸ میلیون و ۳۳۸ هزار و ۲۰۰ تومان و ۲۶ میلیون و ۲۷۶ هزار و ۸۰۰ تومان فروخته شده که در هر یک از آن‌ها به تعداد ۴۹۸، ۲۰۸، ۱۴۵ و ۱۶۶ فقره خانه معامله شده است.

طبق اعلام بانک مرکزی، در خردادماه سالجاری متوسط قیمت هر متر مسکن در مناطق ۱۴، ۱۵، ۱۶ و ۱۷ تهران به ترتیب معادل ۲۱ میلیون و ۵۵۵ هزار و ۶۰۰ تومان، ۱۶ میلیون و ۲۶۴ هزار و ۵۰۰ تومان، ۱۵ میلیون و ۸۴۰ هزار و ۱۰۰ تومان، ۱۵ میلیون و ۷۳۵ هزار و ۴۰۰ تومان بوده که در این مدت در هر یک از این مناطق ۲۸۴، ۳۰۰، ۱۱۵ و ۱۳۶ فقره خانه معامله شده است.

از سوی دیگر، طی سومین ماه سالجاری در مناطق ۱۹، ۲۰، ۲۱ و ۲۲ تهران قیمت هر متر خانه به ترتیب به ۱۶ میلیون و ۲۴۱ هزار و ۸۰۰ تومان، ۱۵ میلیون و ۴۴۲ هزار و ۸۰۰ تومان، ۲۲ میلیون و ۱۱۹ هزار و ۶۰۰ تومان، ۲۳ میلیون و ۵۳ هزار و ۷۰۰ تومان رسیده که در هر یک از این مناطق نیز ۴۴، ۸۵، ۹۸ و ۷۰ فقره مسکن معامله شده است. 

 

بنابراین، در سومین ماه سالجاری بیشترین و کمترین متوسط قیمت هر متر خانه متعلق به مناطق ۱و ۱۸ بوده است که مناطق ۵ و ۱۹ نیز به ترتیب بیشترین و کمترین تعداد معاملات در این ماه را داشته‌اند. 

 

آخرین اخبار حمل و نقل را در پربیننده ترین شبکه خبری این حوزه بخوانید

اخبار مرتبط

خواندنی ها

ارسال نظر

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تین نیوز در وب منتشر خواهد شد.

  • تین نیوز نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی‌کند.

  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

  • انتشار مطالبی که مشتمل بر تهدید به هتک شرف و یا حیثیت و یا افشای اسرار شخصی باشد، ممنوع است.

  • جاهای خالی مشخص شده با علامت {...} به معنی حذف مطالب غیر قابل انتشار در داخل نظرات است.

آخرین عناوین پربازدیدترین پربحث ترین
معرفی کتاب معرفی نشریه حمل ونقل روزنامه تین
helptinn

تین‌نیوز در مدت 12 سال فعالیت مستمر، با رعایت اصل بی‌طرفی رسانه‌ای، اخبار، گزارش‌ها و رویدادهای حمل‌ونقل کشور را تحت پوشش و به‌طور رایگان در اختیار علاقه‌مندان و متخصصین قرار داده است.
ادامه فعالیت این رسانه علاوه بر حمایت‌های معنوی شما که همواره از آن بهره‌مند بوده‌ایم، نیازمند حمایت مادی شما است.

از ما حمایت کنید