| کد خبر: 200670 |

مدیر روابط عمومی و امور بین‌الملل شرکت راه‌آهن شهری تهران و حومه (مترو) از تدوین «تاریخ شفاهی شرکت متروی تهران» توسط گروهی از متخصصین تاریخ شفاهی به سرپرستی سعید فخرزاده عضو هیئت مؤسس انجمن تاریخ شفاهی ایران خبر داد.

تین نیوز

مدیر روابط عمومی و امور بین‌الملل شرکت راه‌آهن شهری تهران و حومه (مترو) از تدوین «تاریخ شفاهی شرکت متروی تهران» توسط گروهی از متخصصین تاریخ شفاهی به سرپرستی سعید فخرزاده عضو هیئت مؤسس انجمن تاریخ شفاهی ایران خبر داد.

به گزارش تین‌نیوز به نقل از روابط عمومی و امور بین‌الملل شرکت راه‌آهن شهری تهران و حومه (مترو)، مهدی خداپرست با اشاره به این که تهیه و تدوین این طرح در مدت زمان ۱۲ ماه با هدف ثبت تاریخ شفاهی شرکت متروی تهران انجام می‌شود، خاطرنشان کرد: در این پروژه لایه‌های آماری و اطلاعاتی تاریخ متروی تهران با تکیه بر وقایع، رخدادها و حوادث از تجربه‌های زنده و نیز با تکیه بر گفت و گو با افرادی که در تاسیس و ساخت مترو اثر گذار بوده‌اند، انجام می‌شود.

او با بیان این که مدیران، مهندسین و نیز نیروهای عملیاتی شرکت منابع اصلی جمع‌آوری اطلاعات این کتاب هستند، عنوان کرد: سرپرست تیم مؤلف این کتاب  سعید فخرزاده عضو هیئت مؤسس انجمن تاریخ شفاهی ایران است.

مدیر روابط عمومی و امور بین‌الملل شرکت راه‌آهن شهری تهران و حومه (مترو) با بیان این که تدوین تاریخ شفاهی شرکت مترو در قالب ۳ فاز انجام می‌شود، گفت: فاز اول این طرح شامل جمع‌آوری اطلاعات و اسناد، دسته‌بندی و اولویت‌بندی آنها، فاز دوم انجام مصاحبه‌ها، تحلیل اطلاعات کسب شده و فاز سوم نیز شامل تدوین و آماده‌سازی اطلاعات است. خروجی این طرح در نهایت در قالب یک کتاب منتشر می‌شود.

گفتنی است تهیه و تدوین این کتاب بر اساس ۳ محور اصلی سوابق حمل و نقل ریلی در تهران از زمان قاجار (۱۲۶۴-۱۳۱۳)، روند تدوین طرح جامع شهری برای تهران از دهه ۴۰ تاکنون و نیز مستندات مربوط به ساخت مترو از زمان تاسیس شرکت مترو (حدود نیم قرن گذشته) انجام و متناسب با اطلاعاتی که قابل دریافت باشد، استخراج و نگارش می‌شود.

حالا که اینجا هستید...

تین‌نیوز از مخاطبانش درخواست کوچک اما مهمی دارد. ما در پایگاه خبری صنعت حمل‌و‌نقل همواره سعی داشتیم جامع‌ترین اخبار، تحلیل‌ها و گزارش‌ها را مطابق با واقعیات و توجه به اصل بی‌طرفی رسانه تهیه و اطلاع‌رسانی کنیم. اما حوزه‌ی حمل‌و‌نقل بسیار گسترده است و پوشش دقیق و متمرکز همه‌ی آن کاری بس دشوار. بنابراین تصمیم براین گرفتیم که روی بخش‌هایی از این حوزه بیشتر تمرکز کنیم که اولویت و دغدغه اصلی مخاطبانمان است و مشکلات این حوزه‌ها را با فوریت بیشتری از مسئولان پیگیری کنیم. بنابراین پرسشنامه‌ای تهیه کردیم که اولویت شما در حوزه بزرگ حمل و نقل را مشخص می‌کند حال تنها قدمی که مانده این است که با پر کردن این پرسشنامه ما را در این مسیر یاری کنید. «راه روشن است.»؛ اگر شما راهنمای ما باشید.

پرسشنامه
آخرین اخبار حمل و نقل را در پربیننده ترین شبکه خبری این حوزه بخوانید

اخبار مرتبط

خواندنی ها

ارسال نظر

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تین نیوز در وب منتشر خواهد شد.

  • تین نیوز نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی‌کند.

  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

  • انتشار مطالبی که مشتمل بر تهدید به هتک شرف و یا حیثیت و یا افشای اسرار شخصی باشد، ممنوع است.

  • جاهای خالی مشخص شده با علامت {...} به معنی حذف مطالب غیر قابل انتشار در داخل نظرات است.

آخرین عناوین پربازدیدترین پربحث ترین
معرفی کتاب معرفی نشریه حمل ونقل روزنامه تین