بازدید سایت : ۳۵۸۹۲

اجرای همزمان ۳ عملیات ایجاد خط مترو در شیراز

شهردار شیراز با بیان اینکه به دنبال افزایش رضایتمندی مردم به خصوص در عرصه حمل و نقل هستیم، از اجرای همزمان ۳ عملیات ایجاد خط مترو در این کلان شهر خبر داد.

تین نیوز

شهردار شیراز با بیان اینکه به دنبال افزایش رضایتمندی مردم به خصوص در عرصه حمل و نقل هستیم، از اجرای همزمان ۳ عملیات ایجاد خط مترو در این کلان شهر خبر داد.

به گزارش تین نیوز به نقل از ایسنا، سازمان مدیریت حمل و نقل مسافر شهرداری شیراز، مقصد نهمین بازدید نظارتی از مناطق یازده گانه و دیگر سازمان ها و دوایر این کلان شهر به منظور بررسی خدمات رسانی بهتر و ایجاد امید در سومین سال شورای اسلامی شهر شیراز بود.

در این بازدید چندساعته، گفت وشنود با مدیران و کارکنان سازمان با هدف تکریم و دریافت نقطه نظرات و پیشنهادات آن ها و  جلسه بررسی مسائل سازمان به جهت آشنایی با ظرفیت ها، کاستی ها و چالش ها و موانع موجود در حوزه حمل و نقل و آگاهی از روند پیشرفت برنامه ها و پروژه های این سازمان، از مواردی بودند که در این بازدید نیم روزی، مطابق بازدیدهای نظارتی مدیریت شهری انجام گرفتند.

شهردار شیراز امروز، اول دی ماه در حاشیه بازدید از سازمان حمل ونقل مسافر شهرداری اظهار کرد: حوزه حمل و نقل و ترافیک حوزه بسیار گسترده است که حمل و نقل اتوبوسرانی، تاکسیرانی، حمل و نقل ریلی و مجموعه پایانه ها زیر نظر این حوزه هستند.

محمدحسن اسدی افزود: امروز رضایت مندی مردم از مسئولان شهرداری و شورای اسلامی شهر شیراز بسیار حائز اهمیت است و یکی از حوزه های بسیار تأثیرگذار که می تواند رضایتمندی مردم را ایفاد می کند بخش حمل و نقل است.

شهردار شیراز بیان کرد: طبق گزارشی که از سوی رئیس سازمان حمل و نقل مسافر شهرداری شیراز ارائه شد، اقدامات خیلی خوبی در نوسازی یک هزار دستگاه تاکسی صورت گرفت که قسمت زیادی از آن وارد حمل و نقل درون شهری شده و بخش باقی مانده آن در ماه های آینده وارد بخش حمل ونقل درون شهری می شود.

وی با اشاره به اینکه برای تأمین اتوبوس برقی، ون و میدل باس و سایر وسایل مورد نیاز اقدامات خوبی در حال انجام است، تصریح کرد: در حوزه حمل و نقل ریلی هم اقدامات خوبی انجام شده و امروز شهرداری کلان شهر شیراز به صورت همزمان در حال اجرای عملیات ۳ خط مترو است. 

اسدی با تأکید بر اینکه مشکلات موجود، کار را برای شهرداری ها بسیار سخت کرده است، افزود: با وجود این رضایتمندی نسبی که در حوزه حمل ونقل ترافیک وجود دارد اما ما نباید به این بسنده کنیم و در راستای ارتقای رضایتمندی مردم بیش از گذشته تلاش کنیم تا موجب رضایتمندی بیشتر مردم شود.

رئیس شورای اسلامی شهر شیراز نیز در این بازدید اظهار کرد: در نهمین بازدید در ادامه بازدیدهایی که از مناطق و دیگر حوزه های شهرداری به اتفاق جمعی از اعضای شورای اسلامی شهر، شهردار و معاونین و مدیران ستادی انجام می شود، در خدمت سازمان مدیریت حمل ونقل مسافر شهرداری شیراز بودیم.

سید ابراهیم حسینی بیان کرد: در جلسه کارشناسی در سازمان حمل و نقل و ترافیک شهرداری شیراز، جزئیات برخی مسائل مطرح شد و پیگیری برخی از کارها که باید از طریق مجاری شورا و شهرداری اتفاق بیفتد، بیان شد.

وی در پایان این نکته را یادآور شد که دایره این بازدیدها و گفت وگوهای متقابل هر چه قدر توسعه می یابد، روز به روز رضایت بخش تر است.

رئیس کمیسیون شهرسازی، معماری و هوشمندسازی شورای اسلامی شهر شیراز نیز در این بازدید، ضمن ابراز خرسندی از حضور در جمع همکاران حوزه حمل و نقل مسافر گفت: طی یک سال گذشته به جهت زحمات خانواده بزرگ حمل ونقل و با یک مدیریت منسجم و درهم آمیخته، شهرداری شیراز توانست به عنوان شهرداری پیشرو در حوزه حمل ونقل معرفی و مفتخر به دریافت تندیس بهترین حوزه حمل ونقل در کشور شود.

مصطفی کیانی رحیمی، موفقیت را برگ زرین و افتخاری بزرگ و در تراز این کلان شهر  برای همه همشهریان در شهر شیراز، شهر سومین حرم اهل بیت(ع) دانست و گفت: این درخشش و این موفقیت در کشور، مرهون سیاست گذاری، مدیریت، خلاقیت و اهتمامی است که مجموعه همکاران در حوزه مدیریت شهری و تعاملی است که مستقیما عوامل اجرایی با مردم داشته اند.

نایب رئیس کمیسیون حمل ونقل، ترافیک و عمران شورای اسلامی شهر شیراز بیان کرد: با برنامه ریزی دقیق فعالان حوزه حمل و نقل، شاهد تحقق و پیشرفت اتفاقات و خدمات نوین در حوزه هوشمندسازی نظیر خدمات،بی ام اس، تی ام اس و حوزه های توسعه ای نظیر نوسازی و توسعه ناوگان حمل ونقل عمومی از جمله انبوه بر، خردبر و  ریلی و نظایر این ها بوده ایم.

ناظر شورای اسلامی شهر شیراز در سازمان مدیریت حمل و نقل مسافر همچنین از ورود خودروهای ون جدید به ناوگان حمل و نقل برای ارائه خدمات مطلوب به جامعه معلولین و توانخواهان خبر داد و گفت: با حمایت مدیریت شهری، خودروهای جدید دیگر به شبکه خدمات رسان ویژه توان خواهان افزوده شده است.

رئیس کمیته محرومیت زدایی شورای اسلامی شهر شیراز نیز در این بازدید، ضمن گرامیداشت هفته حمل ونقل و تبریک این هفته به همه همکاران فعال در این حوزه گفت: در نهمین بازدید از مجموعه بازدیدهای نظارتی مدیریت شهری از مناطق یازده گانه و دیگر سازمان ها و دوایر این کلان شهر، امروز در خدمت سازمان مدیریت حمل ونقل مسافر شهرداری شیراز بودیم.

سیده مریم حسینی افزود: با وجود نقص و معایبی که بعضا شهروندان در این حوزه مشاهده می کنند، حجم بالای کار در این مجموعه، نشان دهنده آن است که شهر شیراز با پیشرفت روزافزونی که دارد قطعا نیاز به یک حمل و نقل سریع، موفق و به روز دارد.

سخنگوی شورای اسلامی شهر شیراز یادآور شد: تلاش همکاران در این مجموعه، بیانگر آن است که کلان شهر شیراز به زودی به این سطح از پیشرفت خواهد رسید.

رئیس سازمان مدیریت حمل و نقل مسافر شهرداری شیراز نیز به اهم اقدامات انجام شده در خصوص نوسازی ناوگان حمل ونقل مسافر از جمله نوسازی ۵۲ دستگاه اتوبوس شهری ، خریداری ۴۵ دستگاه خودرو ون و نوسازی ۱۳۳۰ دستگاه تاکسی با اعتبار بالغ بر ۷۰۰ میلیارد تومان اشاره کرد.

پیمان باباخانی افزود: تا پایان شهریور ماه امسال تعداد ۱۶۰۰ دستگاه تاکسی در کشور نوسازی شد که از این تعداد یک هزار دستگاه به شیراز تخصیص داده شده و این اقدام گام موثری در نوسازی ناوگان حمل ونقل است که با و حمایت شورای اسلامی شهر و شهرداری شیراز در تلاش هستیم تا پایان سال ۱۴۰۴ نسبت به نوسازی  تعداد پنج هزار دستگاه  تاکسی اقدام کنیم.

وی همچنین در خصوص اقدامات انجام شده در حوزه پایانه های مسافربری شیراز تصریح کرد: گام بسیار ارزشمندی در خصوص اجرای پروژه های عمرانی، فرهنگی و همچنین احیای فضای سبز و زیباسازی محوطه پایانه پ های برون شهری برداشته شده و  ساماندهی پایانه های مسافربری شیراز چه از نظر فضای محیطی و چه از نظر ارتقای سطح کیفی خدمات در سطح گسترده در دستور کار سازمان قرار دارد.

رئیس سازمان مدیریت حمل ونقل مسافر شهرداری شیراز در ادامه از خرید ۵ دستگاه خودرو ون ویژه توان خواهان و معلولین خبر داد و اظهار کرد: پس از تجهیز و مناسب سازی، خودروهای خریداری شده به سامانه خدمات به این عزیزان اضافه می شود و تعداد ۵ دستگاه خودروی دیگر نیز در بودجه سال آینده پیش بینی شده است.

باباخانی اظهار امیدواری کرد: تا پایان سال ۱۴۰۳ تعداد ۱۵ دستگاه خودرو ون در سطح شهر شیراز به توان خواهان و معلولین گرانقدر خدمات سفر ارائه می شود.

آخرین اخبار حمل و نقل را در پربیننده ترین شبکه خبری این حوزه بخوانید
ارسال نظر
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تین نیوز در وب منتشر خواهد شد.
  • تین نیوز نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی‌کند.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
  • انتشار مطالبی که مشتمل بر تهدید به هتک شرف و یا حیثیت و یا افشای اسرار شخصی باشد، ممنوع است.
  • جاهای خالی مشخص شده با علامت {...} به معنی حذف مطالب غیر قابل انتشار در داخل نظرات است.