| کد خبر: 187910 |

آمار شاخص‎های هوانوردی فروردین 98، از جابه جایی بیش از سه میلیون و 790 هزار مسافر در فرودگاه‎های تحت مالکیت شرکت فرودگاه‎ها و ناوبری هوایی ایران خبر می‎دهد.

تین نیوز

آمار شاخص‎های هوانوردی فروردین 98، از جابه جایی بیش از سه میلیون و 790 هزار مسافر در فرودگاه‎های تحت مالکیت شرکت فرودگاه‎ها و ناوبری هوایی ایران خبر می‎دهد.

به گزارش تین‌نیوز به نقل از روابط عمومی شرکت فرودگاه‎ها و ناوبری هوایی ایران، طبق آمار ارائه شده از سوی گروه آمار و اطلاعات هوانوردی و فرودگاهی معاونت برنامه‎ریزی، نظارت و امور اقتصادی شرکت فرودگاه‎ها و ناوبری هوایی ایران، فرودگاه‎های تحت مالکیت این شرکت در فروردین 98، با انجام 30 هزار و 372 فروند نشست و برخاست توانسته است این تعداد مسافر را به همراه بیش از 43 میلیون کیلوگرم بار و مرسولات پستی جابه جا کند.

بر همین اساس در فروردین 98، فرودگاه مهرآباد با 10 هزار و 73 فروند، بیشترین نشست و برخاست را به خود اختصاص داده و با جابه‎جایی بیش از یک میلیون و 207 هزار مسافر پرترافیک‎ترین فرودگاه بوده است و فرودگاه مشهد با  4449 فروند نشست و برخاست و اعزام و پذیرش حدود 671 هزار مسافر، دومین فرودگاه پرترافیک کشور و فرودگاه امام خمینی(ره) با 3993 فروند نشست و برخاست و اعزام و پذیرش بیش از 657 هزار مسافر در جایگاه سومین فرودگاه کشور قرار دارد.

در این بین فرودگاه امام خمینی (ره) با ارسال و پذیرش بیش از 13 میلیون کیلوگرم بار و مرسولات در رتبه نخست قرار دارد و پس از آن فرودگاه مهرآباد با ارسال و پذیرش بیش از 10 میلیون کیلوگرم و فرودگاه مشهد با ارسال و پذیرش بیش از شش میلیون کیلوگرم بار در رتبه‎های بعدی قرار دارند.

طبق این آمار سهم پروازهای داخلی از کل پروازهای فروردین 98، نشست و برخاست  24 هزار و 725 فروند نشست و برخاست که طی آن حدود دو میلیون و نهصد هزار مسافر و بیش از 26 میلیون کیلوگرم بار منتقل شده‎است.

با توجه به اینکه تمام پروازهای فرودگاه مهرآباد داخلی است، در این بخش نیز این فرودگاه طبق آمار آمده در بالا، در رتبه نخست قرار دارد و پس از آن فرودگاه مشهد با 3712 فروند نشست و برخاست، بیش از 567 هزار نفر اعزام و پذیرش مسافر و ارسال و پذیرش حدود پنج میلیون کیلوگرم بار در جایگاه دوم و فرودگاه شیراز با 2186 فروند نشست و برخاست، اعزام و پذیرش بیش از 212 هزار مسافر و ارسال و پذیرش بیش از دو میلیون کیلوگرم بار در جایگاه سوم قرار دارد.

همچنین طبق این آمار سهم پروازهای خارجی فروردین 98، در فرودگاه‎های بین‎المللی تحت مالکیت شرکت فرودگاه‎ها نیز، نشست و برخاست 5647 فروند هواپیما است که طی آن بیش از 882 هزار مسافر اعزام و پذیرش و نزدیک به 17 میلیون کیلوگرم بار ارسال و پذیرش شده‎است.

در این بخش فرودگاه امام خمینی (ره) با نشست و برخاست 3950 فروند هواپیما، اعزام و پذیرش بیش از  656 هزار مسافر و ارسال و پذیرش بیش از 13 میلیون کیلوگرم بار و مرسولات، در رتبه نخست قرار گرفته است و پس از آن فرودگاه مشهد با میزبانی 737 فروند نشست و برخاست، اعزام و پذیرش حدود 104هزار مسافر و ارسال و پذیرش حدود دومیلیون کیلوگرم بار و فرودگاه شیراز با نشست و برخاست 314 فروند، اعزام و پذیرش بیش از 41 هزار مسافر و ارسال و پذیرش حدود 962 هزار کیلوگرم بار در رتبه‎های دوم و سوم قرار گرفته‎اند.

بر اساس آمار از 25 اسفند 97 تا 15 فروردین 98 و مصادف با تعطیلات و ایام نوروز حدود  دو میلیون و 538 هزار مسافر در فرودگاه‎های تحت مالکیت شرکت فرودگاه‎ها و ناوبری هوایی ایران اعزام و پذیرش شده اند. فرودگاه‎های تحت مالکیت این شرکت در نوروز 98، با انجام 20 هزار و 67 فروند نشست و برخاست توانسته است این تعداد مسافر را به همراه حدود 30 میلیون کیلوگرم بار و مرسولات پستی جابه جا کند. بر همین اساس در نوروز 98، فرودگاه مهرآباد با 6513 فروند بیشترین نشست و برخاست را به خود اختصاص داده و با جابه‎جایی حدود 795 هزار مسافر پرترافیک‎ترین فرودگاه بوده است.

اخبار مرتبط

خواندنی ها

ارسال نظر

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تین نیوز در وب منتشر خواهد شد.

  • تین نیوز نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی‌کند.

  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

  • انتشار مطالبی که مشتمل بر تهدید به هتک شرف و یا حیثیت و یا افشای اسرار شخصی باشد، ممنوع است.

  • جاهای خالی مشخص شده با علامت {...} به معنی حذف مطالب غیر قابل انتشار در داخل نظرات است.

آخرین عناوین پربازدیدترین پربحث ترین
معرفی کتاب معرفی نشریه حمل ونقل روزنامه تین