| کد خبر: 260835 |

اعزام شبانه‌ روزی زائران با 20 رام قطار در مسیر کربلا-بصره

طبق اعلام راه آهن عراق در ایام سفرهای زیارتی اربعین، زوار با 20 رام قطار در مسیر کربلا –بصره به صورت شبانه روزی جابه جا می شوند.

تین نیوز

طبق اعلام راه آهن عراق در ایام سفرهای زیارتی اربعین، زوار با 20 رام قطار در مسیر کربلا بصره به صورت شبانه روزی جابه جا می شوند.

به گزارش تین نیوز به نقل از خبرگزاری دولتی عراق (واع)، شرکت کل راه آهن عراق اعلام کرده است که قطارهای این شرکت تحت سیستم پیش رزرو فعالیت می کنند و زائران اربعین امام حسین (ع) را به صورت شبانه روزی از محورهای مختلف جابه جا می کنند.

یونس الکعبی، مدیر کل شرکت راه آهن عراق گفت: شرکت کل راه آهن عراق آماده انتقال زائران امام حسین (ع) از محورهای مختلف است و بیست قطار مدرن برای جابه جایی زائران و مسافران به صورت شبانه روزی از دو محور اصلی بغداد- کربلا و بصره- کربلا وجود دارد که از استان های جنوبی و مرکزی می گذرد.

وی افزود: قطارها برای انتقال زائران به کربلا و بازگشت آنها پس از ایام اربعین به شهرهای خود با ظرفیت کامل در حال فعالیت هستند.

الکعبی گفت: شرکت راه آهن عراق برای تکمیل همه آمادگی های لجستیکی، ایجاد اتاق های انتظار برای زائران و مسافران و ارائه خدمات در استان کربلا حضور دارد.

وی با اشاره به اینکه قطارها با سیستم پیش رزرو کار می کنند، گفت:  زائران باید بلیت های پیش رزرو تهیه کنند و تاریخ ورود و خروج قطارها مشخص است. همچنین از زوار و مسافران تقاضا می شود زمان حرکت قطارها را چه از بغداد و چه بصره و چه در بازگشت از استان کربلا، به منظور تنظیم زمان آمدن به ایستگاه چک کنند تا جابه جایی آنها به شکلی ایمن، روان و بدون ازدحام انجام شود.

مدیر کل شرکت راه آهن عراق با بیان اینکه الکعبی زائران می توانند از طریق رسانه ها و شبکه های اجتماعی از ساعت قطار مطلع شوند، تاکید کرد: زمان های ثابت و برنامه ریزی شده حرکت قطارها به زائران کمک می کند تا بدانند کی و چطور خود را به کربلا رسانده و به سلامت به شهرهای خود بازگردند.

وزارت حمل و نقل عراق همچنین برای اولین بار در ایام اربعین سامانه پیش رزرو بلیت را برای مسافران در داخل ایستگاه ها راه اندازی کرده است.

شرکت کل راه آهن عراق شنبه گذشته اعلام کرد که قطارهای این شرکت تحت سیستم پیش رزرو فعالیت می کنند و زائران اربعین امام حسین (ع) را به صورت شبانه روزی از محورهای مختلف جابجا می کنند.

اولین قطار ترکیبی «تهران - کربلا»  حامل مسافران اربعین حسینی(ع) نیز شنبه شب گذشته وارد شهر مقدس کربلا شد.

 این قطار برای رسیدن به مرز ۱۸ ساعت در خاک ایران سیر کرد و سپس مسافران آن به مدت ۲ ساعت، مراحل تشریفات را برای امور گذرنامه خود طی کردند.

مسافران این قطار سپس از مرز ایران با اتوبوس مسیر ۳۰ کیلومتری تا بصره را طی کرده و از آنجا با قطار بصره - کربلا، عازم کربلا شدند.

بر اساس اعلام راه آهن جمهوری اسلامی ایران، زمان های بعدی حرکت قطار تهران- کربلا از مبدا تهران، ۲۵ و ۲۸ شهریور، اول و ۴ مهر در نظر گرفته شده است.

زمان برگشت این قطار از کربلا در تاریخ های ۷ و ۱۱ شهریور، اول، چهارم، هشتم و یازدهم مهرماه است.

ظرفیت این قطار ۳۵۰ نفر است و برای شروع، هفته ای یک قطار و بعد از اربعین، هفته ای دو قطار در این مسیر، تردد خواهد کرد.

آخرین اخبار حمل و نقل را در پربیننده ترین شبکه خبری این حوزه بخوانید

اخبار مرتبط

خواندنی ها

ارسال نظر

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تین نیوز در وب منتشر خواهد شد.

  • تین نیوز نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی‌کند.

  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

  • انتشار مطالبی که مشتمل بر تهدید به هتک شرف و یا حیثیت و یا افشای اسرار شخصی باشد، ممنوع است.

  • جاهای خالی مشخص شده با علامت {...} به معنی حذف مطالب غیر قابل انتشار در داخل نظرات است.

نظرسنجی
آیا جلسات اخیر مدیرعامل راه آهن با مدیران شرکت‌های مالک لوکوموتیو و واگن و تأکید ایشان بر حمایت از بخش خصوصی، تا کنون در بهبود وضعیت این شرکت ها مؤثر بوده است؟