بازدید سایت : ۲۹۸۸۱

فرودگاه بین‌ المللی دبی، صدرنشین بزرگ‌ ترین فرودگاه‌ های جهان

فرودگاه بین المللی دبی، رقیب آمریکایی خود یعنی فرودگاه «آتلانتا» را از صدر بزرگ ترین فرودگاه های جهان کنار زد.

فرودگاه بین‌ المللی دبی، صدرنشین بزرگ‌ ترین فرودگاه‌ های جهان
تین نیوز

فرودگاه بین المللی دبی، رقیب آمریکایی خود یعنی فرودگاه «آتلانتا» را از صدر بزرگ ترین فرودگاه های جهان کنار زد.

به گزارش تین نیوز به نقل از بازار، فرودگاه بین المللی دبی، همتای آمریکایی خود، هارتسفیلد آتلانتا، را از رتبه اول بزرگترین فرودگاه های جهان در شاخص ظرفیت کل صندلی در پروازهای بین المللی و داخلی کنار زد.

بر اساس گزارش ماهانه منتشر شده توسط OAG، سازمان بین المللی که داده های مربوط به فرودگاه ها و خطوط هوایی را ارائه می کند، این برای اولین بار است که بیش از پنج میلیون صندلی (۱۰ میلیون صندلی رفت و برگشت) برنامه ریزی شده را در پروازهای خروجی ژانویه امسال ثبت می کند.

فرودگاه دبی

فرودگاه بین المللی دبی از نظر ظرفیت پروازهای بین المللی در صدر فرودگاه های جهان قرار دارد، اما در حال حاضر در صدر شاخص کلی ترافیک پرواز (بین المللی و داخلی) نیز قرار دارد که ترافیک هوایی در دبی بین المللی در درجه اول به سفرهای بین المللی محدود می شود، که نشان دهنده رشد فوق العاده ای است که فرودگاه همچنان به عنوان بزرگترین مرکز حمل و نقل در جهان به ثبت می رساند.

برای سومین ماه از اواسط سال گذشته، ظرفیت صندلی در پروازهای فرودگاه بین المللی دبی از مرز پنج میلیون صندلی در ماه فراتر رفته است.

این در شرایطی است که فرودگاه همچنان با توجه به افزایش تعداد پروازها، افتتاح ایستگاه های جدید بیشتر، علاوه بر پروازهای بیشتر به و از فرودگاه، به ثبت نرخ های رشد قوی ادامه می دهد.

این شرکت در بیانیه ای اعلام کرد: «فرودگاه بین المللی دبی در ژانویه ۲۰۲۴ با ظرفیت پنج میلیون صندلی به عنوان شلوغ ترین فرودگاه جهان رتبه بندی شد» و اشاره کرد که «فرودگاه بین المللی دبی» «قبلاً در رتبه های دوم و سوم در سال ۲۰۱۹ قرار داشت».

آخرین اخبار حمل و نقل را در پربیننده ترین شبکه خبری این حوزه بخوانید
ارسال نظر
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تین نیوز در وب منتشر خواهد شد.
  • تین نیوز نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی‌کند.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
  • انتشار مطالبی که مشتمل بر تهدید به هتک شرف و یا حیثیت و یا افشای اسرار شخصی باشد، ممنوع است.
  • جاهای خالی مشخص شده با علامت {...} به معنی حذف مطالب غیر قابل انتشار در داخل نظرات است.