بازدید سایت : ۳۱۰۷۳

نوسازی بیش از ۴۱ هزار واحد مسکن در محلات هدف استان تهران

معاون وزیر راه و شهرسازی اظهارکرد: از ابتدای دولت سیزدهم تا کنون نوسازی بیش از ۴۱ هزار واحد مسکن در محلات فرسوده استان تهران شروع شده است.

نوسازی بیش از ۴۱ هزار واحد مسکن در محلات هدف استان تهران
تین نیوز

معاون وزیر راه و شهرسازی اظهارکرد: از ابتدای دولت سیزدهم تا کنون نوسازی بیش از ۴۱ هزار واحد مسکن در محلات فرسوده استان تهران شروع شده است.

به گزارش تین نیوز از وزارت راه و شهرسازی از شرکت بازآفرینی شهری ایران، محمد آئینی معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری ایران در ستاد بازآفرینی شهری پایدار استان تهران که با حضور استاندار تهران و اعضای ستاد در محل استانداری تهران برگزار شد، با بیان اینکه از ابتدای دولت سیزدهم تاکنون نوسازی بیش از ۴۱ هزار واحد مسکن در محلات فرسوده استان تهران شروع شده است، گفت: از این تعداد ۳۷ هزار واحد متعلق به شهر تهران است.

مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری ایران ادامه داد: سال گذشته میزان نوسازی فقط در شهر تهران ۹۵ درصد از کل پروانه های صادره در استان تهران بود که امسال به ۹۲ درصد رسیده است و این نشان از رشد آمار نوسازی در شهرهای اطراف شهر تهران است. انتظار بر این است که سهم نوسازی واحدهای مسکونی در بافت های فرسوده در شهرهای اقماری استان تهران در حوزه بازآفرینی به رشد ۲۰ درصد برسد.

مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری ایران تصریح کرد: شهرستان های قدس ، بهارستان، اسلامشهر و شهریار در استان تهران نیز به ترتیب با صدور پروانه برای ۱۱۵۵ ، ۶۸۹ ، ۶۰۱ و ۴۳۶ واحد مسکونی در رتبه های دوم تا پنجم محلات هدف بازآفرینی شهری هستند.

دبیر ستاد ملی بازآفرینی شهری پایدار با اشاره به این که شهرداری تهران بسته تشویقی کالبدی خود را زودتر از سایر شهرها متناسب با شهر تهران تصویب و اجرای آن را آغاز کرده است، اظهارکرد: صدور پروانه ساختمانی در محلات فرسوده شهر تهران در شش ماهه اول سال جاری در حدود ۱۲۵ درصد رشد داشته است.

آئینی با بیان این که با اجرای بسته تشویقی نوسازی بافت های فرسوده در ۱۳۰ شهر، رشد ۱۴۰ درصدی یافت، از شهرداران شهرهای استان تهران خواست در خصوص تشکیل ستادهای بازافرینی شهری پایدار به صورت ماهانه و یا حتی هر دو هفته یکبار به جهت تسهیل در امور و بررسی مشکلات و رفع موانع در حوزه بازآفرینی اهتمام جدی داشته باشند.

وی با اشاره به این که باید موانع و مشکلات از سر راه مالکان ، سازندگان ، توسعه گران و سرمایه گذاران در محلات فرسوده برداشته شود، از آمادگی کلیه بانک های کشور در رابطه با اعطای تسهیلات نوسازی در بافت های فرسوده خبر داد.

معاون وزیر راه و شهرسازی با اشاره اینکه باید جهاد سند دار کردن املاک بدون سند در شهرهای اطراف استان تهران اتفاق بیافتد، بیان کرد: با استفاده از ظرفیت ماده ۹ قانون حمایت از احیاء ، بهسازی و نوسازی بافت های فرسوده و ناکارآمد شهری و بند (میم) تبصره (۱۱) قانون بودجه سال ۱۴۰۲ و قانون تعیین وضعیت املاک می توان املاک بدون سند را در جهت نوسازی بناهای ناپایدار سنددار کرد.

آئینی با بیان اینکه با پیگیری مجدانه وزیر راه و شهرسازی و توجه مجلس مشکل هزینه بیمه پروانه های ساختمانی در محلات فرسوده حل شد، تصریح کرد: هزینه بیمه پروانه برای نهضت ملی و بافت فرسوده هم همان ۱۵ درصد سال گذشته است.

معاون وزیر راه و شهرسازی گفت : شهرستان بهارستان در راستای انجام پروژه های اقدام مشترک در حوزه بازآفرینی شهری می تواند الگوی مناسبی برای سایر شهرهای استان باشد.

مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری ایران از شهرداران شهرهای استان تهران خواست متناسب با نوسازی شهرهای خود بسته تشویقی تعریف و با تصویب آن در کمیسیون ماده ۵ استان اجرا کنند.

معاون وزیر راه و شهرسازی با تقدیر از شهرداران شهرهای استان در خصوص ساماندهی معابر خاکی محلات فرسوده که موجب ارتقاء کیفیت زندگی شهری و ایجاد امید و نشاط در ساکنین شریف محلات هدف شده، از آنان خواست تا در این رابطه اطلاع رسانی لازم را انجام دهند.

در پایان جلسه از فرمانداران و شهرداران به عنوان روسا و دبیران ستاد بازآفرینی شهری پایدار شهرهای موفق در حوزه بازآفرینی شهری توسط دبیرستاد ملی بازآفرینی شهری پایدار و استاندار تهران تقدیر شد.

آخرین اخبار حمل و نقل را در پربیننده ترین شبکه خبری این حوزه بخوانید
ارسال نظر
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تین نیوز در وب منتشر خواهد شد.
  • تین نیوز نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی‌کند.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
  • انتشار مطالبی که مشتمل بر تهدید به هتک شرف و یا حیثیت و یا افشای اسرار شخصی باشد، ممنوع است.
  • جاهای خالی مشخص شده با علامت {...} به معنی حذف مطالب غیر قابل انتشار در داخل نظرات است.