| کد خبر: 251535 |

مجوز به صرافی ها برای خرید اسکناس ارز تا ۱۰ هزار یورو از اشخاص حقیقی و حقوقی

طبق اطلاعیه جدید بانک مرکزی، صرافی های مجاز به خرید ارز از اشخاص حقیقی و حقوقی تا سقف 10 هزار یورو با نرخ توافقی شدند.

تین نیوز

طبق اطلاعیه جدید بانک مرکزی ، صرافی های مجاز به خرید ارز از اشخاص حقیقی و حقوقی تا سقف 10 هزار یورو با نرخ توافقی شدند.

​به گزارش تین نیوز به نقل از ایلنا، طبق اطلاعیه جدید بانک مرکزی، صرافی های مجاز به خرید ارز از اشخاص حقیقی و حقوقی تا سقف 10 هزار یورو با نرخ توافقی شدند.  

1. صرافی ها می توانند نسبت به خرید ارز به صورت اسکناس از اشخاص حقیقی و حقوقی (به استثنای بانک ها و صرافی ها) پس از احراز هویت مشتری حسب مقررات ابلاغی، تا سقف 10 هزار یورو یا معادل آن به سایر ارزها را با ثبت در سامانه نظارت ارز (سنا) تحت سرفصل "تأمین نیازهای ضروری (کد 56)" با نرخ توافقی طرفین اقدام نمایند.

2. صرافی ها می توانند صرفا از محل منابع تامین شده از سرفصل "تأمین نیازهای ضروری (کد 56)" نسبت به فروش ارز به اشخاص حقیقی ایرانی (بالای ۱۸ سال) و حقوقی مقیم (به استثنای بانک ها و صرافی ها) به صورت یکبار در سال برای هر مشتری و پس از احراز هویت وی از طریق اخذ کارت ملی یا شناسه ملی، شماره تلفن همراه به نام شخص حقیقی یا نماینده شخص حقوقی دارای امضای مجاز، شماره حساب بانکی به نام شخص حقیقی یا شخص حقوقی تا سقف 5 هزار یورو یا معادل آن به سایر ارزها با ثبت در سامانه نظارت ارز (سنا) تحت سرفصل "تأمین نیازهای ضروری (کد 56)" اقدام نمایند.

3. در صورت ضرورت، بانک مرکزی از طریق صرافی های بانکی امکان تأمین منابع مورد نیاز برای فروش در سرفصل "تأمین نیازهای ضروری (کد ۵۶)" را فراهم خواهد نمود.

4. سقف وضعیت باز ارزی اسکناس (خرید اسکناس – فروش اسکناس) صرافی ها در هر روز معادل 30.000 یورو یا معادل آن به سایر ارزها تعیین می شود. در صورت وجود مازاد، امکان خرید برای صرافی ها وجود نخواهد داشت. صرافی مکلف است مازاد اسکناس را حداکثر تا پایان روز کاری بعد به اشخاص حقیقی و حقوقی (به استثنای بانک ها و صرافی ها) یا بانک ملی ایران به فروش رساند.

5. صرافی های بانکی مجاز هستند بدون سقف نسبت به خرید و فروش ارز با سایر صرافی ها در سرفصل «به /از بانک و صرافی دیگر» (کد 26) اقدام نمایند.

6. حاشیه سود خرید و فروش صرافی، حداکثر نیم (0.5) درصد تعیین می شود.

7. برگشت ارز حاصل از صادرات به صورت اسکناس در مبادی ورودی کشور و با تحویل اسکناس به شعب /باجه های بانک ملی ایران بوده و امکان خرید اسکناس از صادرکنندگان برای صرافی ها و ثبت در سامانه نظارت ارز (سنا) به منظور رفع تعهد صادرکنندگان مجاز نخواهد بود.

8. صرافی­ ها مکلفند منابع ارزی حاصل از صادرات که تاکنون در سنا ثبت نکرده و رفع تعهد صادراتی نشده است را بلافاصله از تاریخ ابلاغ این بخشنامه به بانک ملی تحویل و با نرخ خرید مندرج در تابلوی صرافی ملی ایران به فروش برسانند تا بانک مذکور نسبت به رفع تعهد صادرکننده اقدام نماید."

آخرین اخبار حمل و نقل را در پربیننده ترین شبکه خبری این حوزه بخوانید

اخبار مرتبط

خواندنی ها

ارسال نظر

 • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تین نیوز در وب منتشر خواهد شد.

 • تین نیوز نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی‌کند.

 • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

 • انتشار مطالبی که مشتمل بر تهدید به هتک شرف و یا حیثیت و یا افشای اسرار شخصی باشد، ممنوع است.

 • جاهای خالی مشخص شده با علامت {...} به معنی حذف مطالب غیر قابل انتشار در داخل نظرات است.

آخرین عناوین پربازدیدترین پربحث ترین
  0 رویداد‌های ۱۰ روز آینده
  helptinn

  تین‌نیوز در مدت 12 سال فعالیت مستمر، با رعایت اصل بی‌طرفی رسانه‌ای، اخبار، گزارش‌ها و رویدادهای حمل‌ونقل کشور را تحت پوشش و به‌طور رایگان در اختیار علاقه‌مندان و متخصصین قرار داده است.
  ادامه فعالیت این رسانه علاوه بر حمایت‌های معنوی شما که همواره از آن بهره‌مند بوده‌ایم، نیازمند حمایت مادی شما است.

  از ما حمایت کنید