بازدید سایت : ۴۵۷۲۲

برنامه ریزی وزارت راه و شهرسازی برای تدوین سند راهبری لجستیک

معاون حمل ونقل وزارت راه و شهرسازی از برنامه ریزی برای تهیه و تدوین سند راهبری لجستیک کشور در نقشه راه توسعه و تکمیل اسناد پشتیبان لجستیک برای سال جاری خبر داد.

برنامه ریزی وزارت راه و شهرسازی برای تدوین سند راهبری لجستیک
تین نیوز

معاون حمل و نقل وزارت راه و شهرسازی از برنامه ریزی برای تهیه و تدوین سند راهبری لجستیک کشور در نقشه راه توسعه و تکمیل اسناد پشتیبان لجستیک برای سال جاری خبر داد.

به گزارش تین نیوز به نقل از پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، شهریار افندی زاده معاون حمل و نقل وزارت راه و شهرسازی ضمن اشاره به فعالیت های این وزارتخانه در راستای تدوین و تکمیل اسناد و مطالعات پشتیبان مورد نیاز در بخش لجستیک، از انعقاد قرارداد تدوین سند راهبری لجستیک کشور در آینده نزدیک خبر داد.

دبیر مراکز لجستیک کشور با اشاره به رویکرد وزارت راه و شهرسازی در مدیریت و توسعه مراکز لجستیک کشور با استفاده از ظرفیت های قانونی این بخش، افزود: جلسات ستاد مراکز لجستیک در دو سال اخیر با جدیت هرچه تمام تر و به صورت مستمر برگزار شده و تصمیمات مقتضی و مهمی به منظور توسعه مراکز لجستیک و تدقیق جانمایی پهنه های پیشنهادی در سند آمایش مراکز لجستیک کشور با همراهی اعضای آن اتخاذ شده است.

معاون حمل و نقل وزیر راه و شهرسازی تصریح کرد: دولت سیزدهم نیز به اهمیت و جایگاه لجستیک و توسعه آن در اقتصاد کلان کشور آگاه بوده و بدین منظور تلاش شد تا به این مقوله به صورت صریح و شفاف در لایحه پیشنهادی برنامه هفتم توسعه پرداخته شود. در این راستا پیشنهاد شناسایی وزارت راه و شهرسازی به عنوان دستگاه سیاستگذار لجستیک غیرنظامی در کشور ارائه شد.

وی افزود: موارد مرتبط با این امر از جمله نحوه صدور مجوز فعالیت شرکت های ارائه دهنده اینگونه خدمات، ضوابط مربوطه و نحوه تقسیم کار دستگاه های اجرایی مربوطه نیز بر اساس آیین نامه پیشنهادی وزارت راه و شهرسازی با همکاری وزارت صنعت، معدن و تجارت و وزارت امور اقتصادی و دارایی تهیه و به تصویب هیئت وزیران خواهد رسید.

افندی زاده با برشمردن فعالیت های دیگر در راستای توسعه لجستیک در کشور، بیان کرد: با عنایت به نوپا بودن این موضوع در کشور، معاونت حمل و نقل وزارت راه و شهرسازی ، مبادرت به شناسایی و احصاء نواقص و کمبودهای مختلف این عرصه از جوانب گوناگون پرداخت تا به مرور زمان اسناد پشتیبان این بخش تکمیل شود. پس از تصویب سند آمایش مراکز لجستیک کشور در سال ۱۳۹۷، با توجه به بررسی های صورت گرفته، خلا وجود استانداردهای مراکز لجستیک شناسایی شد که از انتهای سال گذشته، انجام پروژه ای تحت عنوان "مطالعات تدوین استانداردهای مراکز لجستیک شامل دستورالعمل ها و راهنماهای مورد نیاز، الزامات و معیارهای مراکز لجستیک و شاخص های ارزیابی عملکرد" در دستور کار قرار گرفته و طی ماه های آتی به اتمام خواهد رسید.  

معاون حمل و نقل وزارت راه و شهرسازی یادآور شد: در نقشه راه توسعه و تکمیل اسناد پشتیبان لجستیک، امسال تهیه و تدوین سند راهبری لجستیک کشور در برنامه کار این معاونت قرار گرفته که از چند جنبه حائز اهمیت است.

به گفته افندی زاده، با توجه به گذشت ۵ سال از تصویب سند آمایش مراکز لجستیک و با عنایت به ارتباط تنگاتنگ مکانیابی پهنه های لجستیک با طرح جامع حمل ونقل کشور و در دست انجام بودن پروژه های طراحی شبکه تلفیقی بهینه در کلیه شیوه ها و به هنگام سازی مدل برآورد تقاضای سفر، این سند به عنوان یکی از ارکان اصلی مطالعات تدوین سند راهبری لجستیک نیازمند به روز رسانی است.

وی ادامه داد: علاوه بر این، ارائه پیشنهاد به منظور ارتقای شاخص عملکرد لجستیک (LPI) در کشور، ارائه راهکار رفع خلاها، ابهامات و مغایرت های قانونی و اجرایی در حوزه لجستیک، پیش بینی ظرفیت عملکردی مراکز لجستیک و مسیرهای بهینه حمل کالا در کشور و برآورد تاثیرات حاصل از اجرای این سند در کشور از دیگر خروجی های شاخص سند راهبری لجستیک کشور خواهد بود.

آخرین اخبار حمل و نقل را در پربیننده ترین شبکه خبری این حوزه بخوانید
ارسال نظر
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تین نیوز در وب منتشر خواهد شد.
  • تین نیوز نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی‌کند.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
  • انتشار مطالبی که مشتمل بر تهدید به هتک شرف و یا حیثیت و یا افشای اسرار شخصی باشد، ممنوع است.
  • جاهای خالی مشخص شده با علامت {...} به معنی حذف مطالب غیر قابل انتشار در داخل نظرات است.