| کد خبر: 261243 |

تابان، مسافران فرودگاه امام را در کرج پیاده کرد

شرکت هواپیمایی تابان در اقدامی عجیب مسافران یک پرواز را بجای فرودگاه امام خمینی در فرودگاه پیام کرج پیاده کرد.

تین نیوز

شرکت هواپیمایی تابان در اقدامی عجیب مسافران یک پرواز را بجای فرودگاه امام خمینی در فرودگاه پیام کرج پیاده کرد.

به گزارش تین نیوز به نقل از صدا و سیما، شرکت هواپیمایی تابان روز شنبه ۱۱ شهریور مسافران پرواز شماره ۷۲۵۰ را از مبدا نجف که بلیت فرودگاه امام خمینی را در دست داشتند بجای رساندن به این فرودگاه، ۹۲ کیلومتر آن طرف تر یعنی در فرودگاه پیام در استان البرز پیاده کرد.

یکی از مسافران این پرواز به خبرنگار ما گفت: هیچ اطلاع رسانی به مسافران نشده بود و وقتی ساعت ۷ صبح در فرودگاه پیام پیاده شده و مشاهده کردیم که اینجا هیچ شباهتی به فرودگاه امام خمینی و ترمینال سلام ندارد، متوجه این تغییر مقصد شدیم.

 

تابان، مسافران فرودگاه امام را در کرج پیاده کرد

وی افزود: وقتی مسافران به این اقدام اعتراض کردند، کادر پرواز که پاسخگو نبودند مجبور به پاسخگویی شدند و گفتند برای شما چه فرقی می کند؟

به گفته این زائر، مسئولان تابان بعد از اعتراض مسافران و خسته شدن آن ها از پیگیری و پراکنده شدن بخش زیادی از آنها، حاضر به تهیه خودرو برای چند مسافر باقی مانده که از استان قم آمده یا خودرویشان را در پارکینگ فرودگاه امام خمینی پارک کرده بودند، خودرو هایی تهیه کردند تا این چند مسافر را به فرودگاه امام خمینی برسانند. 

تابان، مسافران فرودگاه امام را در کرج پیاده کرد

گفتنی است انتقال پرواز (دایورت) در برخی مواقع از جمله مشکلات آب و هوایی و مسایل مربوط به ایمنی، امری متداول در جهان است، اما در چنین شرایطی، مسئولان شرکت هواپیمایی و کادر پرواز باید توضیحات کافی را به مسافران ارائه دهند. 

طبق بند ۲-۱۰ آیین نامه حقوق مسافر، که اختصاص به تغییر مسیر اجباری توسط شرکت هواپیمایی در طول پرواز دارد، در صورتی که پرواز در مکانی به غیر از مقصد مسافر و یا نقطه میانی در پرواز های اتصالی مندرج در یک بلیت توقف کند، شرکت هواپیمایی ملزم به حمل مسافر به مبدأ یا مقصد پرواز خواهد بود.

در این صورت مطابق یکی از روش های زیر انجام خواهد شد: انتقال مسافر به مبدأ توسط شرکت هواپیمایی اصلی و استرداد کل وجه بلیت بدون کسر

میزان خسارت به مسافر یا در صورت درخواست مسافر، انتقال مسافر به مقصد بوسیله سایر شرکت های هواپیمایی و پرداخت هزینه های حمل توسط شرکت هواپیمایی اصلی.

آخرین اخبار حمل و نقل را در پربیننده ترین شبکه خبری این حوزه بخوانید

اخبار مرتبط

خواندنی ها

ارسال نظر

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تین نیوز در وب منتشر خواهد شد.

  • تین نیوز نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی‌کند.

  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

  • انتشار مطالبی که مشتمل بر تهدید به هتک شرف و یا حیثیت و یا افشای اسرار شخصی باشد، ممنوع است.

  • جاهای خالی مشخص شده با علامت {...} به معنی حذف مطالب غیر قابل انتشار در داخل نظرات است.