بازدید سایت : ۴۵۷۲۲

جهش تولید مسکن با واگذاری زمین به مردم

کارشناس سیاستگذاری مسکن با تاکید بر اینکه واگذاری زمین به مردم یکی از مصادیق «جهش تولید با مشارکت مردم است» گفت:با نهضت مردمی سازی، مشکل مسکن برطرف می شود.

جهش تولید مسکن با واگذاری زمین به مردم
تین نیوز

کارشناس سیاستگذاری مسکن با تاکید بر اینکه واگذاری زمین به مردم یکی از مصادیق «جهش تولید با مشارکت مردم است» گفت:با نهضت مردمی سازی، مشکل مسکن برطرف می شود.

به گزارش تین نیوز به نقل از تسنیم، فرشید ایلاتی در خصوص نامگذاری سال 1403 به نام جهش تولید با مشارکت مردم اظهار کرد: در خصوص شعار جهش تولید با مشارکت مردم  یکی از مهم ترین کارهایی که می توانیم انجام دهیم واگذاری زمین به مردم و نهضت مردمی سازی مسکن است.

وی افزود: واقعیت این است که انبوه سازی دولتی با توجه به شرایط مالی و اقتصادی کشور برنامه صحیحی در حوزه مسکن نیست. با آنکه بسیاری از پروژه های مسکن طی سال های قبل شروع شده، اما هنوز به اتمام نرسیده و نیمه تمام است.

وی ادامه داد: به عنوان مثال می توان به پروژه های مسکن مهر اشاره کرد که طی دو دولت اخیر هنوز به اتمام نرسیده و حدود 150 هزار واحد آن باقی مانده است.

کارشناس سیاست گذاری مسکن با تاکید بر اینکه باید از این تجربه درس بگیریم، اضافه کرد: مهم ترین برنامه ای که در این راستا باید اجرا شود، گسترش کوتاه مرتبه سازی است. خوشبختانه در برنامه هفتم توسعه حدود 20 تا 25 درصد به ظرفیت سکونتگاه ها در شهرها و روستاها افزوده خواهد شد.

ایلاتی توضیح داد: بر این اساس توزیع عادلانه زمین اجرا می شود که باعث خواهد شد افرادی که به هر دلیلی نتوانسته اند از امکان زمین بهره مند شوند،بتوانند با در اختیار گرفتن زمین ساخت تدریجی مسکن را پیش ببرند.

وی تاکید کرد: بنابراین «جهش تولید با مشارکت مردم» یکی از شعارهای بسیار خوب است که بر اساس آن باید مردم در صحنه باشند. به این ترتیب می توان به رفع معضل همیشگی مسکن در کشور امیدوار بود.

آخرین اخبار حمل و نقل را در پربیننده ترین شبکه خبری این حوزه بخوانید
ارسال نظر
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تین نیوز در وب منتشر خواهد شد.
  • تین نیوز نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی‌کند.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
  • انتشار مطالبی که مشتمل بر تهدید به هتک شرف و یا حیثیت و یا افشای اسرار شخصی باشد، ممنوع است.
  • جاهای خالی مشخص شده با علامت {...} به معنی حذف مطالب غیر قابل انتشار در داخل نظرات است.