| کد خبر: 266378 |

پرداخت ۲۴ درصد تسهیلات نهضت ملی مسکن طی ۲ سال اخیر

بررسی عملکرد بانک ها و موسسات مالی در نهضت ملی مسکن نشان می دهد طی ۲ سال اجرای قانون حدود ۲۴ درصد از تعهدات پرداخت تسهیلات انجام شده است.

تین نیوز

بررسی عملکرد بانک ها و موسسات مالی در نهضت ملی مسکن نشان می دهد طی ۲ سال اجرای قانون حدود ۲۴ درصد از تعهدات پرداخت تسهیلات انجام شده است.

به گزارش تین نیوز به نقل از تسنیم، مطابق قانون جهش تولید مسکن، بانک ها و موسسات عامل در نهضت ملی مسکن بایستی سالانه تسهیلات تکلیفی را برای ساخت پروژه های طرح مذکور پرداخت کنند.

بر این اساس در سال اول اجرا قانون (شهریور 1400 تا شهریور 1401) 26 بانک و موسسه مالی بایستی 360 هزار میلیارد تومان تسهیلات پرداخت می کردند. در سال دوم اجرا قانون یعنی از شهریور 1401 تا شهریور 1402 نیز این تسهیلات تکلیفی 458 هزار میلیارد تومان بوده است.

به عبارت دیگر طی دو سال گذشته بانک ها باید 818 همت تسهیلات پرداخت می کردند. این در حالی است که بررسی عملکرد بانک ها با احتساب سه ماه پاییز امسال نشان می دهد در مجموع حدود 234 همت قرارداد برای پرداخت تسهیلات نهضت ملی مسکن امضا شده است، یعنی حدود 24 درصد از کل تعهدات.

در بین بانک ها و موسسات مالی، بانک مسکن با امضای قرارداد تسهیلات حدود 128 هزار میلیارد تومان به حدود 74 درصد تعهدات خود عمل کرده است.

سهمیه بانک ملی طی 2 سال اجرا قانون، 71.5 همت وام بوده که تاکنون 18 درصد تعهدات این بانک محقق شده است. سهمیه تکلیفی بانک صادرات نیز حدود 95 همت بوده که تاکنون حدود 12 همت یعنی تقریباً به 10.5 درصد تعهدات این بانک در نهضت ملی مسکن عمل شده است.

در بین بانک های خصوصی کارآفرین، پاسارگاد و دی به زیر یک درصد از تعهدات خود در نهضت ملی مسکن عمل کرده اند. بانک سرمایه نیز تاکنون هیچ تسهیلاتی در نهضت ملی مسکن پرداخت نکرده و عملکرد این بانک صفر است.

جدول قیمت مسکن

 

آخرین اخبار حمل و نقل را در پربیننده ترین شبکه خبری این حوزه بخوانید

اخبار مرتبط

خواندنی ها

ارسال نظر

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تین نیوز در وب منتشر خواهد شد.

  • تین نیوز نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی‌کند.

  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

  • انتشار مطالبی که مشتمل بر تهدید به هتک شرف و یا حیثیت و یا افشای اسرار شخصی باشد، ممنوع است.

  • جاهای خالی مشخص شده با علامت {...} به معنی حذف مطالب غیر قابل انتشار در داخل نظرات است.

نظرسنجی
آیا جلسات اخیر مدیرعامل راه آهن با مدیران شرکت‌های مالک لوکوموتیو و واگن و تأکید ایشان بر حمایت از بخش خصوصی، تا کنون در بهبود وضعیت این شرکت ها مؤثر بوده است؟