| کد خبر: 190850 |

طرح زوج یا فرد دیگر کارایی لازم را برای کنترل آلودگی هوا و کاهش ترافیک نداشت. از این‌‌رو بر اساس مصوبه شورای عالی ترافیک، طرح محدوده‌ کنترل آلودگی هوا جایگزین طرح زوج یا فرد سابق شد.

تین نیوز

محسن پورسیدآقایی، معاون حمل‌ و نقل و ترافیک شهرداری تهران از آغاز اجرای طرح جدید محدوده‌ کنترل آلودگی هوا خبر داد و گفت: از این پس یا فرد بودن پلاک خودرو ملاک تردد در این محدوده نخواهد بود.

به گزارش تین نیوز به نقل از اعتماد،  معاون شهردار تهران هدف از اجرای این طرح را کنترل آلودگی هوا و مدیریت ترافیک در هسته‌ مرکزی شهر ذکر کرد و افزود: طرح زوج یا فرد دیگر کارایی لازم را برای کنترل آلودگی هوا و کاهش ترافیک نداشت. از این‌‌رو بر اساس مصوبه شورای عالی ترافیک، طرح محدوده‌ کنترل آلودگی هوا جایگزین طرح زوج یا فرد سابق شد.

پورسیدآقایی در ادامه به ضوابط طرح محدوده کنترل آلودگی هوا اشاره کرد و گفت: زمان اجرای این طرح در تمام روزهای سال به‌ استثنای روزهای تعطیل رسمی از ساعت ۶ و ۳۰ دقیقه تا ۱۹ و پنجشنبه‌ها از ساعت ۶ و ۳۰ دقیقه تا ۱۳ خواهد بود، همچنین عوارض ورود به این محدوده نصف عوارض محدوده‌ طرح ترافیک در نظر گرفته شده است.معاون حمل‌ و نقل و ترافیک شهرداری تهران بر ضرورت ثبت‌‌نام تمامی خودروها در سامانه‌ «تهران من» تاکید کرد و یادآور شد: شهروندان می‌توانند با شارژ حساب شهروندی خود در این سامانه عوارض ترددشان را در محدوده‌های طرح ترافیک و کنترل آلودگی هوا پرداخت کنند، این در حالی است که فرصتی یک ماهه برای پرداخت عوارض تردد در نظر گرفته شده است.

پورسیدآقایی با تاکید بر اینکه ثبت‌‌نام در سامانه «تهران من» محدودیت زمانی ندارد، اظهار کرد: تاکنون نزدیک به یک میلیون خودرو در این سامانه ثبت‌نام کرده‌اند که بیش از ۷۰ هزار ثبت‌نامی که در این سامانه صورت گرفته است، تنها مشخصات شخصی افراد ثبت شده و مشخصات خودرو را وارد نکرده‌اند؛ این در حالی است که ثبت مشخصات خودرو در این سامانه الزامی است و این شهروندان باید با مراجعه دوباره به سامانه نسبت به ویرایش و تکمیل اطلاعات خود اقدام کنند.

او تصریح کرد: خودروهای پلاک تهران (بدون توجه به زوج یا فرد بودن پلاک) در هر فصل ۲۰ روز و خودروهای پلاک غیرتهران در هر فصل ۱۵ روز می‌توانند به‌ صورت رایگان در «محدوده کنترل آلودگی هوا» یا حلقه دوم تردد داشته باشند. این سهمیه‌ها قابل‌ انتقال به فصول دیگر نیست و تردد بیش از سقف مجاز مشمول پرداخت عوارض می‌شود. شهروندان در نظر داشته باشند برای بهره‌مندی از امتیاز ۲۰ روز تردد رایگان، باید در سامانه «تهران من» ثبت‌‌نام کرده باشند.

به گزارش روابط عمومی معاونت حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری تهران پورسیدآقایی در پایان به تسهیلات در نظر گرفته شده برای ساکنان محدوده‌ «کنترل آلودگی هوا» نیز اشاره کرد و گفت: ساکنان محدوده‌های ترافیکی (طرح ترافیک و طرح کنترل آلودگی هوا) علاوه بر یک‌بار خروج رایگان پیش از ساعت ۸ و ۳۰ دقیقه و یک‌ بار ورود رایگان پس از ساعت ۱۷ از تخفیف ۵۰ درصدی عوارض برای تردد بین ساعات ۸ و ۳۰ دقیقه تا ۱۷ بهره‌مند می‌شوند.

اخبار مرتبط

خواندنی ها

ارسال نظر

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تین نیوز در وب منتشر خواهد شد.

  • تین نیوز نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی‌کند.

  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

  • انتشار مطالبی که مشتمل بر تهدید به هتک شرف و یا حیثیت و یا افشای اسرار شخصی باشد، ممنوع است.

  • جاهای خالی مشخص شده با علامت {...} به معنی حذف مطالب غیر قابل انتشار در داخل نظرات است.

آخرین عناوین پربازدیدترین پربحث ترین
معرفی کتاب معرفی نشریه حمل ونقل روزنامه تین