| کد خبر: 259576 |

◄ وضعیت آسفالت و ایمن سازی جاده های کشور در 4 ماهه نخست سال

با توجه به نقش خطوط ترافیکی در تامین ایمنی راه ها، به ویژه محورهای اصلی، طرح اجرا و احیا خطوط امحا شده، همواره در دستور کار این اداره قرار دارد.

تین نیوز

نصب تابلو و علائم ، آشکارسازی نقاط پرحادثه، پاک سازی و زیباسازی حریم راه ها از جمله فعالیت های مستمر راهداری بوده که در سطح محورهای ارتباطی کشور توسط این اداره در حال اجراست. همچنین با توجه به نقش خطوط ترافیکی در تامین ایمنی راه ها، به ویژه محورهای اصلی، طرح اجرا و احیا خطوط امحا شده، همواره در دستور کار این اداره قرار دارد. 

به گزارش تین نیوز، خط کشی راه ها نقش بسزایی در افزایش دید رانندگان و ارتقای ایمنی دارد و خط کشی راهها به عنوان یکی از علائم ایمنی بطور مستقیم در دید راننده قرار دارد و یکی از با صرفه ترین علائم می باشد و به این منظور بسیاری از راه های کشور که خط کشی آنها کم رنگ شده بود، از نو خط کشی شد.

تجهیز و واردکردن ناوگان جدید به حوزه راهداری با توجه به شرایط توپوگرافی، حوادث پیش بینی نشده و شرایط راهداری زمستانی شهرستان از اولویت های دیگر است.

 

بیش از ۱۵ کیلومتر از راه های مراوه تپه امسال آسفالت می شود 

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای گلستان گفت: طی تفاهم نامه منعقده با قرارگاه امام حسن مجتبی (ع) بناست در سال ۱۴۰۲ بیش از ۱۵ کیلومتر از راههای شهرستان مراوه تپه به آسفالت برسند.

عادل مصدقی مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای گلستان در حاشیه مراسم تکریم و معارفه ریاست اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای مراوه تپه با حضور فرماندار طی مصاحبه ای خبری گفت: همچنین، تجهیز و واردکردن ناوگان جدید به حوزه راهداری با توجه به شرایط توپوگرافی،حوادث پیش بینی نشده و شرایط راهداری زمستانی شهرستان از اولویت های دیگر است.

وی با اشاره به اینکه در دولت سیزدهم  اعتبارات سال ۱۴۰۱ شهرستان مراوه تپه نسبت به سال ۹۹ شش برابر شده، ادامه داد: در سال ۴۰۱ میزان ۶۰ میلیارد تومان اعتبار نیز جهت ارتقای سطح ایمنی و کیفی راههای شهرستان هزینه شده است.

مصدقی از برنامه های  دیگر سال ۱۴۰۲ را؛ افزایش ۲ و نیم برابری اعتبارات استانی و بویژه ملی شهرستان، بیان و اظهارامیدواری کرد که از این محل و همچنین با اعتبارات شهرستانی خدمات بیش از پیشی را برای مردم این منطقه رقم بزنیم.

 

اتمام خط کشی ۸۲ کیلومتر از محور زنجان - بیجار 

رئیس اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای شهرستان ایجرود گفت: با اعتباری بالغ بر ۱.۵ میلیارد تومان، ۸۲ کیلومتر خط ترافیکی در سطح محور اصلی زنجان - بیجار اجرا شد.

رسول ایمانی تبار، رئیس اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای شهرستان ایجرود از اتمام عملیات خط کشی محور اصلی زنجان - بیجار در حوزه شهرستان ایجرود خبر داد.

وی افزود: با توجه به نقش خطوط ترافیکی در تامین ایمنی راه ها، به ویژه محورهای اصلی، طرح اجرا و احیا خطوط امحا شده، همواره در دستور کار این اداره قرار دارد.

ایمانی تبار در ادامه به اجرای خط کشی میانی در محور اصلی شهرستان اشاره کرد و گفت: در این طرح ۸۲ کیلومتر خط ترافیکی در سطح راه اصلی زنجان - بیجار با اعتباری بالغ بر ۱.۵ میلیارد تومان توسط پیمانکار انجام شد.

وی در خصوص مشخصات فنی- اجرایی این طرح اظهار کرد: خطوط ترافیکی در قالب احیا خطوط امحا شده و اجرای خطوط جدید صورت گرفت.

رئیس اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای شهرستان ایجرود، به ایمن سازی در سطح محورهای ارتباطی شهرستان ایجرود توسط این اداره اشاره و تصریح کرد: نصب تابلو و علائم ، آشکارسازی نقاط پرحادثه، پاک سازی و زیباسازی حریم راه ها از جمله فعالیت های مستمر راهداری بوده که در سطح محورهای ارتباطی شهرستان توسط این اداره در حال اجراست.

ایمانی تبار با یادآوری این مهم که ماندگاری خطوط ترافیکی بستگی به همکاری و تعامل رانندگان دارد، عنوان کرد: عدم عبور خودروها از روی خطوط به خصوص در ساعات اولیه بعد اجرا، افزایش ماندگاری خطوط را به همراه دارد.

 

خط کشی یک هزار و ۵۰۰ کیلومتر خط از راه های ایلام قبل از اربعین 

مدیرکل راهداری و حمل ونقل جاده ای ایلام گفت: عملیات خط کشی دو هزار کیلومتر از راههای این استان شروع شده و هزار و ۵۰۰ کیلومتر دیگر تا قبل ایام اربعین سال جاری انجام خواهد شد.

سید زاهدین چشمه خاور مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای ایلام با بیان اینکه سال گذشته تاکنون عملیات خط کشی ۶ هزار کیلومتر از راه های استان انجام شد اظهار داشت: امسال هم عملیات خط کشی ۲ هزار از راه های استان شروع شده که خط کشی هزار و ۵۰۰ کیلومتر تا قبل از ایام اربعین انجام خواهد.

وی با بیان اینکه خط کشی راهها به عنوان یکی از علائم ایمنی بطور مستقیم در دید راننده قرار دارد و یکی از با صرفه ترین علائم می باشد،افزود: شانه سازی ، لکه گیری، نصب نیوجرسی.... را از دیگر اقدامات اجرایی در راستای ایمنی و حریم راه ها است.

چشمه خاور در مورد دیگر اقدامات انجام شده اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان ایلام در راستای ایمنی راه ها هم توضیح داد:از ابتدای سال تاکنون ۷ هزار و ۲۱۰ عدد تابلو و علائم ایمنی در محورهای استان نصب و تعمیر شده است.

خط کشی ۲۰۶۸کیلومتر از راههای استان درچهارماهه اول سال۱۴۰۲ 

رئیس اداره ایمنی راه اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای آذربایجان شرقی گفت: خط کشی راه ها نقش بسزایی در افزایش دید رانندگان وارتقای ایمنی دارد و به این منظور دو هزار و ۶۸ کیلومتر از راه های استان که خط کشی آنها کم رنگ شده بود، از نو خط کشی شد.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه وشهرسازی از آذربایجان شرقی؛ عباسعلی شیری؛ رییس اداره ایمنی راه  گفت: برای تامین ایمنی راه های استان در کنار نصب  ۱۱ هزار و ۳۰۰ عدد علائم اخطاری، انتظامی و مسیرنما، یک هزار مترمربع تابلوی اطلاعاتی در طول مسیرها نصب کردیم.

وی تصریح کرد: در چهار ماه اول امسال ۱۷ مورد از تقاطع T شکل و نقاط پرتصادف استان را اصلاح کردیم تا تردد در این مسیرها با ایمنی بیشتری انجام شود.

رئیس اداره ایمنی راه اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای آذربایجان شرقی همچنین گفت: ۳۶ هزار و ۴۹۲ متر حفاظ در محل های مورد نیاز در محورهای مواصلاتی نصب شده و ۴ هزار و ۷۴۶ متر حفاظ جدید تولید شده است.

آخرین اخبار حمل و نقل را در پربیننده ترین شبکه خبری این حوزه بخوانید
منبع: پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی

اخبار مرتبط

خواندنی ها

ارسال نظر

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تین نیوز در وب منتشر خواهد شد.

  • تین نیوز نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی‌کند.

  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

  • انتشار مطالبی که مشتمل بر تهدید به هتک شرف و یا حیثیت و یا افشای اسرار شخصی باشد، ممنوع است.

  • جاهای خالی مشخص شده با علامت {...} به معنی حذف مطالب غیر قابل انتشار در داخل نظرات است.