بازدید سایت : ۴۵۷۲۲

مصوبه تلفیق برای ممانعت از گرانی بلیط قطار

عضو هیات رئیسه مجلس گفت: در برنامه هفتم توسعه پیش بینی کرده ایم که قیمت بلیط حمل و نقل ریلی مسافر افزایش نداشته باشد.

مصوبه تلفیق برای ممانعت از گرانی بلیط قطار
تین نیوز

عضو هیات رئیسه مجلس گفت: در برنامه هفتم توسعه پیش بینی کرده ایم که قیمت بلیط حمل و نقل ریلی مسافر افزایش نداشته باشد.

حمل و نقل ریلی و هوایی در برنامه هفتم توسعه می باید

به گزارش  تین نیوز به نقل از خانه ملت، جتبی یوسفی عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی در تشریح مصوبات مواد ارجاعی برنامه هفتم توسعه به کمیسیون تلفیق، گفت: در بررسی ماده ۵۶ برنامه هفتم توسعه که به حوزه ترانزیت، حمل و نقل، توسعه حمل و نقل ها و لزوم توسعه حمل و نقل ریلی در حوزه بار و مسافر اختصاص دارد مصوباتی را داشتیم.

نماینده مردم اهواز، باوی، حمیدیه و کارون در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه توسعه کریدورها یکی از موضوعات بسیار جدی است که تا کنون مغفول واقع شده، ادامه داد: در جریان بررسی برنامه هفتم توسعه به جهت توسعه و نوسازی ناوگان حمل و نقل ریلی اجازه داده شد پس از تامین نیازها از تولیدات داخل کسری موجود با واردات لوکوموتیو با عمر ۱۵ سال تامین شود.

عضو کمیسیون تلفیق برنامه هفتم توسعه با تاکید بر اینکه حمل و نقل ریلی مسافر یکی از دغدغه های مردم است، عنوان کرد: در برنامه هفتم توسعه پیش بینی کرده ایم که قیمت بلیط حمل و نقل ریلی مسافر افزایش نداشته باشد اما به جهت حمایت از شرکت راه آهن و شرکت های خدمات رسان دولت منابع جبران زیان آنها را در بودجه سنواتی پیش بینی کند.

یوسفی با اشاره به اینکه در زمینه توجه به نوسازی ناوگان حمل و نقل جاده ای، نقش کشور در ترانزیت بین المللی و استفاده از ظرفیت ها، توسعه بنادر شمال و جنوب کشور داشتیم، ادامه داد: ۵ هزار و ۸۰۰ کیلومتر نوار ساحلی داریم اما متاسفانه کمتر از ۹ درصد جمعیت کشور در آن ساکن هستند، در برنامه هفتم توسعه امتیازات و معافیت های خاص، اختصاص زمین و موضوعات حمایتی در سواحل خصوصا سواحل جنوبی و پسکرانه ها در نظر گرفته شود.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: در حمایت از رشد صنعت هوایی برای حمایت از شرکت های فعال در صنعت هوایی، تقویت سازمان هواپیمایی کشور به جهت لزوم تبدیل شدن به هاب منطقه و جذب پروازهای منطقه ای، توسعه فرودگاه ها خصوصا شهر فرودگاهی امام خمینی(ره) علاوه بر پیش بینی منابع استفاده از ظرفیت شرکت های داخلی و خارجی در نظر گرفته شده است.

وی با تاکید بر اینکه در حوزه توسعه بنادر این ظرفیت را ایجاد کرده ایم تا شرکت های داخلی و خارجی سرمایه گذاری کنند و به این سمت حرکت کنیم تا صنایع آب بر را در سواحل و پس کرانه ها ایجاد کنیم، عنوان کرد: در حوزه حمل و نقل تصمیمات خوبی از جمله مدیریت واحد و ایجاد ستاد ملی ترانزیت به منظور توسعه راه های مواصلاتی، نوسازی و بهسازی جاده ها گرفته شده است.

عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی گفت: معادن بزرگ که بیش از یک میلیون تن محصول در سال استخراج می کنند را مکلف کردیم تا ۱ و نیم درصد از سود خالص خود را به توسعه راه های روستایی و شهرهای کمتر توسعه یافته پیرامونی خود اختصاص دهند.

 

آخرین اخبار حمل و نقل را در پربیننده ترین شبکه خبری این حوزه بخوانید
ارسال نظر
 • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تین نیوز در وب منتشر خواهد شد.
 • تین نیوز نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی‌کند.
 • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
 • انتشار مطالبی که مشتمل بر تهدید به هتک شرف و یا حیثیت و یا افشای اسرار شخصی باشد، ممنوع است.
 • جاهای خالی مشخص شده با علامت {...} به معنی حذف مطالب غیر قابل انتشار در داخل نظرات است.

 • ناشناس

  اینکه در روز بگوییم شب است نه ایراد به روز است و نه شب
  بلکه ایراد به گوینده است که براساس ... سخن می گوید
  چرا ادعاهای خلاف عقل می کنید قطعا با وضعیت فعلی نمی توان جلوی افزایش قیمت بلیط را گرفت