| کد خبر: 208823 |

مدیرکل راه‌آهن منطقه شمال‌غرب کشور گفت: تفاهم نامه همکاری بلند مدت حمل ریلی کنسانتره سنگ آهن از بارانداز ترکیبی راه آهن سلطانیه به منطقه سنگان در خراسان رضوی مبادله شد.

تین نیوز

مدیرکل راه‌آهن منطقه شمال‌غرب کشور گفت: تفاهم نامه همکاری بلند مدت حمل ریلی کنسانتره سنگ آهن از بارانداز ترکیبی راه آهن سلطانیه به منطقه سنگان در خراسان رضوی مبادله شد.

به گزارش تین نیوز به نقل از ایرنا، علی خدایی افزود: در راستای اجرای سیاست های ابلاغی و تحقق برنامه های پیش بینی شده راه آهن جمهوری اسلامی ایران در زمینه شناسایی منابع جدید بار، با پیگیری ها و اقدامات فنی ـ بازرگانی و با تشکیل جلسات متعدد، تفاهم نامه همکاری بلند مدت حمل محموله کنسانتره سنگ آهن از مبداء ایستگاه سلطانیه ( زنجان ) به مقصد سنگان به شرق کشور منعقد شد.

وی خاطرنشان کرد: تفاهم نامه همکاری بلند مدت حمل ریلی محموله کنسانتره  مابین راه آهن منطقه شمال‌غرب و شرکت توسعه بازرگانی متیل همیار منعقد شد.

مدیرکل راه آهن منطقه شمال‌غرب کشور گفت: با توجه به آغاز بارگیری این محموله بیان شده از آخرین روزهای سال گذشته و ادامه آن در سالجاری، به منظور ایجاد هم افزایی بیشتر و استحکام بخشی به تعهدات طرفین و استمرار حمل ریلی ، تفاهم نامه در مرحله نخست به مدت پنج سال از تاریخ شروع بهره برداری ریلی جاری شد.

خدایی تاکید کرد: بر اساس این تفاهم نامه پس از اقدامات اداره کل راه آهن شمالغرب در خصوص احداث سکوی بارگیری در حدود ۶ هزار ‬‬‬‬‬مترمربع، برخط انبار نیز اضافه کند.

وی ادامه داد: شرکت توسعه بازرگانی متیل همیار نیز موظف شده است با احداث سوله، استقرار و نصب نوار نقاله بارگیری، نصب باسکول توزین بار حدود ۵۰ میلیارد ریال در محل سرمایه گذاری کند.

مدیر کل راه آهن منطقه شمالغرب کشور گفت: تاکنون حدود ۶ تا هفت هزار تن کنستانتره سنگ آهن از ایستگاه راه آهن سلطانیه به مقصد سنگان در خراسان رضوی بارگیری و حمل شده است.

به گزارش ایرنا، تخلیه بار در ایستگاه باز بین المللی بناب با کد ‭‭‭‭‭‭‭‭۰۷۱۰‬‬‬‬‬‬‬‬ فعال است و این ایستگاه در شبکه (UIC) شناخته شده است.

ایستگاه باز بین المللی بار بناب یک ایستگاه بعد از سلطانیه قرار دارد، ۲ ایستگاه باری دیگر نیز در راه آهن منطقه شمالغرب کشور و در استان‌های قزوین و مراغه فعال است و در این ایستگاه‌ها ترانزیت خارجی، حمل و بارگیری می شود.

ایستگاه باز بین المللی بناب، مبدا و مقصد بار ترانزیت در سطح شبکه های راه آهن‌های دنیا (UIC) شده است.

شبکه‌های راه آهن عضو اتحادیه بین المللی راه آهن‌ها می توانند از این ایستگاه به عنوان مبداء و مقصد کالا استفاده کنند.

 

آخرین اخبار حمل و نقل را در پربیننده ترین شبکه خبری این حوزه بخوانید

اخبار مرتبط

خواندنی ها

ارسال نظر

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تین نیوز در وب منتشر خواهد شد.

  • تین نیوز نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی‌کند.

  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

  • انتشار مطالبی که مشتمل بر تهدید به هتک شرف و یا حیثیت و یا افشای اسرار شخصی باشد، ممنوع است.

  • جاهای خالی مشخص شده با علامت {...} به معنی حذف مطالب غیر قابل انتشار در داخل نظرات است.

آخرین عناوین پربازدیدترین پربحث ترین
معرفی کتاب معرفی نشریه حمل ونقل روزنامه تین