| کد خبر: 228899 |

نایب رییس اول کمیسیون حمل و نقل و لجستیک اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران با اشاره به اینکه پسکرانه بنادر ایران، ظرفیت فوق العاده‌ای برای تولید و صادرات دارند، گفت: با پشتیبانی و مانع زدایی، می‌توان شاهد شکوفایی تولید بود.

تین نیوز

نایب رییس اول کمیسیون حمل و نقل و لجستیک اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران با اشاره به اینکه پسکرانه بنادر ایران، ظرفیت فوق العاده‌ای برای تولید و صادرات دارند، گفت: با پشتیبانی و مانع زدایی، می‌توان شاهد شکوفایی تولید بود.

به گزارش تین نیوز به نقل از پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، رضا رستمی با اشاره به شعار سال ۱۴۰۰ مبنی بر «تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها» و اقداماتی که باید در راستای افزایش هرچه بیشتر تولید و فعالیت‌های ارزش افزوده در پسکرانه بنادر ایران رخ دهد، اظهار داشت: پسکرانه بنادر ایران، ظرفیت فوق‌العاده‌ای برای تولید و صادرات به همراه دارند که با حمایت، پشتیبانی و رفع موانع می‌توان از این طریق شاهد شکوفایی اقتصاد کشور بود.

وی ادامه داد: تولید؛ بدون هموار شدن مسیر امکان‌پذیر نیست و در این زمینه ضرورت دارد، نهادهای قانونگذار، نه تنها در راستای موانع زدایی‌ها اقدام کنند بلکه باید از وضع قوانین و نیز صدور دستورالعمل‌ها و بخشنامه‌های گاه و بیگاه پرهیز کنند.

نایب رییس کمیسیون حمل و نقل و لجستیک اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران با تاکید بر اینکه تصور می‌کنم شعار سال تحت عنوان «تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها» از سوی مقام معظم رهبری، بخش دولتی و حاکمیتی را هدف قرار داده است، خاطرنشان کرد: زمانی که صحبت از پشتیبانی و مانع زدایی می‌شود به طور حتم هدف بخش دولتی و حاکمیتی است که باید از سوی مجموعه‌های مربوطه مدنظر قرار گیرد.

رستمی افزود: آنچه مورد تاکید قرار دارد این است که نباید مانعی بر سر راه فعالیت بخش خصوصی گذاشته شود از اینرو با انجام پشتیبانی‌های لازم، حمایت‌های مناسب و ثبات اقتصادی، می‌توان اطمینان خاطر به سرمایه گذاران بخش خصوصی داد که نسبت به سرمایه گذاری در بخش های مختلف مبادرت کنند.

وی با اشاره به اینکه نباید روزانه قاعده و قانون وضع شود، بیان کرد: همین مسئله به معنای جلوگیری از ایجاد موانع جدید است، علاوه بر این باید موانع موجود از دوش بخش خصوصی برداشته شود و در عین حال بخش دولتی نباید با عینک سرمایه‌داری به بخش خصوصی نگاه کند چرا که مقوله سرمایه‌گذاری با سرمایه داری متفاوت از یکدیگر هستند.

نایب رییس کمیسیون حمل و نقل و لجستیک اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران ادامه داد: سرمایه‌گذار باید با سرمایه‌گذاری موجبات تولید و اشتغال‌آفرینی را فراهم کند و در این مسیر نیازمند پشتیبانی بخش دولتی است.

 

 

آخرین اخبار حمل و نقل را در پربیننده ترین شبکه خبری این حوزه بخوانید

اخبار مرتبط

خواندنی ها

ارسال نظر

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تین نیوز در وب منتشر خواهد شد.

  • تین نیوز نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی‌کند.

  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

  • انتشار مطالبی که مشتمل بر تهدید به هتک شرف و یا حیثیت و یا افشای اسرار شخصی باشد، ممنوع است.

  • جاهای خالی مشخص شده با علامت {...} به معنی حذف مطالب غیر قابل انتشار در داخل نظرات است.

آخرین عناوین پربازدیدترین پربحث ترین
معرفی کتاب معرفی نشریه حمل ونقل روزنامه تین
helptinn

تین‌نیوز در مدت 12 سال فعالیت مستمر، با رعایت اصل بی‌طرفی رسانه‌ای، اخبار، گزارش‌ها و رویدادهای حمل‌ونقل کشور را تحت پوشش و به‌طور رایگان در اختیار علاقه‌مندان و متخصصین قرار داده است.
ادامه فعالیت این رسانه علاوه بر حمایت‌های معنوی شما که همواره از آن بهره‌مند بوده‌ایم، نیازمند حمایت مادی شما است.

از ما حمایت کنید