بازدید سایت : ۲۹۸۸۱

ثبت رکورد تاریخی مصرف بنزین در روز پایانی سال ۱۴۰۲

مدیرعامل شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی از توزیع و مصرف ۱۵۲ میلیون لیتر سوخت طی ۲۹ اسفند ماه سال ۱۴۰۲ خبر داد گفت: امیدواریم مدیریت مصرف از سوی مردم مدنظر قرار گیرد.

 ثبت رکورد تاریخی مصرف بنزین در روز پایانی سال ۱۴۰۲
تین نیوز

مدیرعامل شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی از توزیع و مصرف ۱۵۲ میلیون لیتر سوخت طی ۲۹ اسفند ماه سال ۱۴۰۲ خبر داد گفت: امیدواریم مدیریت مصرف از سوی مردم مدنظر قرار گیرد.

به گزارش تین نیوز به نقل از تجارت نیوز، جلیل سالاری در این باره گفت: رشد مصرف بنزین بسیار فزاینده بوده است و در روز پایانی سال ۱۴۰۲ (۲۹ اسفندماه ۱۴۰۲) این رقم به ۱۵۲ میلیون لیتر رسید.

وی افزود: مصرف بنزین در روز ۲۸ اسفندماه ۱۴۰۲ نیز از ۱۴۰ میلیون لیتر عبور کرد که بسیار اعداد بزرگی بوده و نیازمند مدیریت مصرف سوخت از سوی مردم است.

معاون وزیر نفت در امور پالایش و پخش بیان کرد: در اسفندماه سال ۱۴۰۲ مصرف در همه بخش ها افزایش داشت و با احتساب گاز طبیعی فشرده (سی ان جی) طی یک روز ۳۴۰ میلیون لیتر مصرف داشتیم و برای توزیع این مقدار فرآورده همکاران ما شبانه روزی تلاش می کردند.

سالاری با تاکید بر اینکه در روزهای نوروز، بیشتر همکاران ما در محل کار حضور دارند و هدف آنها تامین آسایش و سوخت موردنیاز مردم است، افزود: در دو روز گذشته مشکلاتی نیز در مسیر خط لوله انتقال فرآورده بندرعباس - سیرجان - رفسنجان ناشی از تعرض به خط داشتیم که همکاران ما شبانه روزی در حال رفع مشکل بودند تا سوخت رسانی پایدار باشد.

سالاری تاکید کرد: همکاران ما شبانه روزی در حال تلاش برای سوخت رسانی هستند و انتظار ما این است که مردم مدیریت مصرف کنند.

وی افزود: رعایت سرعت مجاز، کنترل شرایط خودرو و رعایت موارد معاینه فنی در مصرف سوخت موثر است که امیدواریم هموطنان این موارد را مدنظر قرار دهند تا سوخت به موقع به همه شهروندان در سراسر کشور تحویل شود.

مدیریت تامین سوخت نوروزی همزمان با تامین سوخت نقاط سردسیر

معاون وزیر نفت در امور پالایش همچنین گفت: برخی نقاط نیز سردسیر است که با توجه به پیش بینی هواشناسی، همکاران ما در حال تردد برای توزیع سوخت مایع و نفت سفید هستند که بخشی از ظرفیت ناوگان نیز در این حوزه به کار گرفته می شود، همچنین بخشی از ظرفیت ناوگان هم به منظور توزیع نفت گاز نیروگاهی به کار گرفته می شود.

سالاری بیان کرد: بازرسی ها در مجاری عرضه نیز با همکاری انجمن صنفی جایگاه داران در حال انجام است و همکاران شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی شبانه روزی در حال نظارت بر روند توزیع سوخت نوروزی هستند.

وی افزود: از مردم عزیز انتظار داریم مدیریت مصرف را لحظ کنند تا پایان تعطیلات سوخت مورد نیاز مردم به نحو مطلوب تامین شود.

مدیرعامل شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی تاکید کرد: با توجه به ظرفیت مناسب مجاری عرضه تاکنون نیاز به استفاده از ظرفیت جایگاه های سیار و خودروهای سوخت رسان نداشته ایم و در صورت نیاز از این ظرفیت نیز استفاده خواهیم کرد.

سالاری گفت: در حوزه مرزی نیز تدارکات برای سوخت رسانی به مسافران انجام شده است و با وجود افزایش مصرف در این مناطق، کمبودی در این زمینه وجود ندارد و توزیع سوخت طبق روال عادی ادامه دارد.

آخرین اخبار حمل و نقل را در پربیننده ترین شبکه خبری این حوزه بخوانید
ارسال نظر
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تین نیوز در وب منتشر خواهد شد.
  • تین نیوز نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی‌کند.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
  • انتشار مطالبی که مشتمل بر تهدید به هتک شرف و یا حیثیت و یا افشای اسرار شخصی باشد، ممنوع است.
  • جاهای خالی مشخص شده با علامت {...} به معنی حذف مطالب غیر قابل انتشار در داخل نظرات است.