| کد خبر: 269191 |

بومی سازی در صنعت هوایی عربستان

قرار است که تعداد خدمه پرواز و خلبانان، بال ثابت عربستان سعودی با ورود طرح بومی سازی بخش هوانوردی، به مرحله دوم خود راه یابد.

تین نیوز

وزارت منابع انسانی و توسعه اجتماعی عربستان با همکاری وزارت حمل و نقل و خدمات لجستیک از اجرای مرحله دوم بومی سازی حرفه های هوانوردی دارای مجوز در موسسات بخش خصوصی با استخدام پنج نفر یا بیشتر در مشاغل هدفمند هوانوردی خبر داده است.

به گزارش تین نیوز به نقل از ایسنا، در مرحله دوم، وزارت منابع انسانی و توسعه اجتماعی حرفه های مورد نظر را مشخص کرده و هدف گذاری ۶۰ درصدی برای مهمانداران هواپیما و نسبت ۷۰ درصدی برای خلبانان بال ثابت، مشروط به اخذ گواهینامه تایید صلاحیت حرفه ای از اداره کل عمران توسط کارکنان حرفه های هوانوردی تعیین شده است.

وزارت حمل و نقل بر تعهد خود برای نظارت بر اجرای مرحله دوم برنامه تاکید کرده و هدف آن فعال کردن موسسات بخش خصوصی است تا از همه برنامه های حمایتی و اشتغال ارائه شده توسط سیستم منابع انسانی و توسعه اجتماعی برای کمک به جذب و حفظ استعدادهای ملی استفاده شود.

وزارت منابع انسانی و توسعه اجتماعی دستورالعمل های مرحله ای را صادر کرده است که جزئیات تصمیم، اجرای آن و برنامه های پشتیبانی و اشتغال ارائه شده به موسسات بخش خصوصی را توضیح می دهد.

مروات سلطان، رئیس بخش زنان در هوانوردی خاورمیانه در حاشیه نمایشگاه فرودگاه عربستان که در دسامبر ۲۰۲۳ در مرکز همایش ها و نمایشگاه های بین المللی ریاض برگزار شد، به رونق قابل توجهی با افزایش فرودگاه ها، ایجاد خطوط هوایی جدید و افزایش تعداد گردشگران اشاره کرد.

وی افزود: صنعت هوانوردی در عربستان سعودی بزرگ و بزرگتر می شود و در ۲۰ سال آینده این صنعت را پیشرو خواهد کرد.

وزیر وزارت منابع انسانی و توسعه اجتماعی، احمد الراجهی در سال ۲۰۲۲ اطلاعیه ای صادر کرد که تعدادی از حرفه ها و فعالیت های اقتصادی ازجمله حرفه های هوانوردی دارای مجوز، بینایی سنجی و فعالیت های بازرسی دوره ای همچنین مراکز خدمات پستی و غیره را ملی می کند.

مصوبه بومی سازی مشاغل دارای مجوز هوانوردی در دو فاز اجرا می شود که اولین مورد در ۱۵ مارس ۲۰۲۳ اجرایی شد.

عربستان سعودی در راستای چشم انداز ۲۰۳۰ خود، ابتکار بلندپروازانه ای را برای توانمندسازی شهروندان خود و تقویت رقابت جهانی آنان انجام می دهد.

آخرین اخبار حمل و نقل را در پربیننده ترین شبکه خبری این حوزه بخوانید

اخبار مرتبط

خواندنی ها

ارسال نظر

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تین نیوز در وب منتشر خواهد شد.

  • تین نیوز نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی‌کند.

  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

  • انتشار مطالبی که مشتمل بر تهدید به هتک شرف و یا حیثیت و یا افشای اسرار شخصی باشد، ممنوع است.

  • جاهای خالی مشخص شده با علامت {...} به معنی حذف مطالب غیر قابل انتشار در داخل نظرات است.