| کد خبر: 267820 |

۱۴۰۳ سال طلایی حمل و نقل برقی پایتخت

نایب رئیس شورای اسلامی شهر تهران با تأکید بر اینکه اگر اتوبوس های تولید داخل با استانداردهای جاری تطابق داشته باشد، ما این آمادگی را داریم که از تمام ظرفیت تولید خودروسازان استفاده کنیم، گفت: قرار بر این بود تا پایان سال حداقل ۵۰۰ دستگاه اتوبوس به مدیریت شهری پایتخت تحویل داده شود که با توجه به وضعیت تولید، امید بالایی برای تحقق این وعده وجود دارد.

تین نیوز

نایب رئیس شورای اسلامی شهر تهران با تأکید بر اینکه اگر اتوبوس های تولید داخل با استانداردهای جاری تطابق داشته باشد، ما این آمادگی را داریم که از تمام ظرفیت تولید خودروسازان استفاده کنیم، گفت: قرار بر این بود تا پایان سال حداقل ۵۰۰ دستگاه اتوبوس به مدیریت شهری پایتخت تحویل داده شود که با توجه به وضعیت تولید، امید بالایی برای تحقق این وعده وجود دارد.

پرویز سروری در گفت وگو با خبرنگار شهر، با بیان اینکه دوره فعلی دوره طلایی همکاری مدیریت شهری و دولت است، اظهار کرد: از روزی که وزیر صمت در این وزارت خانه مشغول به کار شده، جلسات مستمری با تیم مدیریت شهری برگزار کرده است به طوری که هر هفته جلساتی با حضور شهردار تهران و وزیر صمت برگزار می شود.

وی با اعلام اینکه بخش قابل ملاحظه ای از برقی سازی اتوبوس، تاکسی، ون و موتورسیکلت با همکاری وزیر صمت انجام می شود، تصریح کرد: خوشبختانه برنامه ریزی های صورت گرفته به ثمر نشسته و قرار بر این است هر ماه شاهد ورود وسایل نقلیه برقی به ناوگان حمل و نقل مدیریت شهری باشیم.

سروری تأکید کرد: سال آینده سال طلایی حمل و نقل عمومی به ویژه حمل و نقل برقی خواهد بود و اینکه دولت ورود اتوبوس های چینی را منوط بر برقی سازی دانست، یکی از اتفاقات ویژه و مثبت است؛ هرچند هزینه ها برای مدیریت شهری افزایش می یابد اما با توجه به تأثیر بر کاهش آلودگی هوا و مصرف بنزین و تسهیل حمل و نقل عمومی، برقی سازی ناوگان اقدام ارزشمندی است.

نایب رئیس شورای اسلامی شهر تهران همچنین خاطرنشان کرد: با توجه به همکاری فشرده بین وزارت صمت به نمایندگی دولت و شهرداری و شورای شهر، امیدها برای تحقق وعده وزارت صمت مبنی بر ورود هفتگی و ماهانه تاکسی های برقی به تهران افزایش یافته است.

وی با بیان اینکه در چین قراردادهای خوبی منعقد شده است، یادآور شد: به زودی شاهد آثار عملی این قراردادها خواهیم بود؛ خودروسازان داخلی نیز به ما قول داده اند که سریعتر اتوبوس ها را تحویل دهند و اینکه تولیدکننده داخلی به این درک رسیده که نباید از سرعت و کیفیت تولید عقب بماند، اتفاق خوبی محسوب می ‎شود.

سروری با تأکید بر اینکه اگر اتوبوس های تولید داخل با استانداردهای جاری تطابق داشته باشد، ما این آمادگی را داریم که از تمام ظرفیت تولید خودروسازان استفاده کنیم، گفت: قرار بر این بود تا پایان سال حداقل ۵۰۰ دستگاه اتوبوس به مدیریت شهری پایتخت تحویل داده شود که با توجه به وضعیت تولید، امید بالایی برای تحقق این وعده وجود دارد.

آخرین اخبار حمل و نقل را در پربیننده ترین شبکه خبری این حوزه بخوانید

اخبار مرتبط

خواندنی ها

ارسال نظر

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تین نیوز در وب منتشر خواهد شد.

  • تین نیوز نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی‌کند.

  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

  • انتشار مطالبی که مشتمل بر تهدید به هتک شرف و یا حیثیت و یا افشای اسرار شخصی باشد، ممنوع است.

  • جاهای خالی مشخص شده با علامت {...} به معنی حذف مطالب غیر قابل انتشار در داخل نظرات است.

  • سعید 0 0

    سلام . اولا) جناب آقای نایب رئیس در یک ماه و نیم مانده به پایان سال ، بر چه اساسی امید بالائی برای تحویل گرفتن 500 دستگاه اتوبوس دارند؟ مگر همین حضرات بعد از برگشت از چین نفرمودند که ناوگان ساز های داخلی قادر به تامین بموقع نیاز شهرداری نیستند؟
    ثانیا) وقتی هنوز زیر ساخت شارژ خودرو های برقی اعم از اتوبوس و تاکسی و ون و موتور سیکلت را ندارید چطور از سال طلائی حمل و نقل برقی سخن میرانید؟ یک نگاهی به گزارش مرکز پژوهش های مجلس درباره رویای برقی سازی ناوگان شهری بیندازید.

نظرسنجی
آیا جلسات اخیر مدیرعامل راه آهن با مدیران شرکت‌های مالک لوکوموتیو و واگن و تأکید ایشان بر حمایت از بخش خصوصی، تا کنون در بهبود وضعیت این شرکت ها مؤثر بوده است؟