| کد خبر: 266731 |

پرداخت ۳۰۰ میلیارد تومان برای تکمیل آزادراه قزوین-رشت

رئیس سازمان برنامه و بودجه با اعلام پرداخت ۳۰۰ میلیارد تومان اعتبار جدید به پروژه آزادراه قزوین رشت، خبرداد که بخش باقی مانده این آزادراه حد فاصل منجیل تا رودبار تا پایان امسال به بهره برداری می رسد.

تین نیوز

رئیس سازمان برنامه و بودجه با اعلام پرداخت ۳۰۰ میلیارد تومان اعتبار جدید به پروژه آزادراه قزوین رشت، خبرداد که بخش باقی مانده این آزادراه حد فاصل منجیل تا رودبار تا پایان امسال به بهره برداری می رسد.

به گزارش تین نیوز به نقل از بازار، در راستای سیاست دولت مبنی بر اختصاص اعتبار بودجه ای به طرحهای عمرانی دارای پیشرفت بالای ۶۰ درصد، داود منظور رئیس سازمان برنامه و بودجه اعلام کرد، با تخصیص مبلغ ۳۰۰ میلیارد تومان از سوی سازمان برنامه و بودجه کشور، قطعه باقی مانده از آزادراه ۱۳۸کیلومتری قزوین - رشت حد فاصل منجیل تا رودبار تا پایان امسال به بهره برداری می رسد.

مرکز روابط عمومی و امور بین الملل سازمان برنامه و بودجه کشور اعلام کرد: با پرداخت مبلغ ۳۰۰ میلیارد تومان طی روزهای گذشته از سوی سازمان برنامه و بودجه کشور، تنها قسمت باقی مانده از آزادراه ۱۳۸کیلومتری قزوین - رشت حد فاصل منجیل تا رودبار به طول حدود ۸,۲ کیلومتر تا پایان امسال به بهره برداری می رسد.

در راستای پاسخ به مطالبات چندین ساله مردمی در خصوص بهره برداری از فاز نهایی آزادراه قزوین - رشت حد فاصل منجیل تا رودبار، از ابتدای امسال، مبلغ ۶۰۰ میلیارد تومان به صورت نقدی به این پروژه اختصاص یافته که ۳۰۰ میلیارد از این مبلغ در دی ماه پرداخت شده است.

عملیات اجرایی این پروژه، مشتمل بر شش دستگاه پل بزرگ جمعاً به طول ۱۵۷۶ متر، شامل اجرای ۳۱۴ عدد شمع بتنی و چهار دستگاه تونل جمعاً به طول ۲۸۷۶ متر است که لاینینگ و روسازی بتنی دو دستگاه از تونل های قطعه ابتدایی به طول ۹۲۷ متر و لاینینگ یک دستگاه تونل قطعه دوم به طول ۸۰۳ متر تکمیل شده است. همچنین در یک دستگاه تونل دیگر قطعه دوم به طول ۱۱۴۶ متر، عملیات حفاری طاق تکمیل شده و عملیات لاینینگ با پیشرفت حدود ۱۰۲۱ متر (باقی مانده ۱۲۵ متر) در حال اجراست.

آخرین اخبار حمل و نقل را در پربیننده ترین شبکه خبری این حوزه بخوانید

اخبار مرتبط

خواندنی ها

ارسال نظر

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تین نیوز در وب منتشر خواهد شد.

  • تین نیوز نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی‌کند.

  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

  • انتشار مطالبی که مشتمل بر تهدید به هتک شرف و یا حیثیت و یا افشای اسرار شخصی باشد، ممنوع است.

  • جاهای خالی مشخص شده با علامت {...} به معنی حذف مطالب غیر قابل انتشار در داخل نظرات است.

نظرسنجی
آیا جلسات اخیر مدیرعامل راه آهن با مدیران شرکت‌های مالک لوکوموتیو و واگن و تأکید ایشان بر حمایت از بخش خصوصی، تا کنون در بهبود وضعیت این شرکت ها مؤثر بوده است؟