| کد خبر: 224991 |

معتقدیم آن چیزی که وزارت بهداشت و ستاد ملی مبارزه با کرونا ابلاغ می‌کند برای ما قانونی است و تا زمانی که این مقرره از سوی نهادهای مذکور لغو نشود از اجرای آن دست برنمی‌داریم.

تین نیوز

 مدیرکل دفتر نظارت بر فرودگاه‌ها، شرکت‌ها و موسسات هوانوردی گفت: سازمان هواپیمایی کاری با عدم رضایت مدیران ایرلاین‌ها از اجرای مصوبه ستاد ملی مبارزه با کرونا ندارد و معتقدیم آن چیزی که وزارت بهداشت و ستاد ملی مبارزه با کرونا ابلاغ می‌کند برای ما قانونی است و تا زمانی که این مقرره از سوی نهادهای مذکور لغو نشود از اجرای آن دست برنمی‌داریم.

به گزارش تین نیوز، حسن خشخو، مدیرکل دفتر نظارت بر فرودگاه‌ها، شرکت‌ها و موسسات هوانوردی در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا درباره خواسته ایرلاین‌ها مبنی بر حذف رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی در هواپیما و لغو پذیرش مسافر با 60 درصد ظرفیت هواپیما اظهار داشت: بارها وزارت بهداشت و بازرسان این حوزه اعلام و اذعان کرده‌اند که پروتکل‌های بهداشتی برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا در بخش هوایی به دقت رعایت و پایش می‌شود و یکی از محیط‌هایی که اهتمام ویژه به این موضوع دارد، صنعت هوانوردی است.

وی ادامه داد: سازمان هواپیمایی کشوری به عنوان نماینده دولت در صنعت هوانوردی است و از دو مقرره پیروی می‌کند. یکسری از مقررات منبعث از استانداردها و ابلاغیه‌های بین المللی است و یکسری از این مقررات مانند تمام کشورها که یکسری قوانین داخلی را به اجرا می رسانند، مقررات داخلی است.

رییس ستاد مقابله با کرونا در سازمان هواپیمایی افزود: گفته نمایندگان شرکت‌های هواپیمایی مبنی بر اینکه در ایرلاین های دنیا بحث فاصله‌گذاری اجتماعی داخل هواپیما و پذیرش مسافر  براساس 60 درصد ظرفیت هواپیما رعایت نمی‌شود درست است اما در هیچ یک از قوانین بین المللی هم نیامده که در این شرایط کشورها مرزهای هوایی را بر روی هم ببندند اما می‌بینیم که این تصمیم گرفته شده و برخی از مقرراتی که در سایر کشورها برای مقابله با شیوع کرونا به اجرا می‌رسد در بخش هوایی کشورمان اعمال نشد.

خشخو با بیان اینکه مقررات داخلی تصمیماتی است که کشورها به فراخور شرایط به اجرا می‌رسانند، گفت: در ایران برای مقابله با شیوع ویروس کرونا تصمیمات سختگیرانه‌تری نسبت به استانداردهای ایکائو و سازمان جهانی بهداشت گرفته شده است.

مدیرکل دفتر نظارت بر فرودگاه‌ها، شرکت‌ها و موسسات هوانوردی با بیان اینکه بحث رعایت فاصله گذاری اجتماعی در هواپیما در راستای تصمیماتی ستاد ملی مبارزه با کرونا اتخاذ کرده به اجرا می‌رسد، اظهار داشت:  این تصمیم در کارگروه مذکور مصوب و به نماینده دولت در صنعت هوایی ابلاغ شد. سازمان هواپیمایی هم وظیفه اجرای این مقررات و پایش آن را دارد تا به امروز هم رویه جدی برای اجرای مصوبات ستاد ملی مبارزه با کرونا داشتیم.

وی با تاکید بر اینکه سازمان هواپیمایی کاری با عدم رضایت و عدم خوشحالی مدیران ایرلاین ها از اجرای این مصوبه ستاد ملی مبارزه با کرونا ندارد و آن‌ها هم اعتراض خود را اعلام کرده‌اند، گفت: معتقدیم آن چیزی که وزارت بهداشت و ستاد ملی مبارزه با کرونا ابلاغ می کند برای ما قانونی است که باید به اجرا برسانیم و تا زمانی که این مقرره از سوی نهادهای مذکور لغو نشود از اجرای آن دست برنمی‌داریم.

خشخو افزود: ممکن است شرکت‌های هواپیمایی همانطور که مکاتبات رسمی با ریاست جمهوری و نهادهای دیگری انجام داده‌اند تمایلی برای اجرای فاصله گذاری اجتماعی در هواپیماها نداشته باشند اما سازمان هواپیمایی اعتقاد بر اجرای فاصله گذاری اجتماعی بین مسافران در داخل هواپیما دارد.

رییس ستاد مقابله با کرونا در سازمان هواپیمایی تاکید کرد: سازمان هواپیمایی در تصویب تمام موضوعات مرتبط با صنعت هوانوردی در رابطه با اجرای اقدامات مبارزه مبارزه با کرونا نقش دارد و تصمیم‌گیر است اما اختیار لغو این تصمیمات را ندارد.

 

آخرین اخبار حمل و نقل را در پربیننده ترین شبکه خبری این حوزه بخوانید

اخبار مرتبط

خواندنی ها

ارسال نظر

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تین نیوز در وب منتشر خواهد شد.

  • تین نیوز نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی‌کند.

  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

  • انتشار مطالبی که مشتمل بر تهدید به هتک شرف و یا حیثیت و یا افشای اسرار شخصی باشد، ممنوع است.

  • جاهای خالی مشخص شده با علامت {...} به معنی حذف مطالب غیر قابل انتشار در داخل نظرات است.

آخرین عناوین پربازدیدترین پربحث ترین
معرفی کتاب معرفی نشریه حمل ونقل روزنامه تین
helptinn

تین‌نیوز در مدت 12 سال فعالیت مستمر، با رعایت اصل بی‌طرفی رسانه‌ای، اخبار، گزارش‌ها و رویدادهای حمل‌ونقل کشور را تحت پوشش و به‌طور رایگان در اختیار علاقه‌مندان و متخصصین قرار داده است.
ادامه فعالیت این رسانه علاوه بر حمایت‌های معنوی شما که همواره از آن بهره‌مند بوده‌ایم، نیازمند حمایت مادی شما است.

از ما حمایت کنید