| کد خبر: 267609 |

۳۵۰ مقاله به دبیرخانه هفتمین کنفرانس تغییر اقلیم ارسال شده است

دبیر علمی هفتمین کنفرانس بین‌ المللی تغییر اقلیم گفت: ۳۵۰ مقاله به دبیرخانه هفتمین کنفرانس تغییر اقلیم ارسال شده است

تین نیوز

دبیر علمی هفتمین کنفرانس بین المللی تغییر اقلیم گفت: ۳۵۰ مقاله به دبیرخانه هفتمین کنفرانس تغییر اقلیم ارسال شده است.

به گزارش تین نیوز به نقل از مهر، مهدی رهنما در حاشیه برگزاری هفتمین کنفرانس بین المللی تغییر اقلیم در تهران در جمع خبرنگاران اظهار داشت: در این کنفرانس آخرین یافته های علمی و تجربیات بین المللی، منطقه ای و ملی در حوزه تغییر اقلیم ارائه می شود.

وی افزود: داوری مقالات در سطح بالایی انجام شده و حدود ۱۰۰ داور دانشگاهی مقالات کنفرانس را داوری و ارزیابی کرده اند به طوری که مقالات پذیرفته شده انگلیسی در پایگاه« IEEE» به عنوان یکی از پایگاه های اطلاعات علمی بزرگ در دنیا نمایه می شود. همچنین مقالات فارسی نیز در پایگاه ایران داک به عنوان یکی از پایگاه های اطلاعات علمی مهم کشور نمایه می شود.

رئیس پژوهشگاه هواشناسی و علوم جو کشور ادامه داد: علاوه بر پژوهشگران داخلی، پژوهشگران پنج کشور خارجی نیز مقالاتی را در ارتباط با تغییر اقلیم به کنفرانس ارائه کرده اند که تعدادی از آنها به صورت سخنرانی ارائه می شود.

رهنما خاطر نشان کرد: موضوع تغییر اقلیم امروز یکی از موضوعات مهم دنیا و کشور است که پیامدهای آن اختلالات جدی در ابعاد اجتماعی، اقتصادی، فرهنگی، امنیتی و حتی سیاسی در بسیاری از کشورها در پی دارد.

وی تصریح کرد: تغییر اقلیم اثرات زیان باری در سامانه های اقلیم کره زمین داشته است که برخی از مهم ترین آنها شامل تأثیر بر جو، تأثیر بر هیدروسفر، تأثیر بر یخ کره و تأثیر بر بیوسفر است.

دبیر علمی هفتمین کنفرانس بین المللی تغییر اقلیم ادامه داد: بی شک اثرات تغییر اقلیم به سبب گسترش فعالیت های بشر و افزایش انتشار گازهای گلخانه ای در سال های پیش رو افزایش خواهش یافت.

رهنما افزود: سیاستگذاری هفتمین کنفرانس بین المللی تغییر اقلیم به گونه ای بوده است که محور پژوهش ها و تبادل دانش بین کشورهای شرکت کننده در حوزه های «پیش بینی مخاطرات وضع هوا و پیش آگاهی های اقلیمی، تغییر اقلیم و پیامدهای آن، توسعه پایدار، سازگاری، با تغییر اقلیم، تاب آوری و کاهش آثار زیانبار متمرکز شود.

آخرین اخبار حمل و نقل را در پربیننده ترین شبکه خبری این حوزه بخوانید

اخبار مرتبط

خواندنی ها

ارسال نظر

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تین نیوز در وب منتشر خواهد شد.

  • تین نیوز نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی‌کند.

  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

  • انتشار مطالبی که مشتمل بر تهدید به هتک شرف و یا حیثیت و یا افشای اسرار شخصی باشد، ممنوع است.

  • جاهای خالی مشخص شده با علامت {...} به معنی حذف مطالب غیر قابل انتشار در داخل نظرات است.